InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 4887½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 14:3513-1-07 14:35 Nr:73294
Volg auteur > Van: marjan de Haas Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: op sleeptouw Structuur

marjan de Haas
Lexmond
Nederland

Jarig op 7-12

34 berichten
sinds 5-4-2006
Ik heb tot nu toe alleen nog met mijn paard in ons weiland gereden. Haar maatje is nog te jong om op te rijden en als ze hem niet in de buurt kan zien of horen gaat ze enorm roepen en wordt ze erg onrustig. Ik durf dus niet met haar alleen ergens anders te gaan rijden.
Nou zat ik te denken om hem een soort van "op sleeptouw "mee te laten lopen. Met een touw aan zijn halster. Natuurlijk wel in eerste instantie in het weiland en dan later als dat goed zou gaan aan de andere kant van de dijk op een lang pad waar geen verkeer komt.
Ik heb hier helemaal geen ervaring mee en het is ook maar een bedenksel van mijzelf.
Ik hoop dat iemand van het forum met veel meer ervaring dan ik mij op weg kan helpen.
De paarden hebben veel vertrouwen in mij en ik ben ook een onderdeel van hun kudde. Ik zoek een manier om veilig met hun plezier te kunnen hebben in een andere omgeving.
Het kleintje is bijna twee en is erg rustig van aard, maar ik wil hem nog niet gaan berijden. Het is niet haar eigen veulen, maar het is wel HAAR Kruimeltje!

Ik heb veel respect voor alle kennis die veel mensen op dit forum hebben en hoop veel goede dingen van jullie te leren.
Is er niet iemand die in de buurt van Vianen woont, jullie wonen allemaal zo ver weg?

Groetjes, Marjan
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 14:5113-1-07 14:51 Nr:73295
Volg auteur > Van: Elzaliene Proost Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: JOEHOE! Er gloort licht...! Structuur

Elzaliene Proost
De Parel van Westerwolde
Nederland

Jarig op 16-4

1182 berichten
sinds 25-3-2004
Dacht ik eindelijk een vaste weide maat voor Mike te hebben is dat toch weer misgelopen. Het meidje van die ruin kreeg wat problemen met beide kerels toen ze haar paard uit de wei wilde halen. Ligt niet aan haar of mijn kerel maar aan haar onzekerheid... Heeft ze ook verteld hoor, dat ze soms wat bang kan zijn voor bepaald gedrag. Maar was in dit geval voor haar niet veilig zo.

Bijna niemand wil nu meer haar/zijn paard bij Mike hebben... Gelukkig heeft Trudy (jaja! DIE ja! ;-)) gisteren ochtend besloten haar Arabieren merrie Vera bij Mike te zetten en dat ook zo te houden! ZIJ vind het niet erg als Mike Vera gaat dekken en zelfs in het minieme geval dat Vera toch drachtig zou raken (schijnt wel eens gelukt te zijn bij een klophengst...) zou ze dat niet eens erg vinden. In tegendeel: ze zou het PRACHTIG vinden. Dan wordt het een Welsh K! $1 Ze zei al: dan worden we samen OMA! Maar zoals ik al zei: de kans is miniem en hoogstwaarschijnlijk afwezig hoor. Dus laten we hopen dat Mike en Vera nog lang en gelukkig samen mogen zijn!

O en toch nog even een opstekertje voor Trudy van mijn kant! Ik weet ook dat ze op dit forum wel eens erg bot of zelfs aggressief om de hoek kon komen waaien. Ik dacht ook wel eens van: jeemig Trudy! Moet dit nou zo?!
Maar ik heb haar nu in levende lijve leren kennen en ze heeft naast die soms grote mond toch best een klein hartje hoor. ;-) Of moet ik gróót zeggen... Ze lijkt er veel in op te sluiten namelijk. En hart voor haar dieren heeft ze zeker weten hoor. Gisteren kwam ze op haar fiets-met-hond-in-de-aanhanger zo als gewoonlijk aanrijden, stopte langs de weg bij de wei waar Vera en Mike staan, riep VERA! en deze prachtige Arabische merrie kwam vrolijk hinnekend haar kant op gedraafd, staart omhoog, hoofd in de lucht, oortjes naar voren! Prachtig!

