InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
6 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu alle berichten van "Luna2004"
Volg datum > Datum: dinsdag 4 december 2007, 17:264-12-07 17:26 Nr:104393
Volg auteur > Van: Luna2004 Opwaarderen Re:104231
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voeding - gewicht - weerstand - aaargggghhhh!! Structuur
Luna2004
Nederland


6 berichten
sinds 21-11-2007
Frans Veldman schreef op maandag 3 december 2007, 15:24:

>
>
> Ik vind dit geen goed plan. Overjarig hooi bevat namelijk nog

> voor paarden.
>
> Frans
>
Hoi Frans,

Nou snap ik het even niet meer. In jullie boek Paardnatuurlijk schrijf je dat paarden de vitamines zelf aanmaken in de darmen doordat de darmflora de cellulose omzet in vitamines. Dan maakt het toch niet uit of ze overigjarig hooi hebben of niet want die vitamines maakt het paard toch zelf??? Doorredenerend zou je ze dan toch ook stro kunnen geven ipv hooi, want stro is ook cellulose en paarden maken de vitamines zelf??? Of is dit te kort door de bocht geredeneerd?

Elletje.
Volg datum > Datum: woensdag 5 december 2007, 15:175-12-07 15:17 Nr:104464
Volg auteur > Van: Luna2004 Opwaarderen Re:104396
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: voeding - gewicht - weerstand - aaargggghhhh!! Structuur
Luna2004
Nederland


6 berichten
sinds 21-11-2007
Frans Veldman schreef op dinsdag 4 december 2007, 17:48:

>
>
> Ik had specifieker moeten zijn. Het grootste probleem is
> vitamine E, die kunnen paarden niet zelf maken (staat ook in
> het boek). Ook vitamine D loopt terug in hooi, maar die kunnen
> paarden zelf ook nog maken. De overige vitamine lopen of niet
> terug, of worden volledig door het paard zelf gemaakt.
>
> > Frans
>

Hoi Frans,

Dan heb ik toch nog een vraag aan jou (zie ook het topic: beperkt hooi, onbeperkt stro, bijvoeding nodig?): Mijn Forest pony krijgt dus geen onbeperkt hooi, haalt waarschijnlijk de 5 kilo per dag niet eens (wel 3 kilo hooi denk ik). Maar ze heeft daarnaast wel een kale wei waar ze toch nog wel wat vanaf halen en ze heeft onbeperkt stro. Daarnaast krijgt ze 50 gram Semper Cube van Hippolyt per dag. Volgens de voedingscalculator komt ze mineralen tekort met 3 kilo hooi (pas bij 5,5 kilo hooi zijn er genoeg mineralen beschikbaar voor haar), maar goed, daar is dus het stro niet in meegeteld. Begrijp ik dus goed dat ze het beetje tekort aan mineralen dat ze krijgt door alleen 3 kilo hooi en de Semper Cube te eten (ze zat op percentages van 80-90 %) goedmaakt/aanvult door de kilo's stro die ze eet, zodat ik me alleen zorgen moet maken om de vitamine E (D maakt ze zelf en ze is altijd buiten dus...). Zal ik haar dan vitamine E bijvoeren? Ervan uitgaande dus dat ik niet kan garanderen dat ze aan haar 5,5 kilo hooi per dag gaat komen.

Ik ben heel benieuwd naar je antwoord.

Elletje.

PS: vorig jaar voerden we met 6 paarden 300 kilo hooi in 10 dagen, dus 5 kilo per paard per dag, maar daar zaten 3 hele grote eters tussen, vandaar dat ik denkt dat Luna ergens rond de 3 kilo uitkwam. Dit jaar zal het min of meer hetzelfde zijn en de paarden zijn ook niet mager. Echt meer hooi voeren is momenteel niet bespreekbaar op stal en qua gewicht heeft ze het ook niet nodig. Ik wil eigenlijk ook niet naar meer Semper Cube omdat ze 50 gram per dag adviseren voor pony's. Ze is levendig, ze glanst, ze zit goed in haar vel... ik doe alleen grondwerk met haar (ze is 3,5 jaar). Ik zie haar het liefste naar de 5,5 kilo hooi per dag gaan maar omdat dat niet gaat lukken ben ik toch een beetje ongerust en wil ik echt graag weten wat de invloed is van bijvoorbeeld 2 kilo stro erbij op de percentages mineralen die ze dan krijgt.
Volg datum > Datum: woensdag 16 juni 2010, 8:5116-6-10 08:51 Nr:206878
Volg auteur > Van: Luna2004 Opwaarderen Re:206834
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Uitzending VRT ¨Dieren in nesten¨ met de Poedertoren. Structuur
Luna2004
Nederland


6 berichten
sinds 21-11-2007
Ook ik ben meer een stille meelezer. Ik heb in het verleden wel wat gepost, maar door de sfeer van de afgelopen tijd daar geen trek meer in gehad. Maar nu vind ik het, net als Elientje, tijd om toch eens te reageren.

Mijn New Forester Luna staat nu sinds oktober op de Poedertoren, en loopt regelmatig mee in de lessen. Voor mij is het een hele rit, uit Noord-Brabant, maar dat heb ik er graag voor over. Ik had zelf de tijd niet meer op elke dag aandacht aan Luna te besteden en de stalling die ik op dat moment had was niet optimaal. Toen ik dan ook in oktober de advertentie zag van de PT waarin ze lespaarden zochten heb ik contact opgenomen met Rudy en Linda en ben er wezen kijken. Het sprak me meteen enorm aan; de sfeer en de rust, en de liefde voor de paarden. Rduy en Linda hebben toen Luna opgehaald en ze is er als proef naar toe gegaan, maar wat mij betreft gaat ze er nooit meer weg.
Wat Julie zegt herken ik helemaal: aandacht voor elk individueel paard, elke keer weer bekijken welk paard wat extra moet werken of juist niet, welk paard toe is aan een buitenritje of juist meer werk in de piste nodig heeft. Paarden die wat extra voer nodig hebben, of medicijnen, worden elek dag uit de kudde gehaald. Linda weet precies hoe het er met elk paard voorstaat.
Momenteel zijn er zo'n 30 paarden en pony's, 3 staan in een kleine kudde omdat 1 paardje zich niet staande kan houden in de grote groep, en alle anderen paarden vormen 1 grote kudde. Door de lay out van de PT, met de lange gangen en schuilplaatsen op verschillende plekken, lopen de paarden veel. Het is met recht een bewegingspension.
In de winter hebben ze onbeperkt hooi, en dan bedoel ik echt onbeperkt. Ik was een beetje bang dat Luna te dik zou worden maar door het vele bewegen ziet ze er prima uit. Ook nu, nu ze overdag op het gras staan en 's nacht op de winterpaddocks (toch altijd nog zo'n 2 hectare) met hooi, blijft ze mooi op gewicht.

Oftewel, ik ben super tevreden. Het is voor mij elke keer weer een minivakantie als ik op zondag naar de PT rij, om met Luna te knuffelen, bij te kletsen en een lekkere buitenrit in de mooie omgeving te maken. De liefde voor paarden straalt van Rudy en Linda af, en ook de ruiters voelen zich er thuis. Ik zou zeggen, kom allemaal kijken op 19 september.
Je leest nu alle berichten van "Luna2004"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
6 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact