InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 6279½ van 18371
Je leest nu op chronologische volgorde
Volg datum > Datum: donderdag 30 augustus 2007, 8:0430-8-07 08:04 Nr:94178
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:94174
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: onregelmatig. Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
carmen nijland schreef op woensdag 29 augustus 2007, 23:19:

> twee weken geleden is de da langs geweest omdat onze pony
> onregelmatig liep. zowel op zachte en harde bodem. na het
> uitverdoven van het been is de conclusie dat het in het lager

> gevaarlijk.
> bekappen kan eigenlijk alleen met een rustgevend middel. ook
> niet onze piece of cake.
> heel graag advies in deze kwestie

Heel veel mensen hier herkennen de problemen die je beschrijft.
Hebben ze je ook verteld waarom er ijzers ondergeslagen moeten worden? Waarom je de functie van de voet moet beperken door er een ijzeren plaat met nagels in de voet te slaan? Waarom dit dan weer 'gecompenseerd' moet worden met een rubber plaatje? Waarom je de functie en daarmee een optimale doorbloeding van de voet moet beperken door hem 4 weken op stal te zetten?
Er is geen hoefbevangenheid, geen hko.htm">hoefkatrolontsteking (allebei ziekten die juist vragen om er geen ijzers onder te laten slaan) geconstateerd, maar omdat ze niet weten wat er aan de hand is wordt je geadviseerd sla er maar 'terapheutisch' beslag onder.
Als de voet beter wordt dan is het niet dankzij, maar ondanks!
Helpt het niet kun je de pony altijd nog laten slachten.

Kortom beste Carmen, het is hoog tijd voor een andere manier van behandelen. Dit gaat van kwaad naar erger
Lees hoefnatuurlijk helemaal, (op dat forum hoort ook eigenlijk deze vraag thuis) zodat je kennis opdoet. Train allereerst de pony in voetje geven, zodat er normaal aan de voeten gewerkt kan worden.
Het is jammer dat ik niet weet waar je woont, ik zou je kunnen helpen.

Piet

"NatuurlijkBekappen is zo simpel, mijn paard kan het zelf(s)"
Volg datum > Datum: donderdag 30 augustus 2007, 8:2730-8-07 08:27 Nr:94179
Volg auteur > Van: clarissa ruijgrok Opwaarderen Re:94173
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Klassieke africhting voor sportpaarden? Structuur

clarissa ruijgrok
Homepage
amsterdam
Nederland

Jarig op 28-9

1747 berichten
sinds 1-9-2005
Nils Vellinga schreef op woensdag 29 augustus 2007, 23:05:

> Christel Provaas schreef op woensdag 29 augustus 2007, 13:24:
>
>> Convijna schreef op woensdag 29 augustus 2007, 12:10:

>> Ik viel op hoe ik aangekeken werd, zoiets.
>
> = exterieur, Toch ;-) daar ga ik ook voor, ogen hè :)
> Nils en Olly

Ja, en de website staat vol met cliché, paardvriendelijk blablabla, maar dat wordt niet inhoudelijk toegelicht, hóe ze die paarden dan huisvesten en intrainen, daar valt kennelijk niets over te zeggen....niets belangrijks
Gewoon weer een wervingspoging van iemand die zich echt niet in deze website verdiept heeft...
Volg datum > Datum: donderdag 30 augustus 2007, 8:3430-8-07 08:34 Nr:94180
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:94174
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: onregelmatig. Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
carmen nijland schreef op woensdag 29 augustus 2007, 23:19:

> twee weken geleden is de da langs geweest omdat onze pony
> onregelmatig liep. zowel op zachte en harde bodem. na het
> uitverdoven van het been is de conclusie dat het in het lager

> gevaarlijk.
> bekappen kan eigenlijk alleen met een rustgevend middel. ook
> niet onze piece of cake.
> heel graag advies in deze kwestie.

Wat het medische probleem betreft: Ik heb dezelfde veterinaire gang doorlopen met mijn paard, dat rechtsvoor kreupel was; lokale verdoving wees uit dat het probleem in de ondervoet moest zitten. Het leek een voorstadium van hko.htm">hoefkatrolontsteking.
Na 8 maanden behandelen was de kreupelheid nog steeds niet opgelost. In die tijd heb ik dagelijks 20 minuten gestapt, daarna voet afgespoten met koud water, ijzers met leren zooltjes eronder laten zetten (hij liep al 8 jaar op ijzers), een gewrichtssupplement gegeven en hem relatieve rust gegeven, apart in de wei en in de paddock gehouden zodat hij niet met mijn andere paard zou gaan spelen. Dit alles op aanraden van de dierenkliniek. Toen dit allemaal niet hielp stelde de dierenarts voor om het hoefgewricht in te spuiten met hyaluronzuur, maar dat heb ik geweigerd, ik zie daar niets in. Ik heb mijn paard weer mee naar huis genomen.
Een week later hoorde ik dat er voor een onderzoek van de Universiteit van Wageningen nog een kreupel paard werd gezocht. Men wilde met camera's en software vastleggen of het systeem van Antoine de Bodt, die claimde kreupelheden veroorzaakt door harde beengebreken op te lossen dmv een bepaalde rijtechniek, daadwerkelijk werkte of niet.
Met mij in het zadel liep Buck als vanouds kreupel, met een leerling van Antoine liep Buck na 15 minuten geheel rad, per minuut zag je de kreupelheid wegtrekken.
Het probleem zat nl niet in de hoef, zoals zo vaak door da's wordt aangenomen, maar in de eenzijdige overbelasting van één voorbeen door scheefheid, die rugspanning op den duur kan veroorzaken.
Ik heb les genomen volgens deze methode, (die is niet zo moeilijk) de ijzers eraf laten halen, de cursus gevolgd, paard bekapt en dat is nu 2 jaar geleden. Hij heeft alleen nog kreupel gelopen door een hoefzweer, maar verder loopt hij beter dan voorheen.
hko.htm">hoefkatrol.com" target=_blank>www.hko.htm">hoefkatrol.com of www.paardenrecht.be

Wat het op eieren lopen betreft: het luistert soms blijkbaar erg nauw hoeveel een paard kan 'hebben' qua bekappen. Ik heb dat ook ondervonden toen ik Buck twee keer liet bekappen als check voor mijn eigen werk. Hij had er twee weken pijn van terwijl er niet noemenswaardig was veranderd. Sindsdien doe ik heel weinig aan de hoeven. Ik rasp een beetje rond om scheurtjes voor te zijn, maar laat de straal en zool, inclusief steunsels intact. De hoeven zijn voor het oog wat lang, maar belangrijker is hoe hij er op loopt, dat is mijn richtlijn. Zijn de hoeven wat erg lang, dan maak ik een langere rit over asfalt. Op deze site staan foto's van konik ponies, die hebben pas lange hoeven, maar lopen er prima op.

Hoefschoenen zijn niet geschikt om permanent te dragen, maar kunnen de overgangsperiode verlichten. Je kunt ze gebruiken op de ondergrond waar je pony het meeste last heeft. Persoonlijk vind ik het ondingen, ik heb ze voor mijn andere paard gebruikt, maar het aan- en uittrekken was even een klus.

Het probleem van angst voor het voeten geven. Als de pony tot zijn 6e in de groep heeft gelopen en er nooit is uitgehaald voor bekapwerk, is het meteen de eerste keer wellicht te ruw gebeurd en dan is het vertrouwen weg. Dit is op te lossen dmv gedragstraining en daarvoor zijn er de boeken en site van Inge Teblick (weet hem zo niet, misschien iemand?). Ook heb ik goede ervaringen met www.balingehof.nl voor gedragstherapie.
Volg datum > Datum: donderdag 30 augustus 2007, 9:0530-8-07 09:05 Nr:94181
Volg auteur > Van: Piet Opwaarderen Re:94180
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: onregelmatig. Structuur

Piet
Homepage
Terneuzen home, Koewacht werk
Nederland

Jarig op 8-7

11530 berichten
sinds 11-12-2003
Christel Provaas schreef op donderdag 30 augustus 2007, 8:34:

> carmen nijland schreef op woensdag 29 augustus 2007, 23:19:
>
>> twee weken geleden is de da langs geweest omdat onze pony

> gebeurd en dan is het vertrouwen weg. Dit is op te lossen dmv
> gedragstraining en daarvoor zijn er de boeken en site van Inge
> Teblick (weet hem zo niet, misschien iemand?). Ook heb ik goede
> ervaringen met www.balingehof.nl voor gedragstherapie.

Ik was in de war, het staat wel op het goede forum :-)

Er is een clikkermethode , waarvan ik dacht hem uitgevonden te hebben, maar het blijkt dat ik alleen nog een keer het wiel uitgevonden heb, waarvan je niets in het boek van Inge terug zult vinden. clickertraining.com/training/duration.html" target=_blank>http://www.equineclickertraining.com/training/duration.html
(Doorscrollen naar beneden naar punt 5) Daar noemen ze het Blitzclikkeren.
Om te begrijpen hoe dit werkt moet je het voor je ogen zien gebeuren. Een alleen maar angstig paard leer je hiermee in een kwartier tot een half uur alle 4 de voetjes te geven en met beleid kun je zo zonder paniek een bekapper introduceren.
Volg datum > Datum: donderdag 30 augustus 2007, 9:1930-8-07 09:19 Nr:94182
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:94155
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mank in stap, niet in draf Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Peter Donck schreef op woensdag 29 augustus 2007, 17:10:

> Katsy schreef op woensdag 29 augustus 2007, 15:23:
>
>> Hallo allemaal,

>> Alle tips zijn welkom!
>> Katsy
>
> TIP 1 - de gouden tip : ijzers eraf ............

TIP 2: Haal er een DA bij, vanaf een forum is het onmogelijk een diagnose te stellen.
Volg datum > Datum: donderdag 30 augustus 2007, 9:4030-8-07 09:40 Nr:94183
Volg auteur > Van: charlot van r Opwaarderen Re:94153
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: eerste keer met eigen sidepulle!! Structuur

charlot van r
Homepage
aalter
belgië

Jarig op 29-3

1094 berichten
sinds 31-7-2007
Jolien Vermassen schreef op woensdag 29 augustus 2007, 17:05:

> charlot van r schreef op woensdag 29 augustus 2007, 13:15:
>
>> Jolien Vermassen schreef op woensdag 29 augustus 2007, 12:37:

> Waarschijnlijk niet )
> Dat deed ik heel graag, tot ik dat ongeval kreeg en alles moest
> verkopen..
> Alé swat ,
Ja dat wist ik ;-)
>
> Met Beereke heb ik ook al gesprongen, die doet dat inderdaad
> ook graag ;-)
> Wel kleine kruisjes, maarja is toch iets hé!
idd het is een begin
> Ooit hoop ik eens een jumpingwedstrijd mee te doen (met een
> groot paardje dan, of zo 1 voor shetties :-) ) , BITLOOS :-)
hehe dat hoop ik ooit ook te doen. binnen vier jaar is het weer tournooi in onze stoeterij waar ik les volg. Maar 1 nadeel bij een wedstrijd: mag niet bitloos...
Volg datum > Datum: donderdag 30 augustus 2007, 9:4130-8-07 09:41 Nr:94184
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:94181
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: onregelmatig. Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Piet schreef op donderdag 30 augustus 2007, 9:05:
> Er is een clikkermethode , waarvan ik dacht hem
> uitgevonden te hebben, maar het blijkt dat ik alleen nog
> een keer het wiel uitgevonden heb, waarvan je niets in
> het boek van Inge terug zult vinden.
> clickertraining.com/training/duration.html" target=_blank>http://www.equineclickertraining.com/training/duration.html
> (Doorscrollen naar beneden naar punt 5) Daar noemen ze het
> Blitzclikkeren.
> Om te begrijpen hoe dit werkt moet je het voor je
> ogen zien gebeuren. Een alleen maar angstig paard leer je
> hiermee in een kwartier tot een half uur alle 4 de voetjes
> te geven en met beleid kun je zo zonder paniek een
> bekapper introduceren.

Hee, leuk die link! Is dit het in de volksmond als 'spietklickeren' bekende staande clickeren?
Volg datum > Datum: donderdag 30 augustus 2007, 9:4630-8-07 09:46 Nr:94185
Volg auteur > Van: Christel Provaas Opwaarderen Re:94173
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Klassieke africhting voor sportpaarden? Structuur

Christel Provaas
Walem
Nederland

Jarig op 1-3

7725 berichten
sinds 9-7-2005
Nils Vellinga schreef op woensdag 29 augustus 2007, 23:05:
>
>> Ik viel op hoe ik aangekeken werd, zoiets.
>
> = exterieur, Toch ;-) daar ga ik ook voor, ogen hè :)
> Nils en Olly

NEE! Toch is het geen exterieur! Tis het gevoel wat je krijgt wanneer je in die glanzende spiegels kijkt. En wanneer die glanzende spiegels naar jou kijken. Aura, energie, power, emotie, whatever (jaja ben al weg...).
Je leest nu op chronologische volgorde
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
Onderwerp starten18943 onderwerpen
275560 berichten
Pagina 6279½ van 18371
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact