Eva Saegerman schreef op donderdag 26 april 2007, 13:16:
>> Tsja, misschien was je er nog niet zo goed in? Ik heb het ook
>> gedaan, zie:
>>
http://www.paardnatuurlijk.nl/cgi-bin/showmovie.cgi?file=meelope >> n.avi&page=meelopen&returnto=../wij/demo.htm&title=Synchroon%20m
>> eelopen&width=320&height=240
>
> Dit is het resultaat Frans, niet de manier waarop je het
> aangeleerd hebt
Ik heb dit niet eens "bewust" aangeleerd. Het is iets dat ze vanzelf begon te doen, als gevolg van de vele
Parelli-spelletjes. DIT is naar mijn mening een aanwijzing dat het paard jou ook als leider ziet, vertrouwen in je heeft. En ik betwijfel of je dit resultaat spontaan krijgt als je je paard kunstjes laat doen met worteltjes als beloning, maar dat is uiteraard mijn eigen persoonlijke mening, en hoeft niet perse waar te zijn.
En nee, dit resultaat krijg je ook niet als je je paard slaat met de carrot-stick. Heb ik nooit geprobeerd uiteraard, maar ik denk dat het moment van de waarheid aanbreekt als je het paard losdoet en vervolgens vraagt om medewerking. Waarom zou Harisha in vredesnaam met me meelopen (in 1 van de series heb ik zelfs een CS in mijn handen) als ik haar zou slaan met de CS? Of hoe kun je ook maar denken dat je dit resultaat kan krijgen door je paard te slaan? Paarden zijn toch niet gek? Touw los en het is toedeledokie, zo ver mogelijk vandaag van die mens die af en toe slaat met dat enge ding in zijn handen.