e m kraak schreef op zondag 14 januari 2007, 20:13:
> Piet schreef op zondag 14 januari 2007, 18:53:
>
>> Dit is een voor iedereen zeer begrijpelijk geschreven

> duidelijk is wil ik het nog wel een keer met een massa meer
> woorden uitleggen. Het resultaat is echter niet een optimale
> feature maar een scala varianten die niet slecht genoeg zijn om
> lethaal te zijn.
Ok, ik schreef niet voor niks "toevallig" en verder bedoel je denk ik zo ongeveer "als je er niet dood aan gaat is't goed genoeg".
> zijn kun je gewoon beter meteen salami van maken (of, in ieder
> geval niet mee verder fokken!), en "hoeven" zijn nu eenmaal (en
> dat wordt ook al van oudsher breed onderkend!) een uitstekende
> monitor waar je veel uit kunt opmaken.
Waardoor de uitgeselecteerde eigenschappen naar de achtergrond zullen verwijnen en het toch uiteindelijk weer om partnerkeuze zal gaan voor een beetje meer of een beetje minder?
Dat is toch fokken?
> die onvoldoende aan juist deze omgevingsomstandigheden
> tegemoet komt (die dus zogezegd van nature zou uitsterven ten
> gevolge van "natuurlijke bekapping"). De praktijk bevestigd
> deze verwachting toch ook?
Ik begrijp mogelijk niet precies hoe je dit bedoelt.
Met natuurlijke bekapping bedoel je de aanpassing van de voet aan de aangetroffen omstandigheden.?
In dat geval : Ja, natuurlijk, anders hadden ze ons onderhoud niet nodig.
De voorbeelden liggen nog steeds in m'n vriezer.
>
> Ik hoop dat je inziet dat ik strict logisch en rationeel bezig
> probeer te zijn. Geen aanval op NB dus, nog altijd niet

maar
> ik vind wel dat we ons uiterste best moeten doen om verbreding
> te kunnen onderbouwen.
We praten langs elkaar. Ik geloof niet dat er voor de paarden waar ik het over heb, onder de omstandigheden waarin ze leven, buiten de dingen die we hier voorstaan, praktisch gesproken veel verbreding van inzicht mogelijk is.
Ik vind het aan de andere kant natuurlijk prachtig, dat jij onderzoekt hoe het komt dat Koniks zonder hoefverzorging door het leven kunnen.
Ik vermoed dat hier het hele natuurlijke selectie proces ten volle haar kracht heeft laten zien. Maar ik ben heel erg benieuwd naar jouw uitkomsten.
Ik zie echter nog niet hoe en of dit gevolg heeft op het huidige Nederlandse paardenbestand, waar we ons met PN, HN en NB voornamelijk tegen aan bemoei, omdat ik denk dat het toverwoord selectie is.
>
> En ik wil potdomme een even logisch antwoord op die vraag
> waarom er soms wel soms niet turkse sloffen gevormd worden

Ik heb geen idee, alles wat ik kan doen is gokken. Er zijn hier inmiddels al vele mogelijke oorzaken de revue gepasseerd. Het lijkt erop alsof het bij shetlanders meer voorkomt dan bij andere rassen. Misschien omdat shetvoetjes de neiging hebben om wc rolletjes te vormen, wel sterk zijn, dus niet snel ondergeschoven raken. maar als dan eenmaal de hoefwand het gewicht niet meer kan dragen, dus omklapt, de turkse slof eigenlijk al een feit is? Komt het door de verhouding tussen lichaam en voetje? Gewicht/ oppervlakte voet?
>
> Blabla! , Egon
> Reinforcement is a contingency - Bob Bailey
Piet