Piet schreef op woensdag 24 september 2008, 11:54:
> Britt Claeys schreef op woensdag 24 september 2008, 11:44:
>
>> Marleen den Arend schreef op woensdag 24 september 2008, 11:27:

> Is iets altijd een probleem geweest, dan is het niet goed
> voorbereid, net als het kind voorbeeld.
> Piet
> Natuurlijk Bekappen - Outcome Based!
Fysieke en mentale mishandelingen worden door mij niet gebruikt maar sommige dingen moeten even voor de ontspanning komt. Bij een paard 1 keer de goede oefening is al genoeg zijn voor een ontspannen buitenrit aan een losse teugel, vele aaitjes tussendoor en veel aandacht en knuffels bij het afzadelen.
Een kind huiswerk laten maken bv.: sorry, maar nu even die taak of die les en dan mag je buiten gaan spelen of naar je programma op tv kijken. Als je hierin niet consequent bent, gaan veel kinderen wel alle tv-programma's van A tot Z kennen maar hun resultaten op school lijden eronder. Is dit zo hard? Ik sla ze niet verrot of kleineer ze niet.
Mijn reactie is enkel een mogelijk gevolg als je dan afstapt, ik heb het ook niet over paarden die er niet mentaal of fysiek klaar voor zijn of veel angst hebben ofzo, ik dacht aan mijn situatie met Soraya maar eigenlijk is dat hier allemaal al gepasseerd en nutteloos om het opnieuw op te rakelen. Soraya heeft een probleem ja, haar verleden en opvoeding. Trouwens, sinds ik van de PT terug ben heeft ze, buiten mijn verwachtingen eerlijk gezegd, nog niet onozel gedaan bij het opstappen. 1 keer was er een heviger stressmoment (enkel achteruit gaan in wipjes), wat ik dan deed was dat gedrag negeren, wachten tot ze stilstond om haar opnieuw vooruit te vragen en wanneer ze dat deed haar belonen. Is dit nu een marteling voor haar? Ik weet wel dat als ik telkens ga afstappen, ik op den duur niet meer op haar ga durven omdat het gedrag verergert.