En dan het laatste goede: ik heb gisteren voor de 2e keer les van Conrad van Pruijssen gehad. Super! Ongelofelijk hoe Mike alles van die 'vreemde kerel' aan neemt. Hij (h)erkend gewoon Conrads manier van doen! Onvoorwaardelijk! Geen dwang, geen gekleurde stokken, geen getrek, geen harde woorden.... En het mooiste is: IK LEER HET OOK OP DIE MANIER!!! Okay, gaat nog iets roestig hier en daar maar dat vergt oefening natuurlijk! En wat reageert die Mike hier fantastisch op! De grijze wolken trekken voorbij, er gloort zonlicht aan de einder! LOL

Bedankt nog Piet voor je advies Conrad het vertrouwen te geven!!! Mag trouwens van Conrad even niet clickeren... ;-) Eerst moet de relatie tussen Mike en mij goed zijn.
Maarre... Had Pien het er nou over om jullie krachten te bundelen? Dus jij, Pien en Conrad?
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 15:1213-1-07 15:12 Nr:73296
Volg auteur > Van: Danielle Schuwer Opwaarderen Re:73177
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 'De Hoefslag' spreekt van 'sektes' en 'religieus fanatisme' Structuur

Danielle Schuwer
Cugnon
Belgie

Jarig op 17-10

230 berichten
sinds 18-12-2006
Marjolein19 schreef op vrijdag 12 januari 2007, 16:45:

> Danielle Schuwer schreef op vrijdag 12 januari 2007, 16:21:
>
>> Ik heb een pony van 6 jaar biina 7 en nooit bekapt. Niemand

> natuurlijke hoeven te bekijken en ik denk dat anderen dat ook
> wel eens willen zien.
>
> Groetjes, Marjolein.

De foto's staan in het foto album van natuurlijke bekapping.
Ik heb mijn best gedaan, maar het was niet zo makkelijk de hoef vasthouden en Sara en foto's maken.

Groetjes Danielle
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 15:2013-1-07 15:20 Nr:73297
Volg auteur > Van: van lennep Opwaarderen Re:73296
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 'De Hoefslag' spreekt van 'sektes' en 'religieus fanatisme' Structuur

van lennep
zwinderen
Nederland

Jarig op 12-5

4767 berichten
sinds 31-8-2005
Danielle Schuwer schreef op zaterdag 13 januari 2007, 15:12:

> Marjolein19 schreef op vrijdag 12 januari 2007, 16:45:
>
>> Danielle Schuwer schreef op vrijdag 12 januari 2007, 16:21:

> Ik heb mijn best gedaan, maar het was niet zo makkelijk de hoef
> vasthouden en Sara en foto's maken.
>
> Groetjes Danielle

IK ben jaloers!!! Zulke mooie hoeven , zo mooi in balans , alleen wat hoge hielen , maar de hoefwand zo gelijkmatig afgesleten , mooie straalvorm...pfff

Gr Esther
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 15:3913-1-07 15:39 Nr:73298
Volg auteur > Van: Danielle Schuwer Opwaarderen Re:73297
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 'De Hoefslag' spreekt van 'sektes' en 'religieus fanatisme' Structuur

Danielle Schuwer
Cugnon
Belgie

Jarig op 17-10

230 berichten
sinds 18-12-2006
van lennep schreef op zaterdag 13 januari 2007, 15:20:

> Danielle Schuwer schreef op zaterdag 13 januari 2007, 15:12:
>
>> Marjolein19 schreef op vrijdag 12 januari 2007, 16:45:

> alleen wat hoge hielen , maar de hoefwand zo gelijkmatig
> afgesleten , mooie straalvorm...pfff
>
> Gr Esther

Ja dat vond ik ook maar dit is wat ze er zelf van gemaakt heeft dus laat ik dat zo zitten. Ik denk dat dat het beste is.

Groetjes Danielle
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 15:4313-1-07 15:43 Nr:73299
Volg auteur > Van: Vicky Verreycken Opwaarderen Re:73295
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: JOEHOE! Er gloort licht...! Structuur

Vicky Verreycken
Langdorp
België

Jarig op 25-5

367 berichten
sinds 22-11-2006
Elzaliene Proost schreef op zaterdag 13 januari 2007, 14:51:

> Bijna niemand wil nu meer haar/zijn paard bij Mike hebben...
> Gelukkig heeft Trudy (jaja! DIE ja! ;-)) gisteren ochtend
> besloten haar Arabieren merrie Vera bij Mike te zetten en dat
> ook zo te houden! ZIJ vind het niet erg als Mike Vera gaat
> dekken en zelfs in het minieme geval dat Vera toch drachtig zou
> raken (schijnt wel eens gelukt te zijn bij een klophengst...)
> zou ze dat niet eens erg vinden. In tegendeel: ze zou het
> PRACHTIG vinden. Dan wordt het een Welsh K! $1 Ze zei al:
> dan worden we samen OMA! Maar zoals ik al zei: de kans is
> miniem en hoogstwaarschijnlijk afwezig hoor. Dus laten we hopen
> dat Mike en Vera nog lang en gelukkig samen mogen zijn!
>
Als hij maar eenzijdig klophengst is, kan hij evengoed merries volkrijgen als een 'volwaardige' hengst. Bovendien is het een erfelijk gebrek...
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 16:2013-1-07 16:20 Nr:73300
Volg auteur > Van: Danielle Schuwer Opwaarderen Re:73293
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Angstig veulen Structuur

Danielle Schuwer
Cugnon
Belgie

Jarig op 17-10

230 berichten
sinds 18-12-2006
Böske schreef op zaterdag 13 januari 2007, 14:27:

> eddy DRUPPEL schreef op zaterdag 13 januari 2007, 12:48:
>
> als ik haar roep, en zij heeft dus ook box arrest.

> angstig geweest en dat hij ook de ene is die onder in de
> rangorde staat? Het verhaal is dus wel anders.
>
> Böske

Normaal is de dominanste makkelijker te scheiden, ten minste bij mij is dat altijd zo geweest en nog. Bij mijn eerste merrie nu Sara en het oudste hengstje.
Bij mij neemt de oudste altijd het dominante over.
Het oudste veulen is bij mij geboren dus ik ben met hem vanaf de geboorte bezig, zo mak als een lammetje (weet niet of die zo tam zijn maar zo is het spreekwoord hé). Nu GP ook hoor, maar hij is dus niet bij mij geboren.
Waarom zet je niet een stukje af, dat is makkelijker om ze te pakken te krijgen, dat heb ik dus met mijn veulens. Ze staan op een klein stukje, ze kunnen toch de benen strekken, maar hoef er niet achteraan te rennen. Nu zal het op een groot stuk ook weer gaan, maar ik vond dit zeker een goede oplossing in het begin. 24 op 24 binnen lijkt me zeker niet goed en helemaal niet voor te jonge veulens.

Mijn vriendin had een merrie met een veulen lopen en de moeder is na 3 weken overleden aan uitputting. Ze heeft het veulen groot gebracht met de fles (ze had nog andere merries lopen met melk) en bij zijn zuster die hem heeft opgenomen als haar eigen zoon, maar zij zonder melk. Elke dag buiten want voor de pezen is het slecht om binnen te staan. Zeker voor een veulen.
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 16:2813-1-07 16:28 Nr:73301
Volg auteur > Van: ske Opwaarderen Re:73300
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Angstig veulen Structuur
ske
Homepage
Schaijk
Nederland


241 berichten
sinds 21-8-2004
Danielle Schuwer schreef op zaterdag 13 januari 2007, 16:20:

Elke dag buiten want voor de pezen
> is het slecht om binnen te staan. Zeker voor een veulen.

Ik ben met je eens. Onze andere paarden lopen dag en nacht buiten en de bedoeling is dat de veulens ook altijd buiten kunnen. Helaas, vanwegen de diarree van Xinga mogen ze niet op de wei en als ze in de paddock staan, gaan ze zand eten. (Ja, ze krijgen wat bijvoer en hebben twee soorten likstenen.) Omdat de diarree echt erger wordt na een paar uurtjes in de paddock, en omdat we Xinga niet binnen kunnen zetten wanneer we willen, staan ze nu noodgedwongen in een dubbel grote box. Verschrikkelijk, ik weet het wel. Ik hoop dat het snel anders kan.

Groetjes,
Böske
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 16:3613-1-07 16:36 Nr:73302
Volg auteur > Van: Danielle Schuwer Opwaarderen Re:73301
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Angstig veulen Structuur

Danielle Schuwer
Cugnon
Belgie

Jarig op 17-10

230 berichten
sinds 18-12-2006
Böske schreef op zaterdag 13 januari 2007, 16:28:

> Danielle Schuwer schreef op zaterdag 13 januari 2007, 16:20:
>
> Elke dag buiten want voor de pezen

> kan.
>
> Groetjes,
> Böske

Mag ze niet buiten doordat ze gras zou eten of door iets anders? Ik heb ze namelijk op een stuk staan waar ze geen gras hebben. Zand is slecht voor te eten. Bij mij staan ze in de blubber, maar dit vinden ze niet zo erg. Ze gaan toch wel uit hun dak.
Waarschijnlijk is ze bang en daarom poept ze veel (als ik het mis heb moet je het zeggen) en word het diarree. Maar misschien als je het een dagje buiten aan kijkt dat het weer minder word als ze eraan gewent raakt.

Ik rijd een haflinger van mijn buurvrouw en die krijgt ook de diarree als ze meegaat alleen door angst, maar ga gewoon door en dan gaat het vanzelf weg en aan het eind van de dag is het altijd beter.
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 17:2013-1-07 17:20 Nr:73303
Volg auteur > Van: marianne laenen Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Sela ruift! Structuur

marianne laenen
schilde
belgië


2030 berichten
sinds 4-2-2006
13 januari, wilgenkatjes, vliegen op de mest, zwermen vieze exceemmugjes, lentekriebels bij de paarden die geweldig hebben lopen bokken, crossen en rollen op de wei. Toen we ze 's avonds gingen halen waren ze nog bezig.

Maar: Sela is begonnen aan het "grote ruiven". Ga je er heel lichtjes met een borstel over dan hangt er gewoon een dik pak haar op de borstel.
Waarschijnlijk niet ideaal.

Zijn er nog paarden die al ruiven?

Marianne
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 17:3613-1-07 17:36 Nr:73304
Volg auteur > Van: rini Opwaarderen Re:73303
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Sela ruift! Structuur

rini
Kapelle
Nederland

Jarig op 12-2

316 berichten
sinds 7-8-2005
marianne laenen schreef op zaterdag 13 januari 2007, 17:20:

> 13 januari, wilgenkatjes, vliegen op de mest, zwermen vieze
> exceemmugjes, lentekriebels bij de paarden die geweldig hebben
> lopen bokken, crossen en rollen op de wei. Toen we ze 's avonds

>
> Zijn er nog paarden die al ruiven?
>
> Marianne

ja Bo ook, zei het in lichte mate, Gr rini
Volg datum > Datum: zaterdag 13 januari 2007, 17:4313-1-07 17:43 Nr:73305
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:73303
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Sela ruift! Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
marianne laenen schreef op zaterdag 13 januari 2007, 17:20:

> 13 januari, wilgenkatjes, vliegen op de mest, zwermen vieze
> exceemmugjes, lentekriebels bij de paarden die geweldig hebben
> lopen bokken, crossen en rollen op de wei. Toen we ze 's avonds

>
> Zijn er nog paarden die al ruiven?
>
> Marianne

Sterker nog, de mijne is zelfs nog niet volledig in haar wintervacht. Huppelt nog steeds rond in zomertenue, met alleen maar een paar lange haren op haar buik en flanken en een baardje.
Hoop niet dat het plots -10° wordt, want dan heeft ze een probleem. ;-)
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18941 onderwerpen
275558 berichten
Pagina 4887½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact