InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 4579½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: donderdag 7 december 2006, 3:097-12-06 03:09 Nr:68681
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:68602
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: weer een terugval - Supplementen, tekorten etc. links met info Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Frans Veldman schreef op woensdag 6 december 2006, 18:13:

> e m kraak schreef op woensdag 6 december 2006, 18:05:
>
>>> Dat weet ik :-P maar ik bedoelde dat kustmest/zure regen/etc
>>> niet wezenlijk de samenstelling van de bestaande plant
>>> verandert.
>>
>> Dat doet het dus wél, maar binnen de genetische marges van de
>> soort.
>
> Dat betekent: "niet wezenlijk", toch? Zelfs vrij letterlijk! :-P

Wat je maar niet wezenlijk noemt... ik blief mijn ponies niet aan de flotskak!
Niet wezenlijk dus in de zin dat het er een andere species van wordt, wel wezenlijk in de zin dat de verandering in reaktie bij opname als voedsel significant en overduidelijk waarneembaar is.

>>> Dan zullen mensen toch eerst moeten gaan begrijpen hoe de
>>> spijsvertering van het paard werkt, en dat zijn gevarieerde
>>> moestuin binnenin zijn darmen zitten, waar de overijverige

>
> Wat zegt het jou? Behalve dan dat de pH hier laag is
> (veengrond), en de bodem hier eigenlijk van zichzelf niet
> geschikt is voor gras?

Typerend voor paardenwei. Ja dat je op veen zit wist je al... zuur ja, maar voedselarm allerminst (niet dat dat een moeten is maar TE voedselrijk is niet fijn voor paarden). Wisselen met schapen doe je ook al, wat heel verstandig is.
Je moet de dingen niet te persoonlijk zien, Frans. Ik ken jullie situatie en heb er niets op aan te merken mocht je dat bedoelen. Integendeel. Maar nogmaals, ik probeer in de discussie de zaken toch wat breder te zien dan onze persoonlijke omstandigheden. Jullie hooi durf ik ook nog wel te voeren hoor (nog net! :-P ), maar kijk nou es wat verder rond. Ik word daar niet blijer van.

Blabla! , Egon
Volg datum > Datum: donderdag 7 december 2006, 3:107-12-06 03:10 Nr:68682
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:68533
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: weer een terugval - Supplementen, tekorten etc. links met info Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
jose schreef op woensdag 6 december 2006, 14:12:

> Els Kleverlaan schreef op woensdag 6 december 2006, 13:59:
>
>> Heb denk ik een interessant artikel gevonden over selenium en

> minder natuurlijke omstandigheden en beperkter grondoppervlak
> gehouden worden, een veel kariger aanbod van deze mineralen tot
> zich nemen. Dat zou de grote oorzaak zijn van
> stofwisselingsgerelateerde problemen.

Dit vind ik een prachtvoorbeeld van een aantoonbaar onzinsupplement/voer, maar goede marketing.

De toename van SEME is nml NIET voorbehouden aan ijscoos en vergelijkbaren maar is wereldwijd in diverse ecotopen en diverse rassen en pluimage. Als het in een patroon past dan is het dat er een wereldwijde toename van allergene aandoeningen is (dus niet alleen bij paarden) die de WHO grote zorgen baart maar waarvan de oorzaak nog niet ontdekt is. Dat heb ik hier op het forum al vaker aan de neus gepoogd te hangen.
Het zwavelverhaal daarentegen doet onder de ijslanderhouders al minstens 20 jaar de ronde, temeer daar dat op IJsland zo op valt. Er is al even lang mee geëxperimenteerd maar zonder noemenswaardig resultaat (het had anders wel fijn geweest een zo simpele cure te hebben!).

Het is idd waar dat er op IJsland een soort tweedeling in de ponyhouderij heeft plaatsgevonden, waarbij het nieuwe is dat de sportponies veel meer dan voorheen intensief en gestald gehouden worden. Het gevolg ook van dat het een meer steedse aangelegenheid is geworden i.p.v. boerenvermaak. Of de verdeling van evt. actieve SEME aldaar daaraan is gecorrelleerd heb ik nog niet vernomen.
Bewezen is op IJsland, en daar komt misschien verwarring vandaan, dat de AANLEG tot SEME daar reeds bij veulens aanwezig is. Dat is echter iets anders dan de actieve aandoening.

Blabla! , Egon
Volg datum > Datum: donderdag 7 december 2006, 3:107-12-06 03:10 Nr:68683
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:68655
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: weer een terugval - Supplementen, tekorten etc. links met info Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Spirit schreef op woensdag 6 december 2006, 22:54:

> Kan ik gelijk een vraag over stellen, wie weet het antwoord :
> Bombita heeft een bloedwormbesmetting gehad, die is nu
> bestreden maar ze heeft een rare vorm; haar staart ligt

> Ik vraag me dus af wanneer die bultstaart weg trekt, iemand
> ervaring hiermee?
>
> Pien

Kan dit niet gewoon komen vanwege dat de verslapping door het veulen krijgen niet of minder bijgetrokken is? Dat zie je vaak bij oudere merries...
Ik zou me niet direct grote zorgen maken zoals ik het me nu voorstel, maar een mooie kontfoto is nooit weg :)

Blabla! , Egon
Volg datum > Datum: donderdag 7 december 2006, 3:107-12-06 03:10 Nr:68684
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:68657
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: weer een terugval - Supplementen, tekorten etc. links met info Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
Spirit schreef op woensdag 6 december 2006, 23:00:

> Frans Veldman schreef :
>
>> Stof tot nadenken, nietwaar? (Waarbij ik allerminst promoot om

> paar plakjes hooi in de ochtend en paar plakjes hooi in de
> avond.
>
> Tis hard maar het is niet anders.

Ook jouw hooi is dus te voedselrijk (voor de Fjord). Kwestie van verminderen idd, maar mij lijkt het beter schraler hooi voor haar te zoeken dan kleine porties.
Dit zijn nu precies de soort probleempjes waar ik ook mee zit!

Blabla! , Egon
Volg datum > Datum: donderdag 7 december 2006, 3:237-12-06 03:23 Nr:68685
Volg auteur > Van: e m kraak Opwaarderen Re:68642
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ge bitloos Structuur

e m kraak
Nederland


7960 berichten
sinds 5-5-2004
trea hoex schreef op woensdag 6 december 2006, 21:29:

> Ja zeg! Laten we daarvan uitgaan he. Net zogoed als iedereen
> die een libra knoopt, weet dat je er niet aan mot sjorren.

Ondertussen heb ik gemengde gevoelens over of het wel zo slim van me was libra openbaar te maken, aangezien ik (naast mensen die het duidelijk helemaal snappen en er succesvol mee zijn) een scala aan slordige, niet passende en verkeerde libra's gezien heb. Ik snap niet hoe die dingen werken... ik heb wel bijgeleerd dat het moronproof maken van iets verrekte lastig is.

Blabla! , Egon
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 4579½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact