InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10715 berichten
Pagina 336½ van 715
Je leest nu alle berichten van "Spirithorses"
Volg datum > Datum: woensdag 12 maart 2008, 9:2212-3-08 09:22 Nr:118375
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:118368
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 745 berichten en kippen trainen Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Nick Altena schreef op woensdag 12 maart 2008, 2:22:

> Piet schreef op woensdag 12 maart 2008, 0:18:
>
>> Nee hoor Nick,

> ?
> Je gaat dan toch rekening houden met deze spanning bij het
> paard ?
> Dan spreekt toch ook het gevoel weer mee ?

Sjonge jonge Piet, ook nog alles gaan opschijven.... Je kunt ook je laptop meenemen als je gaat trainen. Komop zeg, is er dan nog íéts waarop je spontaan kunt anticiperen? Mag er echt niks meer aan het toeval worden overgelaten? Paard dat een ander paard ziet, hinnikt naar zijn maatjes op de weide, een onrustige dag heeft door de wind, noemmaarop. Zó heel erg hoofd, je lijkt wel een manager van een bedrijf op die manier.

@ Nick: Ben ik het nu wéér met je eens ? Moet niet te vaak gebeuren hoor.
Volg datum > Datum: woensdag 12 maart 2008, 9:2412-3-08 09:24 Nr:118376
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:118371
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hengst Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Idunn schreef op woensdag 12 maart 2008, 8:36:

> Idunn schreef op woensdag 12 maart 2008, 8:33:
>
>> Spirithorses schreef op woensdag 12 maart 2008, 0:20:

> Dat appart zetten van Bleika hoeft uiteindelijk maar een keer
> of 2 / 3 in het jaar. Echt alleen in het seizoen, en dat dan
> maar voor een dag of 3.
> Duidelijk nu? ;-)

Dank je, het is me volledig duidelijk en het lijkt heel erg op onze situatie!
Volg datum > Datum: woensdag 12 maart 2008, 10:0712-3-08 10:07 Nr:118380
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:118364
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hengst Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Moniek schreef :

> Waarom is dat dan?
> En waarom heb je een ruinen- en een merriegroep apart en is dat
> niet een groep. Is dat vanwege Spirit die als hengst misschien
> gaat vechten met de ruinen om de merries??????

Spirit kunnen we echt bij elk paard zetten, hij vindt het allemaal gezellig en maakt nooit ruzie. Hij wordt ook door iedereen geaccepteerd. Hij probeert natuurlijk wel uit, hij is een enorme boomerang, bijt zich ook vast in de ruinen of probeert op de merries te springen, zeker wel. Hij wordt daarbij zeer regelmatig door de anderen op de plek gezet. Maar hij is niet aggressief en weet wanneer hij moet ophouden.

Ik heb hem nu één keer Izzy zien wegleiden van Ophir, waarna hij zich tussen Ophir en Izzy in stelde (zo van "die is van mij") en ik heb hem één keer e n i g s z i n s als hengst gezien tegenover Kolfaxi, de 8 jarige laat gecastreerde ijslander. Dat zijn natuurlijk de momenten dat hij even het rijk voor zich heeft en er geen leid-ruinen in de buurt zijn. We wisten niet wat we zagen, maar ook daar was het meer uitproberen, waar Kolfaxi dankbaar gebruik van maakte en gelijk heerlijk met Spirit begon te klooien.

Als het er hier op aankomt heeft Spirit niks te vertellen, hij is een jonge hengst die door de hele groep is opgevoed, dus hij weet heel goed wat hij zich wel en niet kan permitteren.

Wat je wel merkt is dat niet iedere merrie ervan gediend is dat zo'n jonge hengst aan ze loopt te pulken. Zijn eigen moeder staat het ook niet toe, maar Holly is een typisch paard met haar betere en slechtere dagen en er zijn dagen dat ze veel te opgejaagd wordt van dat geklooi van haar zoon, dan kan ze zich niet verweren en op zulke dagen halen we Holly eruit en mag zij over het terrein loslopen. Hij heeft haar nog nooit serieus geprobeerd te dekken, wel springen en haar pesten. Spirit kan soms een ongelooflijke klierkop bij de andere paarden zijn: plukken, trekken, uitdagen (wij noemen hem ook wel Dennis de Mennis). In de Winnergroep verroert hij geen vin.

Verder is niet iedere penion-gast ervan gediend dat Spirit bij hun merrie staat (toch nog die angst voor bevruchting) vandaar dus die opsplitsing, dat beperkt in hun vrijheid. Voor mij mag hij er gewoon bij maar we moeten dat respecteren.
Volg datum > Datum: woensdag 12 maart 2008, 20:5212-3-08 20:52 Nr:118440
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:118333
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: stem voor ruiterpad Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Herman schreef op dinsdag 11 maart 2008, 23:05:

> Peter Donck schreef op maandag 10 maart 2008, 20:43:
>
>> Yoke Roorda schreef op maandag 10 maart 2008, 20:02:

> ____
> Herman,
> "Enkel zij die het onzichtbare zien, kunnen het onmogelijke
> doen.

Mensen, blijven stemmen: http://www.hbvl.be/Limburg/3740/artikel.asp?art={2FDC8291-1F22-434C-8B22-C1DE8D7E695C} stand is nu 56,27 % maar Spurkerweg komt iets dichterbij....

Groet, Pien
Je leest nu alle berichten van "Spirithorses"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10715 berichten
Pagina 336½ van 715
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact