Spirithorses schreef op woensdag 10 december 2008, 9:28:
> Spirithorses schreef :
>
>> Moon leek me geen dominant paard toen we vorige week bij je

> er eten komt. Inmiddels zijn Puck, Amie, en Indy dit ook gaan
> overnemen.
>
> Groet, Pien
Da's dus nog een idee, zorgen dat Moon meer van Piablo copieeert dan van Conquistador. Vanmiddag wat oefeningen met hun twee, ik met Piablo en Anna met Moon.
Moon is volgens mij ook qua karakter eerder angstig en wantrouwig dan brutaal. Alleen snap ik dan weer dat bijten niet, ik zie niet hoe ik hem frustreer, tenzij hij het al frustrerend vindt om voor me opzij te moeten als ik hooi geef.
Vanaf volgende woensdag heeft Anna terug les, iemand die van Terra natura komt (van mij les wordt gegarandeerd ruzie), rijles met Piablo en grondwerk met Moon, die Wendy heeft ook ervaring met begeleiden van jonge paarden. Een vriendin van me kent haar en is heel tevreden, dus we zullen zien of het met Anna klikt.
't Is alleen zo jammer dat ik de jongste kinderen nu niet tussen de paarden kan laten, die willen wel eens hun shetjes poetsen en knuffelen maar met Moon in de buurt vertrouw ik dat niet. In de zomer staan ze in 2 groepen, dat is veiliger en ook nodig ivm te veel gras voor de shetjes anders. Maar nu wil ik dat de shets ook de schuilstal kunnen gebruiken (en dat doen ze uitgebreid).
Ach, 't zal vast een fase zijn waar hij doorheen moet en er wordt aan gewerkt, ik hoop alleen dat het niet te lang duurt. Als klein veulentje had hij dit ook even maar dat was met een paar dagen over.
Vanmorgen bleef hij trouwens ver uit mijn buurt, die brul van gisteren toen hij me beet heeft dus toch indruk gemaakt, ook al leek dit op dat moment niet zo.