Nick Altena schreef op zaterdag 8 november 2008, 5:14:
> Michiel schreef op vrijdag 7 november 2008, 22:54:
>
>> Ben je met Ct aan het spelen in de bak, dan heb je geen straffe
>> ophoudingen nodig. Kom je daarbuiten dan kan het zijn dat je
>> paard het gras eten voorrang wil geven aan het doorlopen. Dat
>> kan gebeuren.
> Foutje in je denkwijze ....dat is te vóórkomen , als je een
> clickerwijs paard hebt zeer eenvoudig.
Alles is te voorkomen nick, maar wie ziet het aankomen?
En als je te laat bent , wat dan, pech? OK, eigen fout, maar ik ga door mijn eigen fout niet toelaten dat Queenie gaat grazen en ik op dat moment ander gedrag gaan vragen om dàtbdan weer te belonen met korrels. Wat vaak vergeten wordt: er zijn niet alleen cue's maar ook gewoon afspraken tussen elkaar. En die afspraak met Queenie is "geen gras" zonder dat ik het toesta. Als die afspraak genegeerd wordt dan zal ik niet straffen (eigen schuld, had moeten opletten en voorkomen) maar wél de actie beindigen, het spijt me meid, dit gaat niet door, vooruit met de geit.
> Kortom..... de boeman vertaalt ..... dat maakt jou tot een "
> niet aangenamer iets" dan "het gras" !
Yep dat kan. Mijn Queenie zal zelden naar het gras duiken omdat dit een gekende regel is; Maia het andere paard mocht dit vroeger wel en Queenie en Beer deden toch niet mee. ze vroegen het telkens wel weer, door effe naar beneden te kijken

, maar steeds consequent neen antwoorden maakte het een duidelijke afspraak. neen antwoorden door "neen" zeggen en desnoods even hoofd omhoog halen (druk dus). Op dat moment was gras belangrijker dan onze afspraak; jammer, maar naief te denken dat je paard jou altijd het opperste van alles moet vinden! Het blijven wezens met ook andere behoeften dan jou als leider hebben.
> Wat vraagjes Michiel,
> 1:
> Waarom zijn er zo veel paarden die niet willen stoppen met hun
> spelen met de mens die werkt zoals Piet ?
grappig toch he!
Ik hoor Ilse nog zeggen dat de moeilijkste oefening nu is "blijven staan", niét meer naar Ilse komen als zij rond Bando loopt. En dat ervaren wij hier ook. Paarden van je wegsturen is zooo moeilijk, paarden vragen om te komen en bij je te blijven, gebeurt gewoon. Andere wereld dan doorsnee tradi getrainde paarden

> Je ( nmm) onzin over dat het clickeren alleen leuk bruikbaar is
> in een afgezette bak sla ik verder maar over, want dat de
> plaats er dan niets toe doet zal je toch wel begrijpen neem ik
> aan.
Als Michiel dit zou bedoelen is het idd grote onzin, maar ik denk niet dat ie dat bedoelt. Ik denk dat ie bedoelt dat in de bak het plezier van CT groter is dan in de bak zonder amuzement, en buiten misshcien wel nog plezierigere dingen zijn dan de oefeningen die we vragen (wat heel jammer zou zijn!)
> Zolang jij maar leuk genoeg bent , de beloning hoog ( en
> afwisselend , verrassend ? .... daar is i weer....maar niemand
> die er op ingaat....... ) genoeg is ..... en jij te vertrouwen
> bent !
Jaaaa is zo