InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1912 berichten
Pagina 75½ van 128
Je leest nu alle berichten van "stumperd"
Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 13:307-10-08 13:30 Nr:144113
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144037
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bekende Duitse amazone mishandelt opnieuw paard voor camera Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Herman schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 0:05:

> Anja Seijn schreef op maandag 6 oktober 2008, 23:36:
>>
>> Echt niet? Ik vind het tever gaan om alles en iedereen over één

> Papillon. Dan hoor je én zie je voldoende.
> _______
> Herman
> "Art in Nature - Nature is Art"

Ja Herman,ik zou ook zeggen,ga op mooie dag eens kijkje nemen op maneges en pensionstallen.
Als je er vreemd bent kijken ze je al aan van wat mot je hier!.

Als je een pensionstal al in komt tenminste want dat is niet overal mogelijk.

Ben eens op een stal geweest en daar zat een griet op haar hurken bandages om te doen bij haar paard,paard stond los bij de kast en hij liep heen en weer te trippelen en ze was geweldig aan het vloeken tegen de ...kloteknol.... 8-/
Ik dacht mijn hulp te bieden en vroeg of ik het paard even vast moest houden ..waarop ik een grote bek kreeg want hij staat altijd los en anders schop ik hem tegen zijn poten als hij niet blijft staan.
Ben maar weggegaan maar zou dat nu geloof ik niet meer doen,hoewel,de frustraties worden achteraf op het paard afgereageerd natuurlijk!.

Heb bijna 30 jaar manege en pensionstallingen achter de rug en als je tegen iemand inging hoor je er niet bij want het is een strijd van wie de beste is en natuurlijk is het paard de dupe als het niet volgens plan gaat.
Kun je niet winnen of je wordt niet geaccepteerd gaan ze gewoon naar de volgende stal.

Heel vaak als er namen genoemd worden is het van ..oh die heeft hier ook gestaan.

De manieren van omgaan met de paarden is vaak grof door o.a. de stalknecht die uit moet mesten maar heb ook meegemaakt dat er paarden van de concurent een pak op de sodemieter kregen in de hoop dat ze vals werden...nou ga maar eens rondkijken.

Conny
Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 13:537-10-08 13:53 Nr:144115
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144051
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bekende Duitse amazone mishandelt opnieuw paard voor camera Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Herman schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 0:25:

> clarissa ruijgrok schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 0:16:
>>
>> Herman, serieus?

> Het gaat dus écht wel over de wereldtop.
> _______
> Herman
> "Art in Nature - Nature is Art"

Het is natuurlijk weer de poen waar ze het voor doen.

Bij ons op stal vroeger kwam een tuiger die de nieuwe eigenaar gekocht had om mee te fokken omdat het goede papieren had.
Hij kon het dier goedkoop kopen omdat het onbehandelbaar was en niet meer te temmen was.
De oorzaak was volgens hem mok aan de achterbenen en dat was met behandelen zo uit de hand gelopen dat ze niet meer te pakken was.
Ze was met de trailer gebracht en die werd voor de staldeur gezet en zo ging ze zonder in handen te zijn de nieuwe stal in.
Maar toen moest de mok behandeld worden en niemand kreeg haar te pakken ,draaide kont naar je toe als de deur openging en ze gaven het op en paard moest naar de slager.

Ik vroeg of ik het mocht proberen en ben iedere dag tegen haar gaan praten,wat lekkers gegeven en nooit de deur open gedaan.
Ondertussen eigen paardje verderop in de gang verzorgd.Ze stond dan te kijken en luisteren wat ik daar deed.
Er kwam een dag dat ze naar mij hinnekte en ik heb de deur open gezet en ben in de gang op de grond gaan zitten met wortels (ze stond met de kont naar mij toe).
Ineens kwam ze naar me toe en ik liet haar de wortels uit mijn hand eten en aaide haar voorhoofd.
Vanaf die dag iedere dag zo gedaan totdat ik staande het halster om kon doen na eerst touw om te hebben gedaan.
Kon haar al snel borstelen en wat wandelen door de bak en darna met lange kromme kwast mokzals aanbrengen.
De mok verdween omdat ze niet meer nat kwam te stan en ben zover gekomen dat ik met het paard kon rijden en we waren een team samen.
Toen ik alles voor elkaar had werd het paard te koop aangeboden maar ik had het geld niet voor helaas.
Ze is gelukkig goed terrecht gekomen en heeft nog veulen gekregen.

jammer altijd dat wanneer de paarden zo erg aangepakt worden ze al snel in handen vallen van mensen die daar weer niet mee om weten te gaan omdat ze geen geduld hebben.
Maar sommige paarden laten niet met zich sollen en die kunnen dan levensgevaarlijk worden.
Conny
Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 14:057-10-08 14:05 Nr:144116
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144055
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bekende Duitse amazone mishandelt opnieuw paard voor camera Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 0:46:

> Herman schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 0:29:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 0:25:

> Kzit met drie kippen met het snot ,kpeis ni dat ik gerust zal
> slapen (vijfkippen aangekocht uit kwekerij had beter moeten
> weten !!!) Godverdomme !! héél nmijn wolfsdonkse boskipperij
> aan duigen !!

Kloterig Eddy!!!!!k'heb paar jaar geleden soepkippen overgenomen van dierenbescherming,eigenaar had er 15 en wilde ze met vogelpest niet meer voeren totdat ze elkaar gingen opvreten.
De stumpers (8) kwamen en konden nieteens normaal lopen,waren kaalgevreten en broodmager maar legde wel elke dag een ei terwijl ze kapot waren.
Hebben van DA vitaminespuit gekregen.
Ze kregen ziekte waarbij het slijm uit de bek liep en konden hun kop niet overeind houden en ik ben ze gaan voeren met gemalen (staafmixer) kippenvoer,kattevoer uit blik en olie en water en dat met injectiespuitje in bek gespoten en ze knapten weer op maar was zelf totalos van vermoeidheid daarna.

De kippen die er het mooist uitzagen zijn nu na aantal jaren allen dood en de kip die bijna kaal is en waarvan ik dacht dat die het niet redde is er nog.
Het geval is dat de mooiste kippen zo zwak waren dat ze geen nieuwe veren meer aanmaakte en de kale had dat vermogen nog wel.
Ze ziet er niet uit maar er komen toch weer veertjes en ik voer kalktabletten.
Het is verschrikkelijk als je dieren problemen hebben,je staat vaak machteloos.

Conny
Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 14:227-10-08 14:22 Nr:144117
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144074
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: achteruit slaan Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Joy Jansen schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 9:42:

> Ik heb een probleem met mijn 3 jarige dravers merrie,ik heb
> haar in het begin gelongeerd want ze moet rustig leren draven
> en haar evenwicht op een andere manier zien te bewaren door

>
> Als iemand me tips en uitleg kan geven
>
> Alvast bedankt!

Hallo Joy,

In ieder geval is het paard veel te vroeg ingereden,paard is dan nog in de groei namelijk.
Ik weet niet hoevaak en hoelang je rijdt maar het kan overbelasting zijn.
Spierpijn en daar moet je wel voorzichtig mee zijn als je lang plezier van je paard wilt hebben.
Een paard doet iets niet zonder reden want ze zijn niet zo als je denkt maar heeft het pijn dan geeft het dat aan.
Het kan de rug zijn maar ook iets anders.
Het gebit is ook nog niet voledig .
Laat het bijvoorbeeld eens het zadel weg met rijden of longeer haar zonder zadel,wat doet ze dan.

Maar eerst zou ik haar eens volwassen laten worden en bijvoorbeeld grondwerk doen en er daarna alleen op uitstappen bijvoorbeeld.

Groet Conny
Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 14:297-10-08 14:29 Nr:144118
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144078
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: achteruit slaan Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Anita Cats schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 9:59:

>
>> Als iemand me tips en uitleg kan geven
>>

> goed gaat" en verder even helemaal niks, en zorg dat je iemand
> regelt die je helpt!
>
> Anita

Heel goed advies Anita en dat meen ik!!!!!!!!!
Groet Conny
Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 14:427-10-08 14:42 Nr:144121
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144074
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: achteruit slaan Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Joy Jansen schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 9:42:

> Ik heb een probleem met mijn 3 jarige dravers merrie,ik heb
> haar in het begin gelongeerd want ze moet rustig leren draven
> en haar evenwicht op een andere manier zien te bewaren door

>
> Als iemand me tips en uitleg kan geven
>
> Alvast bedankt!

Oh ja Joy,ik had net heel stuk geschreven bij ..bekende Duitse Amazone mishandeld paard voor camera..
Dit slaat niet op jouw maar is verhaal over jong paard wat onbehandelbaar is geworden,mok kreeg en niet verzorgd kon worden door agresief gedrag en in de handel belande.
Ik heb al goede tips gelezen hierboven en daar kom je vast wel uit denk ik.
Probeer het vertrouwen van je paard terrug te winnen ,heel vaak wordt er gedacht oh het is een paard en daar kan je dat en dat mee doen.
Lees hoe ik paard haar vertrouwen heb kunnen krijgen.

Maar juist verkeerd gedrag wordt in de hand gehouden door gewoonten en wordt versterkt totdat paard zijn eigen kracht weet te gebruiken en dan kan het te laat zijn.

Groet Conny

Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 14:567-10-08 14:56 Nr:144122
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144093
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
izi schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 11:23:

>
>
>>

> anders zou ik toch na moeten denken over verhuizen met
> haar,want dit gedonder hou je natuurlijk de hele winter,maar ja
> dan komt ze dus wel op een eigen stukje land,met verharding
> maar wel in dr eentje....

Ik zou het zeker proberen.
Ik zie het bij die van mij,staan zo best wel eens paar uur per dag in de schuilstal te doezelen.
Bij regen staat de Arabier altijd droog dus als het de hele dag regent gaat hij alleen de stal uit om te piesen want poepen doet hij wel op stal.
Hij kest er dan zelf voor binnen te staan.
Zorg voor liksteen en lekker hooi op stal dan heet hij wat te doen.
Ook heeft de huid de tijd te herstellen.

Groet Conny
Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 15:007-10-08 15:00 Nr:144123
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144099
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Fimpje, goed of kreupel? Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Anita Cats schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 11:33:

>
>>
>> Heb zulke paarden gezien bij A.B. en dit was typisch voor paard

> Ik wil ook (eerst) kijken bij AdB krijg maar geen
> reactie.:-S....
>
> Anita

Wij zijn aantal jaren geleden op een manege geweest waar hij clinic gaf.
Dat deed hij toen door heel het land en daar kon je met eigen paard aan meedoen tegen betaling.
Kijken was gratis,doet hij dit nu niet meer??????.

Conny
Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 15:057-10-08 15:05 Nr:144124
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144103
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard met dik been Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
izi schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 11:44:

> Spirithorses schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 11:38:
>
>> izi schreef :

>
> misschien moet ik toch is op die andere stal gaan kijken,ze
> komt dan wel alleen te staan,maar dan zou ik er een shet bij
> kunnen kopen,zo heeft ze ook altijd een vast maatje!

Ik wilde het net voorstellen.
Shet is grappig soort pony en speels.
Alleen kan een shet vaak niet in gewone stal met hoge deur want dan ziet hij niks dus als deur altijd open is is dat heerlijk.
Shet is wel voergevoelig,mag nooit te laat zijn maaltijd krijgen als hij aan de dikke kant is .
Gewoon altijd optijd voeren en niet op dieet zetten door gewoon tijdje geen eten te geven.

Conny
Volg datum > Datum: dinsdag 7 oktober 2008, 15:197-10-08 15:19 Nr:144125
Volg auteur > Van: stumperd Opwaarderen Re:144120
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Mok en voetjes leren geven Structuur

stumperd
Nederland

Jarig op 17-10

1912 berichten
sinds 13-12-2006
Yolanda Kuitert schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 14:40:

> Gudrun schreef op dinsdag 7 oktober 2008, 8:04:
>
>> Ik heb op dierenartsadvies toen Piablo beginnende mok had

>
> Wat ze hier in duitsland doen is schapenwol op de mokplek als
> verband.
> Het wolvet werkt genezend!

He,das strak plan,niks mis mee denk ik.
Heb wel eens van die vette wol gevoeld en het is zacht met bewegen natuurlijk.
Conny
Je leest nu alle berichten van "stumperd"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
1912 berichten
Pagina 75½ van 128
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact