Spirithorses schreef op donderdag 16 augustus 2007, 21:24:
> Ans Jondral schreef:
>
>> Maar dat je hier schrijft dat er absoluut niet mag geklooid

> kan beoordelen ooit één keer ergens bang voor geweest en dat
> was verleden week toen hij kennismaakte met vliegenspray (is al
> opgelost). Toen heeft hij wat rondgerommeld maar dat was dan
> ook alles.
Oké, mijn beurt om Huh? te zeggen.
Is Spirit nooit bang? En hoe zit het dan met je andere paarden? Doen die zulke dingen ook niet?
(Ik begin mij hier serieus af te vragen hoe goed opgevoed mijn paarden eigenlijk zijn. Dacht nochtans dat Pête een aardig braaf paard was

)
>Eerlijkgezegd geloof ik niet zo in steigeren als
> angstreaktie. Ik geloof meer in 'weg willen' als angstreaktie
> en steigeren om los te komen of als verzet om zich aan een
> opdracht te onttrekken. IK vind steigeren dus ongewenst en
> gevaarlijk, tenzij ik het mijn paard op commando zou leren.
Daar heb je wel gelijk in. (Alhoewel soms Pête haar eerste reactie wanneer ze schrikt echt wel omhoog gaan is en pas in 2de instantie probeert weg te komen. Bijvoorbeeld: een vrachtwagen die achter haar plots optrekt. Toen ging ze ook omhoog (en daarna tegen de grond) ipv van ervandoor.)
Maar ze gebruikt(e) het inderdaad ook te pas en te onpas. Enge plas waar ze niet doorheen wilde en hup omhoog met die voorbeentjes. Trailer waar ze niet op wil, ook weer de lucht in. Of nog zo'n truuk van haar: tijdens longeren eerst steigeren en terwijl ze in de lucht hangt zich omkeren zodat de longe verkeerd komt te zitten en dan ervandoor crossen. (Dat is een klassieker

Dat is inderdaad eerder protest.
Wel grotendeels verleden tijd trouwens, want de laatste tijd gebeuren zulke dingen maar zelden. (trailer uitgezonderd

)
Mijn reacties hieromtrent zijn nochtans niet anders. (Misschien dat ze ondertussen doorheeft dat dat gesteiger mij absoluut niet intimideert? )
> Rust werkt natuurlijk altijd het beste.
> Ik gaf een steigervoorbeeld omdat Spirit dat ooit een paar keer
> gedaan heeft toen hij zijn jeweetwel achterna wilde en mij
> dacht op die manier te imponeren. Dat heeft nul met angst te
> maken.
> Mja, dan gaat ie in de achteruit en mag hij zich 5 meter
> verderop even bedenken wat er nou precies gebeurde.
> Let wel: Ik straf niet voor het steigeren; ik geef hem
> vliegensvlug een andere opdracht, namelijk achteruit te gaan.
Ja, dat is dan weer een andere situatie.
Slechte vergelijking waarschijnlijk.
> Dus als mijn zoon ongevraagd een snoepje uit de kast neemt kan
> ik maar beter niet te reageren en niet laten weten dat ik dit
> niet netjes vind van hem? Of moet ik zeggen : 'Wat lief dat jij
> het papiertje zo netjes in de vuilnisbak gedaan hebt?'
Ik begrijp je punt. Maar dat werkte dus echt niet.
Ik beloon haar niet, zeg ook niets. Maar als ze steigert, laat ik haar rustig landen, geef haar enkele tellen (of is dat belonen??) en vraag haar opnieuw te volgen.
Ik heb het geprobeerd hoor, vroegah

, paard uit de lucht plukken, meteen bij neerkomen achterwaarts/ voorwaarts (wat je ook wil). Laten weten dat ik het absoluut niet kon appreciëren. Maar als ik dat doe, teveel druk op mijn touw heb of te snel mijn vraag herhaal, deed ze het gewoon terug. En dat was met Pête nou juist de grote valkuil. Die weet (wist) mijn knoppen dondersgoed zitten. Ik moest vooral heel erg opletten niet in haar spelletjes mee te gaan. Want dan escaleerde het toch altijd. (En dan werd het vaak zo gevaarlijk dat ze nog won ook. )
Ben nieuwsgierig nu, hoe zou jij mijn lieve Pête aanpakken als ze je dat zou flikken?
>
>> Want eigenlijk maakt dat voor de pony toch niet veel verschil
>> waar hij is? Als hij schrik heeft heeft hij schrik, ja toch?
>> Geef jij dan verschillende reacties naar gelang de plek waar
>> jullie zijn?
>
> Nee, nooit. Waarom?
Omdat ik verbaasd was over die uitspraak dat hij absoluut niet zou mogen steigeren. Ik vroeg mij af hoe je het dan deed in een piste ofzo.
Omdat ik het dus wel toesta en als ik het in het verkeer zou afstraffen, zou dat voor mij betekenen dat ik wel verschillend reageer naargelang de omgeving.
Wat ik dus niet doe aangezien ik het geval van Tempête ook niet zou afstraffen in het verkeer. Bij Puzzle weet ik nog niet (denk het niet), daarom ook al mijn vragen hier.
Ik begin mij af te vragen of mijn reacties wel juist zijn tov gesteiger enzo.
> Groet, Pien
Maar ik ben dus eerlijk waar heel verbaasd, dat Spirit dat gewoonweg niet doet.
Ans