Jacqueline v d Berg schreef op woensdag 7 mei 2008, 8:16:wam te zitten) Iets wat ze
>
> Nu zijn mn stappen op de bitloze weg nog maar heel pril en kan
> ik nog niet veel zeggen, ik herken - zover- jouw verhaal. Lange

> En zien we wel weer.
> Waarom zou je met een sidepul eigenlijk niet perfect dressuur
> kunnen rijden? Dat zie ik niet zo goed. Maar ja, zal het
> allemaal wel ervaren

Mijn ervaring met het kruiselingse systeem is dat het indirect werkt en dat is in de dressuur onaangenaam. Wanneer je iets vraagt met één teugel, moet je de andere er heel duidelijk ook bijhouden om niet het tegenovergestelde effect te krijgen. Resultaat: extra druk en extra verwarring. Uiteindelijk zal het paard eraan wennen want alles went.
Mijn ervaring was met Cadiz dat hij wel alvast meewerkend in zijn hoofd moest zijn, wilde het lukken. Was hij in een opstandige bui, dan gebruikte hij het precies contra: sloot ik mijn buitenhand, dan ging hij juist naar buiten kijken: "je zit daar te trekken mens!"
Ik ben uiteindelijk bij een Glücksrad uitgekomen, simpelweg omdat ik een sidepull als probeersel te duur vond. De werking is vergelijkbaar: de teugels werken in aan de kant waar ze met bit ook zouden zitten, dus niet indirect.