InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 4775½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: dinsdag 2 januari 2007, 12:402-1-07 12:40 Nr:71620
Volg auteur > Van: eddy DRUPPEL Opwaarderen Re:71619
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Valan mee in de groep op Nieuwjaarsdag 2007 :-) Structuur
eddy DRUPPEL
Nederland

Jarig op 18-4

10699 berichten
sinds 26-3-2006
Muguet schreef op dinsdag 2 januari 2007, 12:38:

> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 2 januari 2007, 11:39:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 2 januari 2007, 11:36:

>
> Eddy, mooie foto's van de wandeling, leuk, maar ff een
> vraagje....waar sta jij ergens of maakte jij de fotos ?
> M ;-) uguet.

Kijk effe naar de verslagen erronder op de Quad met de honden "reis van sapnje naar hier"
Volg datum > Datum: dinsdag 2 januari 2007, 13:102-1-07 13:10 Nr:71621
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:71620
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Valan mee in de groep op Nieuwjaarsdag 2007 :-) Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
eddy DRUPPEL schreef:
> Kijk effe naar de verslagen erronder op de Quad met de honden
> "reis van sapnje naar hier"

Sapnje? Waar ligt dat ?
Van ver moeten komen zeker....;-)
Volg datum > Datum: dinsdag 2 januari 2007, 13:152-1-07 13:15 Nr:71622
Volg auteur > Van: Ingrid Commandeur Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: "weerstand" uitgefokt Structuur
Ingrid Commandeur
Nederland


1 bericht
sinds 2-1-2007
Sinds 3,5 jaar heb ik mijn paard.
Voordat ik haar heb gekocht stond zij altijd met een deken op.

Afgelopen mei is ze bij ons huis komen staan (samen met het paard van mijn zus) de verzorging doen wij nu helemaal zelf.
Onze paarden staan alle dagen buiten, in deze periode gaan ze 's nachts op stal.

Mijn paard staat zonder deken en het paard van mijn zus met deken, wij kunnen samen prima onze paarden verzorgen, maar denken over sommige dingen verschillend......maar ja zo heeft ieder zijn eigen aanpak.

Je komt natuurlijk veel paardenmensen tegen en dan ontstaan er ook discussies.
Zo ook de discussie over het wel en niet een deken gebruiken in de herfst/winter, nogmaals mijn paard staat dus zonder deken.
Verschillende keren heb ik al gehoord dat het er UITGEFOKT is en dat paarden niet zo goed meer tegen al nattigheid en kou zouden kunnen.

Mijn paard wordt dit jaar 18 jaar en heeft dus altijd met deken gestaan.
Bij mij staat ze zonder deken.

Is het er uitgefokt??
Ben benieuwd naar de reacties.
Volg datum > Datum: dinsdag 2 januari 2007, 13:192-1-07 13:19 Nr:71623
Volg auteur > Van: Huertecilla Opwaarderen Re:71615
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wie heeft er gelijk? Structuur
Huertecilla
Andalucía - Spanje


2998 berichten
sinds 28-9-2003
Michiel schreef op dinsdag 2 januari 2007, 12:13:

> Huertecilla schreef op maandag 1 januari 2007, 15:05:
>
>> maar geen letsel toewens!
>
> Ja dat heb ik ook, ook in dit voorbeeld HC.
> Het zit in het woord "luchttrap", dat was niet per ongeluk hoor.
> Het was express, als waarschuwing, en zo heeft het ook gewerkt,
> gelukkig. Laten we hopen dat niet alleen ik en mijn paard er
> van geleerd hebben maar ook de hond.
>
> Michiel

Tuurlijk Michiel, en dat luchttrappen gaat nu eenmaal beter met de bewust vermelde stalen neuzen nietwaar?!

Een dubbele moraal en een dun laagje beschaving dat regelmatig doorschijnt, blijft mijn mening over veel reacties op dit forum.
Het heeft er schijn van dat op internet veel mensen snel hun aangeleerde laagje beschaving afgooien. Hier op PN is dat wellicht zo duidelijk vanwege de keuze voor niet beheren.
Wat dit betreft vind ik de parallel met oude mensen treffend. Daarbij blijft in ouderdom soms ook een naakt skelet van basisbeschaving (of niet) over.
Wie die schoen past trekke deze aan, of niet. Ook dat is een kwestie van persoonlijke beschaving.

Lees het topic over Klaas Feuth nog maar eens en trek daar, wellicht, een persoonlijke les voor de toekomst uit.

HC
Volg datum > Datum: dinsdag 2 januari 2007, 13:242-1-07 13:24 Nr:71624
Volg auteur > Van: Esther Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: weerstand er uitgefokt Structuur
Esther
Friesland
Nederland


5661 berichten
sinds 2-11-2003
Ingrid Commandeur schreef op dinsdag 2 januari 2007, 13:15:

> Sinds 3,5 jaar heb ik mijn paard.
> Voordat ik haar heb gekocht stond zij altijd met een deken op.
>

> Bij mij staat ze zonder deken.
>
> Is het er uitgefokt??
> Ben benieuwd naar de reacties.

Interessante stelling, losstaand van wel of geen deken nodig vind ik persoonlijk wel dat aan de zogenaamde 'fokdoelen' risico's zitten.
Eenmaal een eigenschap er helemaal uitgefokt, een gen die die eigenschap doorgeeft eruit berekent dat het voor altijd er uit is gefokt.
Bepaalde robuuste rassen veranderen van Jerommeketypes naar Barbies. 'veredelen' wordt het genoemd, zo zijn er dus ook rassen verdwenen en wordt er gepobeerd "terug" te fokken. Ook bij koeyen zie je dit en ik vermoed eigenlijk dat het gebeurt bij alle 'gehouden' dieren. Mensen gaan beslissen wat mooi is en gewenst.

Es
Volg datum > Datum: dinsdag 2 januari 2007, 13:242-1-07 13:24 Nr:71625
Volg auteur > Van: van lennep Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Hoeven groei; afhankelijk van seizoen of dieet? Structuur

van lennep
zwinderen
Nederland

Jarig op 12-5

4767 berichten
sinds 31-8-2005
Ik merk dat Maike zijn voeten nauwelijks groeien , maar die van de dames ook niet meer , tot nauwelijks.
Ze staan nu vanaf november op hooidieet , gras word gespaart.
Als Maike , zoals het nu gaat , nooit meer op het gras komt , zouden zijn hoeven dan ook altijd zo langzaam blijven groeien?
Is de hoeven groei afhankelijk van het seizoen? Dus als Maike zomers ook alleen maar hooi krijgt , zullen zijn hoeven dan wel sneller groeien vanwege...tja zonlicht of zonuren?? Of niet ?, omdat hij niet op het gras staat...[Dat zou dan ook kunnen betekenen dat hooi alleen niet voldoende is voor een paard...]
Zoniet , dan zullen zijn hoeven nooit harder groeien dan dat ze nu doen , en dat zou inhouden dat hij , tenzij ik ze hard kan kweken , nooit meer kilometers op straat zou kunnen lopen zolang hij niet meer op het gras komt te staan.
MAW. hoefschoenen voor al zijn voeten , als het mocht gaan lukken om hem aankomend seizoen voor de kar te krijgen.
Afgelopen seizoen ben ik te fanatiek bezig geweest met de witte lijn correct te houden , waardoor de hoeven erg zijn afgesleten , en een stuk kleiner zijn geworden.Maar afgelopen zomer heeft hij ook op alleen hooi gestaan , dus dat zou dan eventueel ook een reden kunnen zijn voor het feit dat zijn hoeven nauwelijks groeiden...Ik kan het dus niet beoordelen.
Uhh snappen jullie mijn vraagstelling nog?

Met Maike gaat het aardig goed momenteel. Hij kan nog niet zonder bescherming op straat , dan loopt hij nog zeer gevoelig , maar op vlak beton zie ik nauwelijks gevoeligheid. Hij loopt al een poosje zonder bescherming weer gewoon in de inloopstal!
Dat plekje in de straal , waaronder de aanhechting van de diepe buiger zit , is ook niet meer gevoelig als ik erop druk.
Ik heb fotos gemaakt , en ik zie dat zijn hoefwand ten opzichte van de zool minder stijl is geworden, als ik de fotoos van afgelopen Augustus er naast leg.Het is minimaal , maar wel zichtbaar.
Hij loopt erg op de toon , en die is dan ook tot een centimeter in de zool afgesleten.
Hij blijft rechtsvoor wel kreupel in draf , maar dat is ook al enorm verbeterd.

Gr Esther
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 4775½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact