Piet schreef op vrijdag 22 augustus 2008, 10:15:
> Karin Haneveer schreef op vrijdag 22 augustus 2008, 9:38:
>
>> Nick Altena schreef op donderdag 21 augustus 2008, 22:37:

> Baley&Breland?
> Hoewel dieren honger laten lijden om nog sneller te kunnen
> werken ook niet mijn 'cup of tea' is, wat ik overigens
> alleen horen zeggen, nergens gelezen heb.
Skinner hield duiven op 3/4 van optimaal lichaamsgewicht (allemaal onder strikte controle en gemeten - schedules of reinforcement).
> komt, duizenden getrainde dieren kunt afleveren zonder de
> P van Punishment te gebruiken, maar door met een click en
> een voertje te werken..
>
De reden waarom er zo heftig op Skinner gereageerd is in de loop der tijd is omdat het bij mensen, ook maar gewoon een soort zoogdier, even goed werkt. Het is natuurlijk dood en doodeng als regeringen, als marionetten van de beurs, beter doorkrijgen hoe dit allemaal werkt en wáárom de "Verelendung" van Marx nonsenstheorie was.
Het is potentieel zeer gevaarlijke wetenschap waar we mee spelen! Analyseer maar eens hoe en waarom Hitler aan de macht kwam... pas veel later, tijdens WW2, werden er steeds meer grove "fouten" gemaakt.
Een stap verder zou ik wel graag eens een maatschappelijk experiment willen opzetten met als vraag: werken deze vormen van conditionering nog steeds wanneer de proefpersonen zelf goed op de hoogte zijn van deze mechanismen? M.a.w. leidt deze kennis tot groter inzicht en bewust-zijn en leidt dat bewust-zijn tot gedragsmodificatie?
Volgens mij is er nog niets in deze richting gedaan. Indien anders zou ik héél graag litlijst zien.