Piet schreef op zaterdag 17 maart 2007, 3:04:
> Michiel schreef op vrijdag 16 maart 2007, 22:08:
>
>>

> moment met Jur hebt.
> Ik weet zeker dat jullie ze oplossen.
>
> Piet
Going with the horse
Is helemaal niet zo zweverig als veel mensen denken. Het is niet het paard, die leider wordt. Jij blijft de leider maar wil aan je paard een soort speelveld meegeven. Binnen dat speelveld mag hij dan keuzes maken onder jouw leiding.
Je bent heel streng, waarbij streng niet staat voor negatief maar juist voor positief, in tegenstelling wat mensen vaak denken bij streng.
Ben je voor duidelijk en consequent.
Je wilt aan je paard een aantal regels mee geven waardoor dat hij weet wat zijn speelruimte is.
Ik ben van mening dat dit goed te combineren is met subtieltrainen.
Om een grote mate van vrijheid bij je paard toe te laten moet je eerst laten zien dat jij als leider kan aangeven wat vertrouwd en veilig is.
Je paard weet dan wat het speelveld is en wat de regels zijn. Hierbinnen kan je keuzes toestaan.
Ik vergelijk het een beetje als het opvoeden van kinderen. Je brengt kinderen waarden en normen bij. Als ze ouder worden en uitgaan dan vertrouw je er ook op dat zij zich gedragen zoals jij ze hebt opgevoed. Je blijft hun vader (leider) en geeft ze vrijheid en meer omdat je weet dat ze daar mee om kunnen gaan.
Zodra blijkt dat je paard die verantwoordelijkheid aan kan dan je het speelveld aangeven. Tot die tijd moeten we eerst gaan werken aan een optimale communicatie zodat jij aan je paard kan uitleggen wel regels er zijn. Gezien het feit dat je dit principe al bij kinderen en honden toepast weet ik zeker dat jij het bij paarden ook snel zal leren.
Groet
Conrad
www.subtieltrainen.nl