InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
3776 berichten
Pagina 40½ van 252
Je leest nu alle berichten van "Arabesk"
Volg datum > Datum: donderdag 24 april 2008, 13:1224-4-08 13:12 Nr:123288
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:123287
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Filmpje KFH Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
eddy DRUPPEL schreef op donderdag 24 april 2008, 12:41:

> Tanja Fomenkova schreef op donderdag 24 april 2008, 12:24:
>
>> Ik heb ook het boek 'Natuurlijk paardrijden' van H. De vele

> en sporen kunnen gedaan krijgen ? Alleen beperk je jezelf
> zodanig in doelgroep en maak je het voor jezelf zoveel
> moeilijker ,minder commercieel ! Dat het voor hun zelfs geen
> optie is !!

Bij Parelli komt het bit ook weer terug als je hoger komt in de levels, sterker nog je kan niet alle levels halen als je geen bit gebruikt. Jammer, want dat doet voor mij de deur dicht.

KFH ziet paarden graag op ijzers, Parelli soms. Over natuurlijk huisvesten reppen ze eigenlijk ook amper. Monty Robert beschrijft zelfs in zijn 'geweldloze trainingsboek' dat je een paard dat telkens tegen de staldeur schopt dat af kan leren door een ijzeren ring om z'n been te doen zodat hij pijn voelt zodra hij schopt.

zucht..

KFH wat mijn betreft helemaal van het padje. Er gingen geruchten dat veel vrouwelijke cursisten het bed met hem delen, toen ik een deelneemster het op de man afvroeg wat hiervan waar was zei ze ‘ja aan zo’n man kan je gewoonweg geen weerstand bieden’ en zei ze dat ze het zelf meerdere malen gedaan had. Ik vind hem gewoon geen eerlijke man (meer), behalve ijdel, maakt hij ook misbruik van z’n status. Gatverdamme. Hij heeft zichzelf ook tot paardensjamaan uitgeroepen, volstrekt idioot.

Ik kan hier het filmpje niet zien, maar laatst zag ik een filmpje dat zijn goeroestatus moest onderstrepen. Een hengst die niet meer van stal gehaald kon worden, haalde hij van stal en het dier kalmeerde uiteindelijk na een tijdje te hebben rondgesprongen. Ik vond er niets bijzonders aan, maar de commentator was vol lof etc etc. Elk paard dat lange tijd op stal staat gaat rondspringen en kalmeert daarna wel weer.

Jammer dat hij verder niets zegt van lang op stal staan. Hij heeft het in zijn boeken ook meerdere malen over ‘haal je paard van stal’.

Emiel Voest onze NL goeroe, heeft laatst in een artikel fel uitgehaald naar vrouwen die denken dat een uurtje ‘liefde van de mens’ per dag een paard wel gelukkig kan maken en vervolgens klagen dat ze in de winter (paard op stal) telkens uit het zadel gelanceerd worden.

Oja en nog een kleine opmerking voor de vlamingen onder ons: ik kan niet alles lezen wat jullie schrijven... :-(
Volg datum > Datum: donderdag 24 april 2008, 15:0724-4-08 15:07 Nr:123309
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:123304
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Filmpje KFH Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
eddy DRUPPEL schreef op donderdag 24 april 2008, 14:32:

>> Hij moet tegen die doos van een eigenaar zeggen dat ze
>> godverdomme dat paard een fatsoenlijke huisvesting moet bieden.
>
> Eigenaar in een doos ???

Paard in een kartonnen doos :-D
Volg datum > Datum: donderdag 24 april 2008, 17:5324-4-08 17:53 Nr:123325
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Houten schoen voor hoefbevangenheid Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Kijk eens aan wat er nu weer bedacht is.

http://www.thehorse.com/ViewArticle.aspx?ID=11718

een foto van de houtenschoen



Kennelijk geeft een hoefijzer niet de gewenste resultaten :-)

Nog even en ze 'ontdekken' een ijzerloze oplossing.
Volg datum > Datum: donderdag 24 april 2008, 18:0224-4-08 18:02 Nr:123329
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:123320
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Filmpje KFH Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Privacy en op stal staan.

Ook een veel gehoord argument op bokt. Toch moet je zo'n paard ópsluiten, anders wandelt ie er weer uit.

Ik vind dat KFH zelf ook nog héél héél veel zou kunnen leren.
Volg datum > Datum: zaterdag 26 april 2008, 23:1326-4-08 23:13 Nr:123599
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:123597
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom juiste brok wel degelijk nodig kan wezen ! Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Dat de GD niks gemeten heeft, wil niet zeggen dat er ook niks inzit. Vitamine E is in werkelijkheid een mengsel van verschillende tocoferolen en komt vooral voor in plantaardige oliën. Het fungeert daar als een natuurlijk antioxidans. De exacte werking van vit. E is niet bekend. Wel bekend is dat het de oxidatie van meervoudig onverzadigde vetzuren tegengaat, m.a.w. het voorkomt dat de olie waarmee we ons eten klaarmaken 'ranzig' gaat ruiken en smaken.

Aangezien het een vet-oplosbare vitamine is, is het lastig om dat vrij te maken uit het hooi voor een analyse, daarbij kan het ook nog zo zijn dat de detectielimiet van het gebruikte analyseapparaat te hoog ligt. Oftewel lagere concentraties geven een uitslag alsof er niks in zit.

Bij een analyse is het zo dat je datgene wat je wilt meten moet vrijmaken uit de matrix, daar heb je oplosmiddelen voor nodig, in dit geval een apolair extractiemiddel, dat kan al dusdanig het hooi verwoesten dat er ook vitamine E verloren is gegaan. Bovendien kan je extraheren wat je wil, maar de opbrengst zal zelden 100% zijn.

Vitamine E/ Selenium zijn anti-oxydanten, die elkaar ten dele kunnen vervangen. Selenium komt in beperkte mate voor in de voeding, zoals gras. Bepaalde delen van Nederland hebben een tekort aan Selenium in de grond, daardoor het gras ook. Kan worden aangevuld met kunstmest, als er bodemanalyse is gedaan.

Selenium is beter analytisch te bepalen, dat gaat niet verloren bij destructie methoden.

En by the way... PN hééft een vitE/selenium supplement: www.paardnatuurlijk.nl/shopping/viteselenium.htm
Volg datum > Datum: zaterdag 26 april 2008, 23:1626-4-08 23:16 Nr:123600
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:123546
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hoe oud moet je zijn voor de cursus??? Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
Nils Vellinga schreef op zaterdag 26 april 2008, 14:39:

> xdaanx schreef op zaterdag 26 april 2008, 12:57:
>
>> .. weet iemande hoe oud je daarvoor moet zijn?? voor de
>> cursus!??
>
> Oud genoeg om te kunnen lezen en schrijven?
> Krachtig genoeg om een rasp te kunnen hanteren?
> Laten we zeggen; 10 jaar? t/m ....100? ;-)
> Piet Loof had een cursiste die 12 jaar oud was?
>
> Nils en Olly

De meisjes die onze paarden rijden zijn 13 inmiddels en kunnen ook vijlen ;-)
Volg datum > Datum: zaterdag 26 april 2008, 23:4226-4-08 23:42 Nr:123606
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:123604
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom juiste brok wel degelijk nodig kan wezen ! Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
e m kraak schreef op zaterdag 26 april 2008, 23:32:

> Arabesk schreef op zaterdag 26 april 2008, 23:13:
>
>> Dat de GD niks gemeten heeft, wil niet zeggen dat er ook niks

> echt zoden aan de dijk zou zetten; feral met gehouden
> vergelijken. Dat gaat uiteraard vanuit de houderij met alle
> belangen van dien nooit gebeuren, maar zou vanuit biologie
> faculteit onafhankelijk opgezet moeten worden.

Beetje hobbyen op z'n tijd he :-D

Voedsel waar óók veel vit E inzit: Haring, makreel, tarwekiemen, knäckebrod, apserges, groene kool, knolselderij, sojabonen (heel veel!), pinda's en walnoten.

Dus je paard elke dag een knäckebrödje met makreel en sojabonen geserveerd met een walnootje en het komt helemaal goed. :-P
Volg datum > Datum: zondag 27 april 2008, 9:5527-4-08 09:55 Nr:123634
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen Re:123632
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Waarom juiste brok wel degelijk nodig kan wezen ! Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
> PaardEnSchool schreef :
>> dus zo natuurlijk als we het zouden willen kan nooit, en
>> trouwens dan zouden we niet meer rijden.
>> dan zouden we ze moeten opeten, roofdieren die we zijn...
>

Oh ja het bekende 'dan moet je je paard maar op de poesta zetten'-argument. (Op bokt veel gebruikt als excuus). Op je paard rijden kan ook onderdeel zijn van hem gezond houden, in een HITactiefstal beweegt een paard 10 km per etmaal, dat is dus nog niet de 20 - 80 km in het wild, dus de overige km's moet je 'bijrijden'.

Welke afstand ze afleggen als ze op een weiland staan weet ik niet, zal wel tussen de 5 en 10 km zijn, maar HIT stimuleert tot meer beweging dan een weide waar het eten tussen je hoefjes groeit.

En paarden opeten? Ja hoor, ik vind paardenrookvlees lekkerder dan runderrookvlees.
Volg datum > Datum: zondag 27 april 2008, 16:4127-4-08 16:41 Nr:123662
Volg auteur > Van: Arabesk Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: ADH vitamine E? Structuur

Arabesk
Homepage
Nederland

Jarig op 22-11

3776 berichten
sinds 14-9-2004
N.a.v. de discussie over wel of geen vitamine E in het hooi, vroeg ik me af wat dan de dagelijks aanbevolen hoeveelheid vit. E is voor paarden per 100 kg lichaamsgewicht.

Ik kan het nergens vinden, iemand anders die het me kan vertellen hier?
Je leest nu alle berichten van "Arabesk"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
3776 berichten
Pagina 40½ van 252
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact