Aafke schreef op woensdag 15 oktober 2008, 7:23:
> Ik heb een vermoeden dat Winsor het ook heeft, alleen nog niet
> echt laten onderzoeken. Mede door zijn ervaringen met da die
> niet positief waren.
> Eerst compleet rust in de tent en wanneer ik het gevoel heb dat
> het kan misschien eens verder laten kijken...
Het schijnt dat één op de zoveel jonge paarden er wel mee te maken krijgt maar dat het ook vanzelf kan overgaan (of was dat alleen de OC zonder de D)? Heb ik ooit eens ergens gelezen en dat is vast nog wel te vinden via Google. Vandaar dat die handige fabrikanten voer als Podo hebben uitgevonden; jaja, pomp d'r maar koper en zink in en je hebt geen problemen en je kunt je veulen lekker op stal laten staan (yeah right). Heb je die OCD test van Pavo ook al gedaan?

Toen wij Holly kochten wist ik helemaal niks over OCD, maar goed ook waarschijnlijk, want ik heb me later erge zorgen gemaak omdat ik toen niet wist dat de aanleg erfelijk kan zijn. Spirit zat al in haar buik toen wij Holly kochten. Zou voor mij een reden zijn om niet verder te fokken met een OCD paard. En dat is natuurlijk wat er overal wel gebeurt. OCD lijkt er al zo bij te horen dat het fokkers niet weerhoudt om met een OCD paard te fokken. 'k Vind dat nogal wat, dat OCD, komt bijna net zo vaak voor als eczeem als je het mij vraagt.
Bij Holly moet het door overbelasting ontstaan zijn (vandaar ook op latere leeftijd) maar ik héb me er wat zorgen om gemaakt zeg, ik kan me goed voorstellen hoe jij je voelt nu. Maar misschien is het die vorm die vanzelf overgaat>
Groet, Pien