PaardEnSchool schreef op vrijdag 21 maart 2008, 20:13:
> ik heb silicea gebruikt om mok te behandelen
>
Ik ben vandaag begonnen aan een kruidenkuur van Huppa.
Enya heeft al rasp zolang als ik haar ken. Het gaat op en af, met de seizoenen en weersomstandigheden. Ik houd het al jaren redelijk constant met cebacyl en zwavelbloem, maar al sinds de zomer van 2007 lijkt dit niet (meer) aan te slaan. Niet meer zo goed als voorheen in elk geval. De mok wordt wel even minder, maar slaat dan weer terug.
Ik heb altijd het gevoel gehad dat je huidaandoeningen van buitenaf aanpakt. Dit doe ik bij mezelf ook. Als ik ineens een schimmelinfectie heb, ga ik zalf smeren ipv mijn eetgewoonten te veranderen.
Na de slechte resultaten van de sebacylbehandelingen in de zomer en het najaar, de daaropvolgende behandelingen met teatreeolie (wat ook niks deed) heb ik het maar laten zitten. Niets meer aan gedaan, behalve af en toe de korstjes van de benen kammen.
Dan zie je dat ook zonder behandeling de mok opkomt en weer afneemt. Soms is het erger, soms is het best oké. Helemaal verdwijnen doet het echter niet.
Nadat ik foto's heb gezien van een kennis met 3 tinkers, waarvan de mok/rasp op 'wonderbaarlijke' wijze verdween na het geven van een kruidenmengeling van Huppa:
http://www.huppa.nl/menu%2018.htm ,heb ik besloten dit ook maar eens te proberen. Je krijgt je geld terug als het niet werkt.
Ik ben vandaag begonnen, ik houd een fotodagboek bij om te kijken of het inderdaad werkt.
Zo zag haar rasp er vandaag uit:

Ben benieuwd!
