InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
949 berichten
Pagina 18 van 64
Je leest nu alle berichten van "Lena"
Volg datum > Datum: dinsdag 6 januari 2009, 15:176-1-09 15:17 Nr:154518
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: een nieuwe enthousiaste lezer van PN Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Beste PN'ers,

Vooreerst mijn beste wensen voor jullie allemaal.

Ben weer in't land na 16 dagen deugddoend verlof in tropische oorden (50° verschil maar een mens moet er iets voor over hebben hé).

Voor onze paardjes heeft mijn vader gezorgd, een leek op gebied van paarden, maar wel een mens die van dieren houdt.
Op voorhand moest ik ALLES noteren wat er allemaal standaard moest gebeuren en ook een lijst met "Wat als..."

't Was een epistel van 2 pagina's over hooi, bietenpulp, takken,water, mest, medicatie, geen verwennerij door snoepjes, handtarget, nuttige telefoonnummers... Een vriendin zou zo nu en dan eens langrijden om de hoeven te controleren.

Onderaan had ik ook de PN site vermeld, alsook een doorverwijzing naar dit forum.

Hij was ook samen met mij 2x op voorhand komen "oefenen".

En dan... wij op vakantie en begint het hier te vriezen.
Over dit soort temperaturen stond niks genoteerd (had wel verteld dat ze er normaal wel tegen kunnen),
Hij was toch wel ongerust of ze geen kou zouden hebben, ondanks dat ze altijd hooi hadden. (Moesten misschien toch geen extra krachtvoer krijgen dan het beetje dat ze nu krijgen?) Zelf gaf hij dit niet toe, maar ma wist te vertellen dat hij de eerste dagen om 6.30u al op de wei voor extra hooi en water. En dat hij wel 4x/dag langsging om te kijken of het hooi nog niet op was.

En toen... is hij deze site gaan doornemen: voeding, huisvesting, wormencompost...
Hij is er heel enthousiast over. En wat hij las stelde hem gerust.
Hij was blijkbaar goed bezig: de paarden waren levendig, vermagerden niet (INTEGENDEEL), de vacht blonk.
Per 5 graden dat het vroor gaf hij een portie extra bietenpulp.

Hij vertelde me gisterenavond dat eigenlijk iedereen die paarden heeft, deze site zou moeten lezen. Als dat geen compliment is!

Het enige mogelijke probleem was dan nog 'nieuwjaarsnacht'

Ik wist zelf niet hoe het ging gaan met nieuwjaar (de eerste nieuwjaar in de wei met een vuurwerkwinkel een straat verderop), maar had gezegd om ze niet op te sluiten (stal niet stevig genoeg voor dit soort toestanden) en om het achterste gedeelte van de wei ook extra open te zetten om nog wat meer ruimte te hebben.
Ik vermoedde wel dat het weinig problemen zou geven. Er wordt gejaagd vlak achter de weide en daar kijken ze ook niet meer van op. En ze reageren ook niet op bomen die afgezaagd worden en krakend in de wei vallen.

Hij had zelf een plan uitgedokterd:
- om 23.30u: naar de wei (ma bleef bij de honden met de tv zeer hard) met extra bietenpulp, appelstukjes, witloofwortelstukjes. Op verschillende plekken in het midden van de wei hooi gelegd.

- vanaf 23.45u: elk om beurt een vernaperingetje, elk in de eigen stal (achter de 2 stallen hebben we een bergruimte die bovenaan open is, zodat je om te voeren eigenlijk niet in de stal moet).
Dit verliep vlot. Ze bleven netjes en beleefd (pa kent intussen zeer goed de handtarget). Geen aandacht voor de knallen die er af en toe waren.

- om 23.55u: een hele emmer bietenpulp in beide eetbakken + aankomst van een vriendin van mij met ook een eigen paard.

- om 00.05u hoogtepunt vuurwerk: de paarden liepen naar buiten, gingen in de achterste weide staan en vuurwerk kijken (vandaar had je blijkbaar een schitterend uitzicht erop). De bietenpulp bleef onaageroerd staan.

- 00.15u: pa ging gerustgesteld terug naar huis.

Conclusies na 2 weken verlof:
- ik laat de zorg voor mijn paarden graag over aan "leken" met een hart voor dieren
- mijn dieren zijn beter verzorgd dan vorig jaar toen ze 2 weken op pension gingen
- ik heb een fantastische pa die "X-en" een goed principe vindt
- de paarden zijn zichtbaar bijgekomen (de hond trouwens ook)
- de paarden geven geen ene moer om vuurwerk (terwijl ik er zelf bang van ben)

- dit is een goede site (pa is best kritisch over alles en nog wat)
- Het jaar is dus goed ingezet.

Groetjes Lena
Volg datum > Datum: dinsdag 6 januari 2009, 15:286-1-09 15:28 Nr:154520
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:154450
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Koude nacht ,Heldere nacht Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Britt Claeys schreef op maandag 5 januari 2009, 23:48:

> eddy DRUPPEL schreef op maandag 5 januari 2009, 22:17:
>
>> Bats schreef op maandag 5 januari 2009, 22:13:

> Kouderdekouw!!
> Paardjes staan ook gewoon buiten, ze waren daarstraks nog wa
> aan't rondcrossen in die sneeuw. Die vinden da helemaal ni erg,
> ikke daarentegen, bbbrrrrrrrr.... ;-)

Yep, vanmorgen waren die van ons ook superactief, terwijl ik zowat bevroor met mijn 3 bloezen een dikke jas en 2 broeken (eergisteren zat ik nog in de tropen ( bijna 40°)op verlof). Ze hebben het zichtbaar naar hun zin in de sneeuw.

Wat me opviel is dat onze ruin op de afgelopen 17 dagen een enorme dichte vacht heeft gekregen. Net een uit de kluit gewassen shetlander. Ik was echt stomverbaasd (en dolgelukkig). En dat terwijl hij nooit (voor zover ik weet) veel haar heeft gehad. Hij heeft zich na een leven onder een deken dus fantastisch goed aangepast aan zijn natuurlijke "barre" leefomstandigheden.

Ik vraag me af wanneer ik ga stoppen met me over hen te verbazen
Volg datum > Datum: dinsdag 6 januari 2009, 16:096-1-09 16:09 Nr:154526
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:154523
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: een nieuwe enthousiaste lezer van PN Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Spirithorses schreef op dinsdag 6 januari 2009, 15:36:

>> Lena schreef:
>>> - dit is een goede site (pa is best kritisch over alles en nog
>>> wat)

> een lieve pa.
> (Heb je ook een leuke vakantie gehad?)
>
> Groetjes, Pien

Ik zal hem straks dit laten lezen. De paarden staan dicht bij mijn ouders.

En ja het was een mooie vakantie (Costa Rica). We hebben zelfs 3x paardgereden, waarvan 2x een prachtige ervaring was en één keer waar we voor vreesden. De eerste plaats was volgens mij een paardsparadijs. Ik ga hier nog een verslag van schrijven.
Volg datum > Datum: donderdag 8 januari 2009, 18:398-1-09 18:39 Nr:154791
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:154733
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: een nieuwe enthousiaste lezer van PN Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Sieta schreef op donderdag 8 januari 2009, 11:54:

> Heel leuk om te lezen! Een supervader heb je :-)
> Valt mij ook altijd op dat we de leukste reacties krijgen van
> mensen die zelf niet paardrijden, die zijn nog niet

> temidden van de dressuurmiepen 'sla je met een zweep? is dat
> niet zielig?'.. dus er volgde een verhaal over corrigeren en
> toucheren etc.. maar daar had ze geen boodschap aan. Slaan is
> zielig. Punt :-)

Ik heb ook het gevoel dat "niet-paardenkenners-wel dierenliefhebbers" veel meer "verstand" hebben van hoe je met paarden moet omgaan.

Op onze vakantie (geen paardenvakantie) waren we de enigen die "verstand" (nu ja) hadden van paarden. We hebben op 3 verschillende plekken gereden. 2x waren we zeer tevreden, 1x vonden we we echt niet goed (maar in België hebben we ooit veel erger gezien).

We hebben telkens verslag uitgebracht bij onze reisbegeleider (en ineens aan medegroepsleden die ons steeds stonden op te wachten) waarom deze laatste plek niet goed was (en die bij hem in de info wel als goed werd aangegeven) en waarom de 2 andere plekken wel. Hij heeft dit allemaal netjes genoteerd en ons verzekerd dat ze hier naar de toekomst rekening mee gingen houden.

We kregen opmerkingen over het feit dat de paarden alleen maar een touw als hoofdstel hadden en geen bit. En (op de eerste plek) kan dat geen kwaad hier met al die rotsen en dan zonder hoefijzers? En moet er niemand een zweep meehebben?

Onze antwoorden kunnen jullie raden.
(en dat terwijl ik nog maar sinds 2 maanden zelf een bitloos hoofdstel heb en door omstandigheden nog maar 2x heb kunnen rijden, dus een complete beginner :-P ).

Ze waren hierover echt verbaasd en vroegen dan het hoe en wat en waarom en ja maar...
Gelukkig hebben we intussen heel wat gelezen (PN, NB, grondwerk) en kunnen we de dingen ook onderbouwen met argumenten. En die klinken nu eenmaal plausibel...

We hebben boeiende conversaties gevoerd over huisvesting, voeding, omgang...
En het leuke was: dat ze de resultaten ook zagen.

vbn?
- Op de beste plek hadden de paarden 300ha(!!) om op te groeien: ze werden zonder hulp geboren, niet bijgevoerd en de eerste jaren gerust gelaten. Ze zagen er allemaal kerngezond uit en ik heb nooit mooiere hoeven gezien.
- De paarden liepen los op het terrein en er werd gezegd dat we geen moeite moesten doen om er naar toe te wandelen en om ze proberen aan te raken, want dat lukt toch niet... Wij gingen het 's morgens (5.30u werd het licht en het ontbijt was pas om 7u) proberen en na goed 10 minuten stonden we een merrie met veulen te aaien. Ik moet zeggen dat we trots op ons eigen waren.

En als mensen kunnen ZIEN dat het goed is, tja, dan nemen ze dat ook veel beter aan.
Zelfs voor ons was het een voorbeeld: perfect bitloos, ijzerloos

lena
Volg datum > Datum: donderdag 8 januari 2009, 18:568-1-09 18:56 Nr:154797
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:154792
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: een nieuwe enthousiaste lezer van PN Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Peter Donck schreef op donderdag 8 januari 2009, 18:49:

> Lena schreef op donderdag 8 januari 2009, 18:39:
>
>> Op onze vakantie (geen paardenvakantie) waren we de enigen die
>> "verstand" (nu ja) hadden van paarden. We hebben op 3
>> verschillende plekken gereden. 2x waren we zeer tevreden, 1x
>> vonden we we echt niet goed (maar in België hebben we ooit veel
>> erger gezien).
>>
>
> vertel verder Lena !
> (sorry isabel, is dit ook een oneliner ?)

Moet dat echt? Aan die Belgische ervaring word ik liever niet meer herinnerd.
Volg datum > Datum: vrijdag 9 januari 2009, 17:109-1-09 17:10 Nr:154948
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:154799
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: een nieuwe enthousiaste lezer van PN Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Peter Donck schreef op donderdag 8 januari 2009, 19:02:

> Lena schreef op donderdag 8 januari 2009, 18:56:
>
>> Peter Donck schreef op donderdag 8 januari 2009, 18:49:

>> meer herinnerd.
>
> nee, je hebt nog maar 1 van de 3 in Costa Rica verteld
> we hebben een referentiekader nodig hé !

Ha zo, ik had het fout begrepen.
Ik ben van plan om een verslag te maken van onze paardenervaringen daar in het geheel, maar dat gaat ergens volgende week worden. Ik zal wel even melden als het erop staat.

lena
Volg datum > Datum: vrijdag 9 januari 2009, 17:109-1-09 17:10 Nr:154949
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:154803
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: een nieuwe enthousiaste lezer van PN Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
eddy DRUPPEL schreef op donderdag 8 januari 2009, 19:18:

> Lena schreef op donderdag 8 januari 2009, 18:56:
>
>> Peter Donck schreef op donderdag 8 januari 2009, 18:49:

>> Moet dat echt? Aan die Belgische ervaring word ik liever niet
>> meer herinnerd.
>
> Meneer Goossens ????

Nee, van hem heb ik nog nooit gehoord. Het was ergens aan de kust.
Volg datum > Datum: vrijdag 9 januari 2009, 17:179-1-09 17:17 Nr:154950
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:154807
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: een nieuwe enthousiaste lezer van PN Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Corinne oet Belsj schreef op donderdag 8 januari 2009, 20:04:

> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 8 januari 2009, 19:18:
>
> Als ik een keer op vakantie ga hoop ik dat ik ook zo iemand als
> jou pa kan vinden om voor mijn paarden te zorgen. Geweldig goed
> hoe hij het heeft gedaan en met zoveel liefde en zorg. En jij
> zegt dat hij een leek is?
> Nou nu niet meer!
> Welkom pa op ons forum en reageer gerust mee hier.

Reageren ziet hij zelf nog niet zo zitten, maar hij vindt 't wel leuk dat er zulke dingen bestaan.

Intussen wil hij dat ik hem leer om de hoeven uit te krabben (dat kwam een vriendin doen toen we weg waren, hij zag dat toen niet zitten), want hij heeft vastgesteld (en dit heb ik intussen ook al gemerkt) dat als het kouder is dan -10 dat er dan soms wel ijs onder de hoeven hangt.
Hij gaat nu met dit weer in de namiddag nog steeds langs voor extra water en controleert of er nog hooi genoeg is, want wij zijn door de dag op het werk.

Lang leve de leken!
Lena
Volg datum > Datum: vrijdag 9 januari 2009, 17:569-1-09 17:56 Nr:154952
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:154951
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: een nieuwe enthousiaste lezer van PN Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Peter Donck schreef op vrijdag 9 januari 2009, 17:54:

> Lena schreef op vrijdag 9 januari 2009, 17:10:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op donderdag 8 januari 2009, 19:18:

>> kust.
>
> de 3 waterplassen ?
> of de zuidfranse rhonedelta ?

Ja! nu weet ik het weer, het was aan drie vijvers
Volg datum > Datum: zondag 11 januari 2009, 14:3311-1-09 14:33 Nr:155207
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:155193
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Vette weilanden Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Anja Seijn schreef op zondag 11 januari 2009, 13:08:

> Peter Donck schreef op zondag 11 januari 2009, 12:33:
>
>> Anja Seijn schreef op zondag 11 januari 2009, 12:17:

> toch ook niet laten stikken. Vijver werd droog gepompd en het
> krioelde van de naar water happende vissen ... kon het niet
> over mijn hart verkrijgen ze door te laten gaan. Sorry ... het
> waren graskarpers en goudvissen, die eten toch geen padden?

Neen, grote padden zullen ze niet opeten (smaken trouwens ook erg slecht), maar de eitjes en jonkies vinden ze heerlijk.
Volg datum > Datum: vrijdag 23 januari 2009, 11:3923-1-09 11:39 Nr:156731
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:156726
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: hooi nat maken Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Frans Veldman schreef op vrijdag 23 januari 2009, 11:22:

> Unartica schreef op vrijdag 23 januari 2009, 10:53:
>
>> Ik heb nu een aantal pakken hooi apart liggen om oud te worden,

> Frans
>
> "If your only tool is a hammer, you tend to see every problem
> as a nail."

Ik help je wel :) .

Maar kan iemand mij eens een oplossing verzinnen voor wat je kan doen met een 50-tal balen oud, muf maar niet beschimmeld hooi.
Toen wij onze wei vorig jaar kochten was dat hooi "inbegrepen". Onze paarden eten er niet van, schaapjes zijn er ook niet zot van. En zoveel zitjes heb ik op de wei niet nodig.
Als iemand er nog iets mee kan doen...

Lena
Volg datum > Datum: dinsdag 27 januari 2009, 15:3927-1-09 15:39 Nr:157178
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:157058
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Dagboek Avanti - vervolg: Avanti blijft vooruit gaan. Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Herman schreef op maandag 26 januari 2009, 15:42:

Dit zijn nu dingen die ik heel graag lees! Leuk voor het paard, leuk voor de ruiter, leuk voor de begeleider.
Ik wacht vol spanning op het volgende vervolg.

Lena
Volg datum > Datum: woensdag 28 januari 2009, 19:2828-1-09 19:28 Nr:157365
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:157353
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Rollkur: researchers explore neck hyperflexion in horses Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Arabesk schreef op woensdag 28 januari 2009, 18:07:

> NL talig:
>
> In Canada doet men onderzoek naar de rollkur techniek, welke

> ongemakkelijker voelen wanneer ze volgens de Rollkur-methode
> worden gereden. Wanneer ze de keuze hebben zullen ze deze
> techniek dan ook absoluut uit de weg gaan," aldus een
> woordvoerder van de universiteit.

Hartelijk bedankt voor het Nederlandstalig maken van de tekst. Nu begrijp ik het ook. Ik had nog nooit van de Rollkur gehoord.

En mijn paarden ook niet denk ik. Het bewijs?
Ik heb daarstraks ook een angststest gedaan:
De paarden hadden de afvoerbuis van de dakgoot afgehaald en ik vroeg me af of je met zo'n buis van bijna 4m ook een paard kan aaien. Een soort "afstandsaaien" dus...
En ja hoor... eerst wat blazen in de buis en dan eens proeven... en dan is dat best oké. :)

Lena
Volg datum > Datum: donderdag 29 januari 2009, 21:0029-1-09 21:00 Nr:157477
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:157474
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: wordt het weer ijs? Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Corinne oet Belsj schreef op donderdag 29 januari 2009, 20:44:

> Ik heb gehoord dat de vorst er weer aankomt de komende dagen.
> Dat wordt weer water slepen en ijs hakken.
> Ik merk ook dat de paarden weer meer eten overdag dus het zal
> wel kouder worden.......zucht.......
> Met het zonnetje vandaag was ik al plannetjes aan het maken om
> de paarden naar een andere wei te brengen. Ik zal nog wel even
> moeten wachten vrees ik

Ach Corinne, positief blijven denken hoor ;-) , er is dan geen modder, en de hoeven worden gratis getraind, en ze zien toch prachtig uit, met hun dikke pels rechtop...
En dan vergeet ik vast nog vanalles...
Volg datum > Datum: donderdag 29 januari 2009, 21:2929-1-09 21:29 Nr:157484
Volg auteur > Van: Lena Opwaarderen Re:157481
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: De ideale stalling... Structuur

Lena
Limburg
België

Jarig op 27-3

949 berichten
sinds 18-4-2007
Corinne oet Belsj schreef op donderdag 29 januari 2009, 21:20:

> Moniek schreef op donderdag 29 januari 2009, 19:59:
>
>> Aart schreef op donderdag 29 januari 2009, 19:08:

> het paard makkelijk in de omgang.
> Ik zou altijd een paard op proef nemen als het reeds ingereden
> is zodat je de tijd krijgt een kompleet beeld van een paard te
> hebben.

Toen wij ons 2de paard wilden kopen hebben 2 lijsten gemaakt, namelijk de pro's en contra's van de aankoop van dat specifieke paard. En dat heeft echt wel geholpen.
We hadden wel het geluk dat we er meer dan 2 maanden over hebben kunnen denken.

Je kan natuurlijk ook starten met een lijst waaraan jouw ideale paard zou moeten voldoen. Ook de "stomme" dingen zoals: Ik moet er makkelijk op kunnen (als je niet echt lenig van aard bent).

Alleszins veel succes. Ik vind het zowieso geen gemakkelijke klus.
Lena
Je leest nu alle berichten van "Lena"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
949 berichten
Pagina 18 van 64
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact