InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10715 berichten
Pagina 409½ van 715
Je leest nu alle berichten van "Spirithorses"
Volg datum > Datum: vrijdag 7 november 2008, 11:077-11-08 11:07 Nr:146993
Volg auteur > Van: Spirithorses Opwaarderen Re:146992
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoe doen jullie dit? Structuur

Spirithorses
Homepage
Vroenhoven - Riemst, bij Maastricht,
Belgie.

Jarig op 1-3

10715 berichten
sinds 6-1-2004
Aafke schreef op vrijdag 7 november 2008, 10:56:

> Nancy heeft een heerlijke wintervacht ontwikkeld. Dit tot mijn
> verrassing om dat ze tot half okt. ingepakt zat in haar
> eczeemdeken.

> niets moet doen na het rijden. Gewoon nat bezweet terug zetten
> in de weide. Het beste is ook om helemaal niet te borstelen om
> het vetlaagje zo goed mogelijk in tact te houden. Hoe denken
> jullie hierover?

Mijn paarden hebben inmiddels ook een flinke berevacht ontwikkeld. Hier in het open veld met-nu-alle-mais-eraf kan het al flink guur weer zijn.

Wij rijden gewoon, maar stappen lang uit. Door het zweten (verdamping) wordt de huid weer droog maar blijft de daarbovenopliggende vacht nat. Dit kan geen kwaad. De huid is dan al droog en de vacht mag wel nog nat zijn, als-ie maar niet warm aanvoelt want dan is je paard nog niet afgekoeld. Never nooit geen probleem, al jaren niet. Na 15 minuten maximaal zijn de paarden echt wel weer afgekoeld. Met het korter worden van de dagen betekent dit dat sommige rijders in het donker moeten uitstappen, niemand doet er hier moeilijk over, ze weten allemaal dat dit erbij hoort. Volgende week wordt het weer guur weer en dan zal dat wel afgelopen zijn, zweten de paarden ook minder. Op het momen tis het te warm voor ze.

Als een paard lang nat blijft, na een paar minuten nog loopt te hijgen en het te lang duurt eer -ie weer op temperatuur is dan is de basisconditie niet goed of heb je teveel gevraagd.

Groet, Pien
Je leest nu alle berichten van "Spirithorses"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
10715 berichten
Pagina 409½ van 715
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact