InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 4823½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zondag 7 januari 2007, 13:027-1-07 13:02 Nr:72342
Volg auteur > Van: Arno8 Opwaarderen Re:71997
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 'De Hoefslag' spreekt van 'sektes' en 'religieus fanatisme' Structuur

Arno8
Sprang-Capelle
Nederland

Jarig op 13-10

520 berichten
sinds 5-8-2006
Huertecilla schreef op vrijdag 5 januari 2007, 12:19:

> Spirit schreef op donderdag 4 januari 2007, 23:55:
>
>> De term 'natuurcompenseren' vind ik allang niet meer passend

> 8862/sr=1-6/qid=1167995605/ref=sr_1_6/102-0833710-7017707?ie=UTF
> 8&s=books
>
> HC

Ik snap niet wat je nou wil bereiken. Je hebt een heel lang verhaal nodig om de term 'natuurcompenseren' uit te leggen. En dat hele verhaal klinkt in mijn oren niks anders dan wat ik bij de NB cursus heb gehoord. Waarom vind je dat je met een nieuw woord moet komen? Kun je uitleggen wat er nu zo anders of vernieuwend is aan natuurcompenseren? Dat we onze paarden niet 100% natuurlijk houden, had ik bij de NB cursus ook al begrepen. Dat we de onnatuurlijke omgeving met een bekapping moeten compenseren, klinkt ook niet als de nieuwste ontdekking van 2007. Dat verdergaande ingrepen nodig zijn als je meer van het paard vraagt, is ook geen schok.
Toegegeven: Het woord Natuurlijk Bekappen dekt de lading niet 100% op de juiste manier en een beter woord hiervoor zou mooi zijn. Maar het woord natuurcompenseren is alleen maar verwarrender.
Volg datum > Datum: zondag 7 januari 2007, 13:037-1-07 13:03 Nr:72343
Volg auteur > Van: sandratien Opwaarderen Re:72341
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: flexibel Structuur
sandratien
Nederland


1203 berichten
sinds 6-6-2006
trea hoex schreef op zondag 7 januari 2007, 12:56:

> Isabel van der Made schreef op zondag 7 januari 2007, 0:13:
>
>> en elk paard is anders,

> Kijken ja. Helemaal mee eens. Consequent zijn EN belonen (nou
> ja, laat ik het operant conditioneren noemen).
>
> Trea

Oeps, die discussie heb ik dus weggeklikt met die driehonderd berichten van gisteren. Niet veel aan gemist dus. Terwijl het vrij eenvoudig is in weze.
De een is voor en de ander tegen. En een enkeling zweeft ertussenin. En de ultieme waarheid bestaat helemaal niet.
Enkel in ons hoofd.
Volg datum > Datum: zondag 7 januari 2007, 13:097-1-07 13:09 Nr:72344
Volg auteur > Van: Michiel Opwaarderen Re:72197
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bitloos succes!!!! Structuur

Michiel
Homepage
Zwolle
Nederland

Jarig op 19-7

2652 berichten
sinds 8-2-2004
Ans Jondral schreef op zaterdag 6 januari 2007, 1:03:

> En dat is een beetje het
> probleem. Mijn paard weet meestal al lang zelf, wat die
> oplossing is. En doet dan resoluut het tegenovergestelde. Je
> kan echt lang bezig zijn, vooraleer er maar iets positief is,
> dat je kan belonen.
.
> Ach Pien, de laatstse tijd was het niet zo'n heel groot
> probleem meer eigenlijk. Ze was fel afgezwakt in haar acties en
> reacties en ook een stuk kalmer geworden. Zulke situaties waren
> nogal zeldzaam geworden.
.
> Maar ik begin er nu wel een klein beetje voor te vrezen dat
> deze afzwakking bij haarzelf, misschien wel eens wat te maken
> kon hebben, met haar fysieke toestand en pijn. Want nu ze weer
> regelmatig loopt en ze beter in conditie komt, lijkt het erop
> alsof haar leuke karaktertrekjes ook weer boven komen drijven.
> Paard voelt zich duidelijk erg goed :-D
> Maar ik kan het missen als kiespijn. Misschien vond ik haar
> toch leuker mank? :-P

Bij Jur herken ik soortgelijke dingen, al is hij niet zo scheef, wel heeft hij meer energie gekregen en dito eigen wil nu hij niet meer vast zittende spieren heeft. Ook is hij minder tegendraads, mede dank zij zachte aanpak en rekening met elkaar houden.

Dat niet vooruit willen, heeft Jur soms ook, eigenlijk alleen in het begin van van huis af gaan. Dan gaan zijn gedachten nog even terug naar zijn kudde, kijkt om en roept. Dit mag dan ook van mij, ik geef ook hierin ruimte voor zijn eigen gevoel. Niet zover dat hij om mag keren, natuurlijk. Na 30 tot 60 sec. (of eerder zodra ik voel dat hij wel kan) vraag ik voorwaarts met zit en mondklik. Been gebruik ik helemaal niet of nouwelijks. Doet hij het na 2 pogingen op deze lichte manier nog niet, dan stap ik subiet af en loop een stukje, hierbij zet ik wel druk voor het eerste stapje. Veel mensen denken dat afstappen belonen is voor het weigeren, ik denk het niet (ervarings :-) denken) omdat na afstappen voorwaarts gegaan word. Meestal is Tessel erbij op de fiets en doet zij dit. Dit soort dingen komt dus wel eens voor, steeds minder in dit jaar dat we nu met hem rijden. Geen zweepje nodig dus, zelfs geen been, enkel de relatie tussen ons die het moet doen, en geduld natuurlijk, zoals ik zei 10 maand geleden weigerde hij veel vaker dan nu.

Gisteren nog naast de fiets, zette Jur een galop in met een bokje naar mijn richting, hooo dat hij dan wel weer draven, meer levenslust heeft hij zeker :-) En ja hij liep gewoon in de grastrook tussen fietspad en harde weg met autoverkeer. Hij luisterd goed.

Groetjes, Michiel
Volg datum > Datum: zondag 7 januari 2007, 13:157-1-07 13:15 Nr:72345
Volg auteur > Van: helena Opwaarderen Re:72292
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoefkatrol? Structuur
helena
Homepage
Monnickendam
Nederland

Jarig op 1-6

84 berichten
sinds 1-7-2004
Dank jullie voor alle commentaren!

Het ligt dus niet aan mij dat ik het verhaal van de DA wat vreemd vondt.

Ze heeft minstens 6 jaar op ijzers gelopen op de manege waar ik haar gekocht heb en nog een jaar bij mij. Ze is in die 6 jaar op de manege intensief gebruikt (minstens 3 uur per dag) en elke zondag had ze wel wedstrijden dressuur. Dus dat zal zeker sporen achter gelaten hebben.
Ze wordt in de 3 jaar dat ik haar heb alleen maar gebruikt voor recreatie voornamelijk buitenritjes en af en toe wat dressuur wat meestal eindigd in een buitenritje.

Ik was al bezig met Antoine de Bodt ook al toen ze niet kreupel was. Een keer een clinic gehad en 2 keer wezen kijken. Dus ik ga nu zeker weer contact opnemen en misschien wel naar hem toe.

Groetjes Helena
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 4823½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact