InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 5680 van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 15:0221-5-07 15:02 Nr:85186
Volg auteur > Van: Nick Opwaarderen Re:85109
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: endurance Structuur
Nick
Nederland


5000 berichten
sinds 13-3-2004
Huertecilla schreef op zondag 20 mei 2007, 15:18:

> Op zich is een paard niet geëvolueerd voor
> 1. een ruiter op de rug
> 2. het met hoge(re) snelheid meer dan een paar honderd meter
> afleggen
> HC

Dit ....en daarmee bedoel ik punt 2 ....vind ik een hele vreemde opmerking van iemand die toch recent nog opmerkte dat je een lange tocht beter in draf kan doen dan in stap omdat dat het paard minder zou belasten.

Nick
Met geweld kan je een hoop bereiken, met geduld, liefde en belonen
veel meer !
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 15:0421-5-07 15:04 Nr:85187
Volg auteur > Van: arabiertje Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: PZP Structuur
arabiertje
Brecht
België

Jarig op 8-12

5 berichten
sinds 18-4-2006
Ik had reeds via de zoekfunctie gezocht en kreeg 1 berichtje waar men sprak over PZP.

Nadien probeerde ik PZP maar kreeg helaas geen berichten en vermits ik dit forum erg moeilijk vind qua layout, plaats ik hem maar onder een nieuwe topic.

We zijn een pensionstal begonnen met een eigen concept qua paardhouden en tevens huisvesten. Een van onze klanten wil haar shethengstje (78 cm)graag bij de andere in kuddeverband plaatsen zonder het risico te lopen dat er een veulen van komt. Via een kennis vernam ik dat hier enkele mensen zijn die dit middel gebruiken.

Wat zijn jullie ervaringen en kunnen jullie wat meer info geven hierover?
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 15:1121-5-07 15:11 Nr:85188
Volg auteur > Van: Tanja Fomenkova Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Nieuwe hoeven? Structuur
Tanja Fomenkova
Homepage
Frez-Doiceau
Belgi

Jarig op 4-12

119 berichten
sinds 21-5-2007
Sinds 7 maanden, zolang ik mijn Andalusier heb, bekap ik zelf zijn hoeven, en dat gaat goed. Gisteren was de wei heel nat en zijn hoeven dus ook. En toen zag ik voor het eerst dat er vanuit de kroonrand als het ware 'nieuwe' hoeven aan het groeien zijn. Het is gewoon een verlengstuk van zijn huidige hoef maar dat ziet er uit als een nieuwe, andere hoef. Weet iemand wat dit betekent?
Groetjes,
Tanja
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 15:5521-5-07 15:55 Nr:85189
Volg auteur > Van: Els Kleverlaan Opwaarderen Re:85188
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe hoeven? Structuur

Els Kleverlaan
Heerhugowaard
Nederland

Jarig op 23-2

2224 berichten
sinds 17-10-2005
Tanja Fomenkova schreef op maandag 21 mei 2007, 15:11:

> Sinds 7 maanden, zolang ik mijn Andalusier heb, bekap ik zelf
> zijn hoeven, en dat gaat goed. Gisteren was de wei heel nat en
> zijn hoeven dus ook. En toen zag ik voor het eerst dat er
> vanuit de kroonrand als het ware 'nieuwe' hoeven aan het
> groeien zijn. Het is gewoon een verlengstuk van zijn huidige
> hoef maar dat ziet er uit als een nieuwe, andere hoef. Weet
> iemand wat dit betekent?
> Groetjes,
> Tanja

Hallo Tanja, welkom!

Je schrijft er niet bij hoe je het paard bekapt en hoe hij voorheen werd bekapt/beslagen.
Het is heel goed mogelijk dat de hoefwand bijv. veel dikker wordt als je van hoefijzers naar blote voeten gaat, vooral als nu de straal de grond raakt en hij dat voorheen niet deed. Ook als hij traditioneel bekapt werd is de kans groot dat de straal werd bijgesneden en daardoor de grond niet raakte. (De straal "vertelt" de hoef of hij te lang of te kort is en daar past de kwaliteit en de dikte van de hoefwand zich aan aan.) Daarbij komt ook nog dat als je natuurlijk bekapt de hoef van stand en vorm kan veranderen. De hoefwand groeit vanuit de kroonrand en dus zie je die verandering langzaam maar zeker naar beneden verschuiven.
Bij mijn eigen fjord zag ik al na een week of vier natuurlijk bekappen een nieuwe, veel dikkere hoefwand ontstaan bij de kroonrand. Het heeft ongeveer een jaar geduurd voor die dikke wand helemaal beneden was. Nu was het bij mijn paard ook wel een enorm verschil. Zij had 17 jaar op ijzers gestaan en maar een flinterdunne buiten hoefwand, was nog nauwelijks een mm dik. Inmiddels heeft ze een gezonde dikke hoefwand en een heel andere hoefvorm gekregen.

Groetjes, Els.
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 15:5721-5-07 15:57 Nr:85190
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:85188
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe hoeven? Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Tanja Fomenkova schreef op maandag 21 mei 2007, 15:11:

> Sinds 7 maanden, zolang ik mijn Andalusier heb, bekap ik zelf
> zijn hoeven, en dat gaat goed. Gisteren was de wei heel nat en
> zijn hoeven dus ook. En toen zag ik voor het eerst dat er
> vanuit de kroonrand als het ware 'nieuwe' hoeven aan het
> groeien zijn. Het is gewoon een verlengstuk van zijn huidige
> hoef maar dat ziet er uit als een nieuwe, andere hoef. Weet
> iemand wat dit betekent?
> Groetjes,
> Tanja

Als die rand op de hoogte van 7 maanden zit (ongeveer de helft van de hoeflengte) is het waarschijnlijk de verandering van voeding en omgeving die je terugziet. Misschien stond hij tot 7 maanden geleden op ijzers? dan zie je ook dat de nieuw gevormde hoef er 'anders', meestal dikker, uitziet. Misschien stond hij tot 7 maanden terug niet op gras?
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 16:0121-5-07 16:01 Nr:85191
Volg auteur > Van: Geertje Opwaarderen Re:85183
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vochtophoping na tekenbeet Structuur

Geertje
Den Haag
Nederland

Jarig op 17-3

1315 berichten
sinds 17-12-2005

> Ja, de bult is tegenover gisteravond, twee keer zo groot
> geworden!!!
> Het is nu wel 10 bij 4 bij 4cm ongeveer. De bult is niet warmer
> als de rest van het lichaam, dus ik denk niet dat het een
> ontsteking is. Ik weet het ook niet meer...
>
> Ik heb Wim gebeld en hij zou me vanmiddag terug bellen.
>
> Gr Hanne

Hey Hanne

Ja buiten die teken gaat alles goed hoor :). Maar inderdaad, aan onze kant zitten er gewoon enorm veel. Vooral ook in het gras.
Maar als die bult steeds groter blijft worden, dan is het waarschijnlijk verstandiger om de dierenarts er even naar te laten kijken. Dat is bij zaf eigenlijk ook nog nooit aan de hand geweest. Het zou wel minder zijn als hij er allergisch voor is ofzo.

Naja succes ermee!
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 16:4921-5-07 16:49 Nr:85192
Volg auteur > Van: Susanne Hendrix Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Waar in omg. Eindhoven/veldhoven goede NH instructeur/instructrice? Structuur
Susanne Hendrix
Veldhoven
Nederland

Jarig op 25-12

1 bericht
sinds 8-5-2007
Hallo,

Zoals jullie misschien al kunnen zien ben ik net nieuw hier en heb deze site dan ook maar pas gevonden. Alles sprak me direct aan en heb me toen ook direct aangemeld. Daarnaast wilde ik direct een topic openen.

Het gaat nl. om het volgende. Ik heb een 4 jarig paardje dat sinds januari is ingereden. Echter is ze heel dominant en gaat vaak in protest. Als ik haar vraag te wijken voor druk bijv. en ze heeft daar geen zin in wil ze wel gaan steigeren. Ik be niet bang voor haar....maar heb wel een beetje een angst opgebouwd wanneer ze gaat steigeren. Ze kan ook heelbraaf zijn en luisterd en volgt redelijk goed. Ik heb dan ook al het een en ander gedaan qua lessen. Echter hebben de lesgeefsters geen tijd meer of vinden het te ver weg. Ik ben dan ook al een jaar ongeveer zoekende naar een goede lesgeefster in de buurt van eindhoven /veldhoven. Maar iedereen de NH les geeft woont ong. een uur van mij vandaan.

Ik was weer aan het zoeken op intranet en kwam deze site tegen. Dus via deze weg wil ik jullie om hulp vragen.

WIE oo WIE weet een goede NH instructeur/instructrice die mij en mijn paard wil begeleiden. Ik ben nl. degene die het moet doen met mijn paardje. Ik ben echt dringend op zoek.

In ieder geval alvast bedankt!
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 17:1721-5-07 17:17 Nr:85193
Volg auteur > Van: CooLLady Opwaarderen Re:85167
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wie heeft ervaring met het fenomeen moeilijk verzamelen door 'gekantelde baarmoe Structuur

CooLLady
Amstelveen
Nederland

Jarig op 5-10

293 berichten
sinds 15-1-2005
Spirithorses schreef op maandag 21 mei 2007, 1:10:

> clarissa ruijgrok schreef
>
>>>> want die kan bij de croep een blokkade

> Opereren?
> Nee, je hebt groot gelijk, ik zou ook moeite hebben met zo'n
> persoon.
> Groet, Pien

Volgens mij was het die zelfde persoon die dat ook bij mijn merrie zogenaamd had geconstateerd en daar was jij bij Clarissa en toen vond je het ook al een rare..nu bij jou paard dezelfde diagnose en je gaat dan nog niet dnken aan geldklopperij??
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 17:2121-5-07 17:21 Nr:85194
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:85192
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waar in omg. Eindhoven/veldhoven goede NH instructeur/instructrice? Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Susanne Hendrix schreef op maandag 21 mei 2007, 16:49:

> Hallo,
>
> Zoals jullie misschien al kunnen zien ben ik net nieuw hier en

> en mijn paard wil begeleiden. Ik ben nl. degene die het moet
> doen met mijn paardje. Ik ben echt dringend op zoek.
>
> In ieder geval alvast bedankt!

Dag Suzanne, welkom hier.
Vaak is er onbegrip tussen ruiter en paard. Vooral een "dominant" paard vindt het moeilijk te zeggen: ok ik luister naar jou, bij jou voel ik me veilig. Om deze cirkel te doorbreken moet je even terug naar de basis.
Eerst moet de relatie duidelijk worden en dat ze jou erop kan vertrouwen dat je nooit zaken van haar vraagt die eng of gevaarlijk voor haar zijn, waardoor ze ervoor zou moeten kiezen in verzet te gaan

Daar is een techniek voor, het SubtielTrainen. Stuur Conrad van Pruijssen eens een mailtje, hij komt door het hele land en leert je hoe je een betere, duidelijker band met jouw paard kunt krijgen, zodat van haar kant de dominantie vermindert, van gekke dingen als stijgeren geen sprake meer is en jij geen angst meer hoeft te hebben.

www.subtieltrainen.nl De site is nog niet klaar, maar zijn gegevens staan erop.
Succes!

Piet
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 18:5521-5-07 18:55 Nr:85195
Volg auteur > Van: tambayo Opwaarderen Re:85162
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vochtophoping na tekenbeet Structuur
tambayo
Ansen
Nederland


154 berichten
sinds 6-7-2006
Geertje schreef op zondag 20 mei 2007, 22:40:

> Als de teek er niet langer dan 48 uur in heeft gezeten (wat
> waarschijnlijk niet het geval is, aangezien je denkt dat hij
> hem heeft opgelopen bij het wandelen) dan is er qua besmetting
> niks aan de hand en hoef je ook geen ab te geven. Sowieso kan
> lyme niet aangetoond worden met een bloedtest dus eigenlijk
> geef je altijd antibiotica zonder dat je zeker bent.

Teken zitten ong 12-24 uur op hun "eten". Pas aan het einde van die voedingstijd brengen ze eventuele bacteriën, etc. over. Verwijder je de teken dus als ze nog niet volgezogen zijn is het risico op bv Lyme minimaal. Wel zijn een aantal paarden allergies voor de beten en krijgen van deze bulten. Goed in de gaten houden moet je dus altijd.

Lyme kan wel in het bloed aangetoond worden, maar het is niet altijd de oorzaak van de klachten.
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 19:0121-5-07 19:01 Nr:85196
Volg auteur > Van: Hanne Opwaarderen Re:85191
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vochtophoping na tekenbeet Structuur

Hanne
Homepage
Maastricht
Nederland

Jarig op 14-9

59 berichten
sinds 7-10-2005

>
> Hey Hanne
>

> hand geweest. Het zou wel minder zijn als hij er allergisch
> voor is ofzo.
>
> Naja succes ermee!

De DA heeft terug gebeld en zei dat als ik het wil laten onderzoeken of de paraciet erin zit, ik een bioptie moet laten nemen van de bult. Dit word dan opgestuurd naar lab en onderzocht. Hierna zou ik dan 3 weken ab moeten geven.
Hij zei dat als het zijn eigen paard was hij dit niet zou laten doen, maar klei op de bult zou smeren.

Moeilijk...maar ik denk dat de kans dat hij iets vreemd heeft erg klein is dus ga proberen om er groene leem op te smeren.

Iemand nog tips?

Gr hanne
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 19:0321-5-07 19:03 Nr:85197
Volg auteur > Van: Caatje Opwaarderen Re:85184
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: zadel voor arabier (Startrekk?) Structuur

Caatje
Homepage
dordogne
Frankrijk


1277 berichten
sinds 25-11-2004
marianne laenen schreef op maandag 21 mei 2007, 13:51:

> Bedankt voor de moeite Caatje, maar ik zoek géén
> dressuurzadel...
>
> Groeten,
> Marianne

Hai Marianne, geeft niks hoor, niet geschoten altijd mis! Het is wél een veelzijdigheidszadel (all purpose!!) waarmee je heerlijke lange, confortabele ritten mee kunt maken. Je dochter heeft al de classieke zit zo te zien trouwens! Nee hoor, ieder heeft z'n eigen wensen en voorkeuren!
Succes ermee in iedergeval!
groetjes,
Caatje
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 19:1521-5-07 19:15 Nr:85198
Volg auteur > Van: van lennep Opwaarderen Re:85196
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vochtophoping na tekenbeet Structuur

van lennep
zwinderen
Nederland

Jarig op 12-5

4767 berichten
sinds 31-8-2005
Hanne schreef op maandag 21 mei 2007, 19:01:

>
>>
>> Hey Hanne

>
> Iemand nog tips?
>
> Gr hanne

Nog een vraagje Hanne,
Was de teek bij jouw paard een volgezogen teek , of een ieniemienie verschrompeld teekje?

Ik vind het zo vreemd om te zien dat de teken die hier op de honden en katten zitten , vaak ' normale' teken zijn , en die op de paarden zitten al zo verschrompeld zijn.Het lijkt wel of paarden bloed niet echt de geschikte voeding is voor teken??

Gr Esther
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 19:2021-5-07 19:20 Nr:85199
Volg auteur > Van: clarissa ruijgrok Opwaarderen Re:85193
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wie heeft ervaring met het fenomeen moeilijk verzamelen door 'gekantelde baarmoe Structuur

clarissa ruijgrok
Homepage
amsterdam
Nederland

Jarig op 28-9

1747 berichten
sinds 1-9-2005
CooLLady schreef op maandag 21 mei 2007, 17:17:

> Spirithorses schreef op maandag 21 mei 2007, 1:10:
>
>> clarissa ruijgrok schreef

> Volgens mij was het die zelfde persoon die dat ook bij mijn
> merrie zogenaamd had geconstateerd en daar was jij bij Clarissa
> en toen vond je het ook al een rare..nu bij jou paard dezelfde
> diagnose en je gaat dan nog niet dnken aan geldklopperij??
Jaa, precies, één en dezelfde, maar op een forum noem je geen namen, hè.
ik riep meteen, ooo, die mag helemaal niet aan mijn paard zitten....hoog tijd dus om uit te zoeken wat de rest van de wereld hier van vind....
Volg datum > Datum: maandag 21 mei 2007, 19:3921-5-07 19:39 Nr:85200
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:85190
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe hoeven? Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Christel Provaas schreef op maandag 21 mei 2007, 15:57:

> Tanja Fomenkova schreef op maandag 21 mei 2007, 15:11:
>
>> Sinds 7 maanden, zolang ik mijn Andalusier heb, bekap ik zelf

> voeding en omgeving die je terugziet. Misschien stond hij tot 7
> maanden geleden op ijzers? dan zie je ook dat de nieuw gevormde
> hoef er 'anders', meestal dikker, uitziet. Misschien stond hij
> tot 7 maanden terug niet op gras?

Hallo Tanja,

Ik heb een pony die ik nu vanaf november natuurlijk bekap.
De pony was ernstig hoefbevangen en de hoeven waren vreselijk misvormd.
Nu 5 maanden later is er aan de kroonrand ook een"nieuwe hoef " ontstaan en dat geeft aan det een hoef in staat is om zich te herstellen en een normale vorm kan gaan aannemen als de voeding,beweging en bekapping dat toestaat.
Ik zet straks de nieuwe fotoos in het fotoalbum en verwijs naar de fotoos van november waar ze nog onbekapt waren.

Groetjes Conny
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 5680 van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact