InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
36 berichten
Pagina 2½ van 3
Je leest nu alle berichten van "Amable"
Volg datum > Datum: donderdag 25 december 2008, 20:0025-12-08 20:00 Nr:153274
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:153264
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Leeftijd paard inrijden Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
Karin Haneveer schreef op donderdag 25 december 2008, 15:58:

> Anja Seijn schreef op donderdag 25 december 2008, 10:34:
>
> > Wat vinden jullie van mijn aanpak, met betrekking tot zijn
>> leeftijd en het feit dat ik nog niet zo'n geweldige ruiter ben?
>> Suggesties zijn welkom!
>
> Wat misschien nog een tip is, zijn de longeerlessen bij Ulrike
> Tiel. Daar leer je nog zitten zoals het hoort, aan de
> longeerlijn zonder teugels.
>
> Karin
>

Persoonlijk ben ik nooit zo weg van zonder teugels aan de longeerlijn zitlessen volgen. Zonder teugels is misschien wel zo goed, maar ook die moet je leren hanteren. Waar ik onwijs veel van geleerd heb is de equisimulator van 't Balingehof. Ok, dat ding heeft wel een veel makkelijkere draf dan mijn fries, maar desondanks heb ik er wel techniek op geleerd. De meeste mensen rijden verkeerd licht, komen veel te zwaar in het zadel terug en maken de beweging naar achteren in plaats van naar voren. De simulator is mechanisch, moet dus door de ruiter in beweging gebracht en gehouden worden. Doe je dat niet correct dan doet 'ie het ook niet. Hij is enorm confronterend, maar ook enorm leerzaam, ik ben er echt 100 x beter van gaan zitten. En dan heb ik nog steeds een lange weg te gaan, moet veel leren, maar het scheelt al enorm :)

Overigens, ik weet ook precies wat het probleem is met doorzitten op friezen. En dan kan je echt nog zo goed blijven zitten op een vlakker bewegend paard, een fries kan je op die manier gewoon echt niet uit zitten! Wat mij enorm geholpen heeft is het echt nagevelijk rijden van Jauke, echt ontspannen zodat hij z'n rug ook echt los laat, doet 'ie dat niet, hoef ik niet te proberen te blijven zitten. Het tweede is een langzaam tempo, dat scheelt ook enorm. Hoe harder hij draaft, hoe meer hij me uit het zadel gooit. Door hem langzaam te laten draven kan ik blijven zitten en van daaruit af en toe enkele passen versnellen.

Qua leeftijd, dat vind ik een moeilijke. Ik heb Jauke indertijd ook met 3 ingereden, het voelde wel rap, maar ik werd toen zo door iedereen geindoctrineerd dat hij het makkelijk aan kon. Heb dus wel altijd rustig aan gedaan, 1 x per week rijden en hooguit een half uur en dat was dan buiten. Tot hij 4 was reed ik eigenlijk niet vaker dan hooguit, bij uitzondering een keer 2 x. Zie ik nu foto's van toen denk ik, ach toch, nog zo'n puppie. Maar toch denk ik niet dat hij er blijvend last van zal houden. Anders zou natuurlijk zijn als ik hem toendertijd meteen L klaar had willen hebben :rolleyes:

Tot zijn 6 reed ik hem eigenlijk niet vaker dan 4 keer per week en dan vooral veel voorwaarts neerwaarts, rechrichten en op 2 teugels.

Nu, sinds de zomer, ben ik wat fanatieker gaan rijden, hij is nu zo'n 6,5 en ik merk ook aan hem dat hij het werk aan kan. Als ik hem nu 2 dagen stil laat staan heb ik ineens mijn handen vol. Hij wordt drukker en fanatieker, wordt ook wat baldadiger :-D Oke, hij is misschien pas met 8 volgroeid, maar ik denk niet dat dat betekent dat zijn lichaam niets kan hebben. Hij is gelukkig ook erg sterk en kort gebouwd, denk dat dat ook veel scheelt. Maar als ik kijk naar hoe hij zich momenteel gedraagt, dan denk ik dat hij nu klaar is voor het echte werk ;-)
Volg datum > Datum: donderdag 25 december 2008, 23:4525-12-08 23:45 Nr:153282
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:153278
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Leeftijd paard inrijden Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
Anja Seijn schreef op donderdag 25 december 2008, 21:30:

> Hee wat grappig! Ik heb tijdens mijn weekje in juni op 't
> Balingehof ook kennis gemaakt met de equisimulator. Ik herken
> je verhaal over een langzame draf bij een Fries, de eerste paar

> soort heilig moeten wordt. Ik doe regelmatig wat met Jeen, maar
> vind het absoluut geen ramp als hij het weekend lekker met
> Pepper en Bliksem in het land staat te rommelen. Ik heb de tijd
> en, gelet op zijn leeftijd, hij ook! Komt allemaal goed.

Nou, inderdaad hoor! Je hebt de tijd, en ik ook! Ik kreeg van mijn vorige instructeur (die geloofde niet zo in lange lijnen, dubbele longe, werk aan de hand ed ) al regelmatig de opmerking dat als ik met rijden vorderingen wilde ik wel vaker moest rijden! Die heb ik ondertussen dus ingeruild ;-) Ik krijg het momenteel voor elkaar om met regelmaat les van John te krijgen :-D Beter 1 x per 2 maanden goed les dan iedere week op hetzelfde niveau rondkachelen...

En ik heb ook weken gehad dat ik dagen tekort kwam! Dagje VD, dagje voor de wagen, dagje dubbele longe, dagje vrij, dagje buitenrit en dan echt zoiets hebben van, ohja! Ik moet ook nog eens trainen! Momenteel heb ik geen bak tot mijn beschikking en op het land in de kudde werken is niet ideaal. Dus werk op de grond zit er eigenlijk niet echt in, ga toch telkens maar weer buitenrijden en dan daar ook wat dressuurmatig werken. Maar wat zal ik blij zijn als ik weer kar en bak heb, want ik mis die heerlijke afwisseling en wordt nou al moe van het elke keer gaan rijden!
Volg datum > Datum: zaterdag 27 december 2008, 20:4127-12-08 20:41 Nr:153364
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:153360
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard voor de wagen Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
Nils Vellinga schreef op zaterdag 27 december 2008, 18:47:

> veb schreef op vrijdag 26 december 2008, 9:37:
>
>> mijn paard wordt binnenkort 3,en ik wil voorlopig niet gaan

>> volgen ed,en er goede begeleiding in zoeken,zijn er misschien
>> nog leuke sites met info hierover?
>
> Nils en Olly

Ik merk dat Jauke het juist heerlijk voor de wagen vindt! Je ziet hem echt genieten. Feitelijk is de voornaamste reden dat ik hem met regelmaat voor de kar knoop omdat hij er zo van geniet. Een vriendin die voor het eerst mee ging snapte dat niet zo goed, tot ze er een keer achter gezeten had, toen begreep ze precies wat ik bedoel :-D Ik denk dat Jauke ook vooral de afwisseling leuk vindt. En ik geloof ook wel dat het er een beetje in zit, hij is tenslotte een fries en die zijn toch decennia lang gefokt voor het werk voor de wagen.
Volg datum > Datum: maandag 29 december 2008, 11:4029-12-08 11:40 Nr:153500
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:153368
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 28 dec. inloopdag balingehof Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
Karin schreef op zaterdag 27 december 2008, 21:11:

>
>> Iemand enig idee hoe laat het begint en wat er precies te doen
>> is? Ik kan op de website niet veel info vinden over hoe de dag

>
> Zucht ik kijk met mijn neus. Al gevonden!
>
> Groetjes Karin

En, ben je nog geweest? Hoe vonden jullie het?
Volg datum > Datum: donderdag 5 februari 2009, 21:335-2-09 21:33 Nr:157964
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:157962
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: clickeren voor dummies Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
eddy DRUPPEL schreef op donderdag 5 februari 2009, 20:54:

> Jacqueline v d Berg schreef op donderdag 5 februari 2009, 20:50:
>
>> Kynshiri schreef op donderdag 5 februari 2009, 9:18:

> Waarom een zoogdier, dat zo vocaal is ingesteld als de mens,
> een extern instrument nodig heeft om zijn bedoelingen duidelijk
> te maken heb ik eigenlijk OOK nooit begrepen ;-) laat staan
> het paard !

Dat heeft dan ook niets met het zoogdier te maken, maar met de mens. Wij mensen zijn vele male beter in een oog-hand coordinatie dan in een oog-stem coordinatie. Kijk maar naar videogames e.d. die maken daar allemaal gebruik van. Dus je timing is met de hand veel beter dan met je stem en bij clickertraining is timing (net als in vrijwel alle andere vormen van training) van cruciaal belang. Van daar dat men een clicker gebruikt. Maar als je een erg goede timing hebt kan je ook prima gebruik maken van een ander beloningssignaal.
Volg datum > Datum: zondag 8 februari 2009, 17:178-2-09 17:17 Nr:158131
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:158123
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Film: 6 jarige dochter van Ingrid Klimke. Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
Anja Seijn schreef op zondag 8 februari 2009, 15:48:

> Piet schreef op zondag 8 februari 2009, 10:32:
>
>> Anja Seijn schreef op zondag 8 februari 2009, 10:10:

> een klein beetje van hetzelfde?
> Wel afgeven op mensen die je wellicht niet kent en ook hun
> kunde dus niet, maar wel de hulp inroepen van mensen die zelf
> ook een bit inclusief zweep gebruiken? Hoe zit dat dan?

Ik zie dat mijn fototopic hierin aangehaald wordt en ben enigzins verbaasd... Maar goed, een dame die kunstjes met haar fries doet en toch een bit gebruikt gaat duidelijk over mij... Ja, mijn paard heeft overduidelijk geen moeite met een bit. Een bit is m.i. niet per definitie slecht. Wat dat betreft hebben de meeste hier naar mijn idee net zulke grote oogkleppen als de in jullie ogen traditionele paardenbezitters. Waarom niet kijken naar waar het paard zich happy bij voelt? Je aanpassen, zoeken, proberen en openstaan voor wat het dier prettig vindt?

En over het Balingehof, hoewel ik eigenlijk vind dat dat al helemaal niet ter zake doet, zij profileren zich niet als een NH stal, maar als een educatief trainingscentrum voor eenieder die meer van paarden wil leren en/of problemen met zijn paard heeft. Ze zullen de oplossing ten allen tijde paardgericht zoeken en niet roepen "zet hem op de wei, haal al het ijzer eraf en je probleem is opgelost!" Want dat is gewoon niet zo. En dat is ook niet de manier waarmee je een zo groot mogelijk publiek bereikt en zoveel mogelijk mensen dichter bij hun paard kan brengen.
Volg datum > Datum: zondag 8 februari 2009, 19:318-2-09 19:31 Nr:158143
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:158139
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Film: 6 jarige dochter van Ingrid Klimke. Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
Anja Seijn schreef op zondag 8 februari 2009, 19:04:

> verasita schreef op zondag 8 februari 2009, 11:47:
>
>> Vanuit t paard gezien.
>
> Altijd al willen weten wat dat is "vanuit 't paard gezien"! Ik
> zou het bijzonder op prijs stellen als je mij kunt vertellen
> hoe zijn/haar beleving is over sommige onderwerpen. Wel graag
> onderbouwen en niet je eigen ideeën of gevoelens projecteren op
> het dier ...
> Ben zeer benieuwd vanuit een mens gezien dan hè

Kijk naar een paard wat geen bit in wil, die steekt zijn hoofd de lucht in, klemt de kaken op elkaar en doet er alles aan om te voorkomen dat dat bit zijn mond in gaat. Lijkt me dus duidelijk dat die liever niet met bit gereden wordt en waarschijnlijk liever helemaal niet. Zolang mijn paard het bit zelf op zoekt en het vast blijft houden heb ik niet het idee dat hij er moeite mee heeft. Ik heb ook een aantal bitloze optomingen geprobeert maar daar reageert hij boos op, oren plat, hoofd schudden en er tegenaan gaan duwen. Halster is eigenlijk het enige wat nog enigzins gaat maar ik voel dat gewoon meer spanning en irritatie als met bit. Daar durf ik uit op te maken dat hij liever een bit heeft dan een ander soort optoming. En daar zijn meer voorbeelden van. Paarden die bijv altijd om 6 uur binnen gehaald worden en met noodweer ineens om 3 uur al aan het draad staan. Lijkt me dan duidelijk dat ze de stal verkiezen boven de wei. En veel paarden staan liever buiten, Jauke is zo'n paard, die staat liever op de wei.
Volg datum > Datum: zondag 8 maart 2009, 19:058-3-09 19:05 Nr:160613
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:160571
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: over clickeren en lachen Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
van lennep schreef op zondag 8 maart 2009, 6:30:

> Caatje schreef op zaterdag 7 maart 2009, 19:55:
>
>> Nathalie Lagasse schreef op zaterdag 7 maart 2009, 10:07:

>>> op de manege een pluk vers beplast stro meegenomen in de hoop
>>> dat de geur van een vreemd paard iets zou uitlokken, maar niks.
>>> Nu ja, het hoeft niet.
>>

Wat vaak ook werkt is niet het flehmen maar het optillen van de bovenlip op commando te zetten. Dit is vaak meer makkelijk uit te lokken door met je vinger over de bovenlip te kriebelen, hem iets erboven te houden of iets lekkers net buiten bereik te houden. Veel paarden tillen dan hun bovenlip op om toch bij die vinger of het lekkers te kunnen komen en dan is het enkel een kwestie van belonen. Vaak realiseren ze zich vanzelf ineens dat het verdacht veel op flehmen lijkt en dat dat eigenlijk makkelijker is. Dan is het enkel nog op het juiste moment goed zeggen ;-)
Volg datum > Datum: zaterdag 18 april 2009, 22:2118-4-09 22:21 Nr:162979
Volg auteur > Van: Amable Opwaarderen Re:162894
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoop ,dat t NIET waar is Structuur

Amable
Homepage
Eindhoven
Nederland

Jarig op 18-4

36 berichten
sinds 18-9-2007
verasita schreef op donderdag 16 april 2009, 18:39:

> Moniek schreef op donderdag 16 april 2009, 13:27:
>
>> Wil schreef op donderdag 16 april 2009, 13:18:

> Zij zag t toevallig en was met iemand anders mee.
> Ze heeft nks te winnen of te verliezen hiermee.
> Zij houd gewoon van paarden en schrok hier erg van.THATS all
> trudy

Was dit bij hem op het terrein of op een evenement? Want ik weet een eenzelfde iets ook een keer op paard 2008 in Hardenberg. Hij wilde het paard even in handen hebben voor hij ermee de ring in ging, vooral omdat het paard bij de ochtend demo de ring zo eng vond (eerste keer mee naar zo'n evenement) dat die demo volledig in het water viel. Op het moment dat hij in de ring ontspannen durfde rond te stappen zijn ze direct gestopt om positief af te sluiten. 's Middags pakte emiel het paard dus even in de losrij ring en daar heeft hij het dier ook alle kanten van de ring laten zien. Hij heeft het paard daar volledig gebroken en ok, het liep vervolgens wel braaf zijn demo in de ring, maar het was absoluut niet paad vriendelijk. Het publiek vond het geweldig, het paard wat 's ochtends de ring niet indurfde deed het bij Emiel wel, maar zij waren geen getuige van het leed wat er aan vooraf ging. Hele grote domper, heeft nog een heel topic op bokt over gelopen ook. Paard heeft er naderhand ook een behoorlijke klap aan overgehouden, heel stuk trots verloren. Maar ik vraag me dus af of jij dit verhaal mee gekregen hebt of dat het dus vaker gebeurt (is).
Je leest nu alle berichten van "Amable"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
36 berichten
Pagina 2½ van 3
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact