Mijn paard staat nu een week in training, en 't gaat goed. :)
Maar ik kreeg daarnet de vraag of ik de toon aan haar voorhoeven niet een beetje korter kon zetten. Zodat ze nog iets beter kan afwikkelen.
Heb daarom haar hoeven bekeken en probleem is een beetje dat er geen ruimte voor is.
Het is weer dat aloude probleem met haar ondergeschoven hielen en lange tenen.
Ik had haar al bekapt, enkele dagen voor ze naar daar vertrokken is en door het dagelijkse werk op een zandbodem, is het ook nog wat bijgesleten.
Aan de toon kan er echt niks af, zonder in de zool te vijlen.
De hielen zijn net ietsjes boven (of onder, hangt ervan af hoe je het bekijkt

)zoolniveau, maar ook niks extreem.
Ik wilde eerst de hielen dan maar wat bijwerken. Maar heb dit nog niet gedaan, want ik twijfel. Als ik alleen die hielen korter zet, krijg ik dan niet het tegenovergestelde effect en gaat dat er dan niet voor zorgen dat ik net het afwikkelen nog bemoeilijk?
Moest ze nou thuis staan, had ik even m'n oude smid een belletje gegeven, die heeft er geen probleem mee om in de zool te snijden en doet wat ik hem vraag.
Maar die gaat natuurlijk geen uur rijden, om m'n paard even te gaan bekappen.
En de plaatselijke smid, op de stal waar ze nu staat, houd ik het beste ver weg van haar hoeven, is mij verteld.
Dilemma, wat nu?
Ik had in het boek nog even het stuk over een opzet, terug gelezen. Maar dat lijkt mij toch een beetje een riskante onderneming. Het is ook niet de bedoeling dat ze gevoelig wordt natuurlijk, want dan zijn we nog verder van huis.
Iemand tips?
groetjes
Ans
(die beseft dat ze zich een beetje op glad ijs begeeft met dit bericht

)