Sky schreef op woensdag 31 januari 2007, 21:26:
> jose schreef op woensdag 31 januari 2007, 19:30:
>
>> e m kraak schreef op woensdag 31 januari 2007, 15:15:

> Doen, zien, kijken, ervaren, denken, tijd en geduld.
> Praten daar kun je niks mee, dan belandt je alleen maar in een
> cirkel van ja´s en neens.
> Simpel en makkelijk.
Ook ik sluit me hier bij aan. Het zelf mógen en dúrven denken. Het eigen tempo op de weg die je kiest is veel belangrijker dan welles nietes. Het gaat namelijk voor mijn idee niet om een bit, maar veel meer om een bewustzijn en zien waar de behoeftes nu liggen voor paarden, maar ook andere dieren. Ook een mens is een dier.
Af en toe heb ik tenenkrommend mee zitten lezen, en jawel, mijn mond gehouden omdat ik geen zin heb in het oeverloze welles niets. De oneliners over 'wel of niet gelijk hebben' gaan helemaal voorbij aan de doelstelling. Met het besef dat er tussen 250.000 en 300.000 paarden in Nederland zijn is het veel beter om een open dialoog te voeren met onderbouwde argumenten. Voor dat dit verkeerd uitgelegd kan gaan worden, ik bedoel argumenteren in een discussie, dus niet mensen vernederen omdat ze een brug proberen te slaan. Het is beter om te stellen waarom kan een NH paard geen dressuur? Is dat wel zo? Of is een NH paard enkel maar een bosklosser? Is dat wel zo? Kan een draver winnen zonder ijzers? Is dat wel zo? Zijn de regelmenten nou overal zo dat ijzers en bitten verplicht zijn?
Is een wei met 6 paarden op een halve ha altijd buiten wel zo natuurlijk? Kortom mag je wel vissen houden zonder een aquarium? Hoeveel grond heeft iedereen per paard beschikbaar. Hoe los je dat dan op met die beperkte ruimte?
Es