Eva Saegerman schreef op maandag 17 december 2007, 16:02:
> Ik maak me klaar voor een avondwandelingetje vanavond met de
> hele kudde
>

>
> Denk rond 19u30 a 20u terug te zijn. tenzij ik vastgevroren
> zit op men zadel (ik denk dat ik misschien stiekem toch effe
> stukje zal rijden)

Mag ik even een tip geven?
Andere weggebruikers zien in jullie geval (en het mijne, tot een maand geleden) één kluwen van reflecterende bewegende dingen, met een vorm die ze niet gelijk kunnen thuisbrengen.
De meeste automobilisten verwachten in het donker ook geen paard in het verkeer aan te treffen. Resultaat is dat ik al verschillende schrikreacties van chauffeurs heb gezien die veel te hard aankomen en dan ineens zwaar op de rem gaan. Dat is op zich ook gevaarlijk, en eigenlijk niet de bedoeling, zeker niet als het geijzeld is zoals nu
Mijn vriend is dikwijls te voet mee en heeft me na het laatste uitje in het donker verplicht het paard te downtunen. Op tijd en goed gezien worden volstaat.
Ik merk zelf dat het rode en witte licht je het meest als 'voertuig' herkenbaar maakt. Hoe lager geplaatst hoe beter. Ik heb wit vooraan op het bosttuig en rood achter op het zadel, maar nog lager zou beter zijn.
Groetjes,
Elke