Beste Kippen liefhebbers hier is al weer het laatste verslag van Conrad van Pruijssen dag 5 van het 5 daagse ChickenCamp Level 2 Cue’s van Bob Bailey verzorg door Marie Fogelquist van House of Learning.
D-Day!! Did our hero succeed or not.
Oftewel wappert de Hollandse driekleur fier op het Zweedse zenuwcentrum?
Lees snel verder en je weet het.

Gezien het feit dat het tot aan gisterenmiddag had geduurd voordat ik mijn kip2 en ki
p3 weer op orde had werd het dus heel erg spannend hoe het vandaag zou verlopen.
Ik zat om 08:45 al keurig bij mijn appartement te wachten totdat ik door de Zweedse dames werd opgehaald. Ik was extra vroeg opgestaan zodat ik alles op tijd had ingepakt en mijn hele appartement had schoongemaakt.
De dames hadden kennelijk niet zo’n haast of ze hadden de Think en Plan fase overgeslagen waardoor ze nu meer dan een half uur te laten waren.
Time was ticking a way for me. Maar ik had afgelopen week geleerd dat het geen zin heeft om je te laten frustreren. Ze kwamen voorrijden en ik begroette ze vriendelijk en lachend, als een boer met kiespijn

.
We moesten vandaag nog 2 theorie lessen doen, een groepsfoto, de test, en voor degene die geslaagd was het uitreiken van het felbegeerde diploma en dat allemaal voor 12.00.
Na enige vertraging in de ochtend ging ik aan de slag met mijn kippen. Het ging nu helemaal super. De euro was gevallen.!!!
In “no time”, lukte het mij om met beide kippen de wachttijd te verlengen voordat ik weer de cue (het rode licht) presenteerde waarna zij mochten pikken op de zwarte stip. Ik had door dat kip2 het beste was, dus trainde ik kip2 een aantal keren achterelkaar. Je hoefde maar met 1 kip de test te doen dus dat kwam goed uit.
Binnen 5 training sessies lukte het mij om de wachttijd op te rekken naar meer dan 15 seconden en dat 3 keer achter elkaar. Ik was zo blij als een klein kind kan zijn met een handvol blinkende muntjes, een glimlach van oor tot oor.





Het was 5 voor 12 zowel letterlijk als figuurlijk. De 3 Zweedse dames waren allemaal al geslaagd voor hun examen, ik moest dus als enige man laten zien dat wij het sterke geslacht zijn.
De test klinkt simpel:
Pak de kip uit zijn kooi, fluister in zijn oor, als je het nu niet goed doet dan wordt jij mijn lunch deze middag en kip doet alles wat je wilt.
Alle gekheid op een stokkie.
Zet de kip op tafel, presenteer 1 x de cue (het rode licht) de kip moet dan op de zwarte stip pikken. Je mag hem dan niet belonen (reinforcen). Dan begint de klok te tikken. Na 15 seconden geeft Marie Fogelquist het signaal dat je de cue weer mag presenteren, de kip moet dan weer op de zwarte stip pikken. (niet belonen) Je moet dan weer 15 seconde wachten. Tijdens de wachttijd mag de kip dus NIET op de zwarte stip pikken. Daarna presenteer je weer de cue (het rode licht) en moet de kip op de zwarte stip pikken. Nu mag je wel clicken en de kip belonen met voer (reinforcen).
Mijn test ging precies zoals hierboven beschreven, dus HIEP HIEP HOERA, wat een kip al niet kan losmaken in een mens

Het feit dat je de kip niet tussentijds mag belonen als hij op de zwarte stip pikt is om te zien hoe sterk het gedrag is. De kip weet dat hij het juiste doet maar wordt niet beloond. Maar hij mag niet naar een andere oplossing gaan zoeken door bijv nog een keer te pikken. Deze controle wordt alleen maar tijdens de test gedaan. Zou je dit in de training doen dan zal het gedrag (op cue de zwarte stip pikken) na een paar keer uitsterven.
Ik kon dus met een opgeheven hoofd voor de laatste keer gaan lunchen met de dames, ik heb de eer van de mannen en Nederland gered. Je hoort nu het Wilhelmus gezongen door kippen (Blabla! Blabla!), mocht je het niet horen dan is er vast iets mis met je PC.
Uitspraak van vandaag: Hiep Hiep Hoera!!!!
Link voor vandaag:
www.paardnatuurlijk.nl/forumVoor het lezen van al deze geweldige verslagen

Groeten van Conrad van Pruijssen
SubtielTrainen nu met kippen ipv paarden Moooii
Dit waren de 5 dagen in Zweden.
Maandagmiddag hebben we afgesproken een een eindverslag te schrijven.
Ik wil graag van Conrad horen hoe hij denkt dit werk in onze paarden training te verwerken,
Piet