InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
262 berichten
Pagina 7½ van 18
Je leest nu alle berichten van "Realist"
Volg datum > Datum: zondag 11 januari 2009, 12:5411-1-09 12:54 Nr:155190
Volg auteur > Van: Realist Opwaarderen Re:155182
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Duim voor me :) Structuur

Realist
Willemstad
Curacao

Jarig op 1-1

262 berichten
sinds 11-6-2008
Peter Donck schreef op zondag 11 januari 2009, 12:42:

> Realist schreef op zondag 11 januari 2009, 12:32:
>
>> Peter.

> dan.....
> maar ik heb me niet meteen een ganse stapel aangeschaft
> om alles maar wild te laten fokken, for the happyness of
> theamutsen.....
ik dan wel?????

>> Ik ben geboren in een nest waar altijd al paarden waren, zonder
>> dat mijn ouders het wisten deden ze het al behoorlijk
>> natuurlijk zo'n 30 jaar geleden.
>> Ik heb ook het geluk dat mijn ouders mij altijd hebben
>> voorgehouden om het welzijn hoog in het faandel te hebben staan
>
> het is een vaandel, lijkt op vlag, niet op flag
Ach joh als je toch ergens over wil vallen doe het dan inhoudelijk, mijn heb je er egt niet mee als je me op mijn sgrijf vouten wil gaan pakken.

>> maar dat neemt niet weg dat toen ik op mijn 14de een 4 jarige
>> dekhengst kreeg van mijn ouders als rijpaard dat ik toen nog
>> niet heel veel te leren had.
>
> als ik je zinkonstruktie goed begrijp, wist je dus al zowat
> alles op 14 ?!
Lees mijn bericht wat hier opvolgde, dan kan jij ook zien dat ik iets te snel op verzenden heb gedrukt zonder goed na te lezen.


> maar als je nog niet weet hoe een wie in elkaar zit,
> moet je ook niet meteen eroplos gaan fokken
> kan je hier ook beter wat vragen stellen,
> maar ja emoties en rozeponies hé
ja hoe een wie in elkaar zit zou ik niet weten, hoe mijn paarden in elkaar zitten wat ik wel weer, dat heeft verdiepen en goed kijken naar je paarden.
Erop los fokken??? doe ik dat?
Was me er niet van bewust maar het zal wel, elk jaar verkoop ik wel 10 paarden, mijn veulens komen allemaal op rot plekken te terecht maar het kan me niet schelen want ik heb mijn broodham weer lekker belegt..
Euh wat weet jij van mijn emoties? is dat de rede dat wij fokken? O nee eigenlijk wil ik gewoon terug naar de my little pony maar ben er nu te oud voor dus moet ik het doen met het gene wat er het dichtsbij komt en dat is de arabier.

>> @ Helene.
>> Gefeliciteerd met je nieuwe aanwinst.
>> Ik ben erg benieuwd naar zijn bloedlijnen als arabierenfreak en
>> fokker....
>
> wat maakt het uit, die gaan toch steeds verder tot ze
> artificieel moeten beademd worden omdat hun neus te smal
> geworden is .....

Mmmm dus je bent ookal expert in het fokken van arabieren en op deze manier gaat het op elke arabieren stoeterij.
Ik ben onder de indruk van de hoeveelheid kennis die je hebt opgedaan, knap hoor.
Ik ga dan vandaag maar eens opzoek naar een nieuwe hengst voor mijn merrie want het blijkt wel weer dat ik het helemaal verkeert doen met een hengst die heel goed is in zijn lijf maar die helemaal geen extreem hoofd heeft en dat kan natuurlijk niet op goede basis merrie die ook geen grote dish hebben.
Zo zie je maar dat ik ook nog steeds leer en zoals jij schrijft ben je een expert op het gebied van arabieren dus doe ik er verstandig aan om naar jou te luisteren.
Volg datum > Datum: zondag 11 januari 2009, 13:5911-1-09 13:59 Nr:155204
Volg auteur > Van: Realist Opwaarderen Re:155200
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Duim voor me :) Structuur

Realist
Willemstad
Curacao

Jarig op 1-1

262 berichten
sinds 11-6-2008
eddy DRUPPEL schreef op zondag 11 januari 2009, 13:43:

> Realist schreef op zondag 11 januari 2009, 12:54:
>
>> Peter Donck schreef op zondag 11 januari 2009, 12:42:

> inderdaad .Dat is niet denigrerend edoelt naar anderen toe maar
> hij werkt op lichtelijk ander niveau ! Peter zou nooit araieren
> fokken ,hij zou ze mischien kruisen met andere rassen om zo de
> fouten in beide rassen te doen verdwijnen .

Het gaat bij deze ook niet over wie er verstand van fokken heeft of niet maar om gelijk met een oordeel klaar te staan dat een arabierenfokker gelijk staat aan koppies fokken dan laat hij wel zien hoe groot zijn oogkleppen zijn.
Want dat is in deze wat hij doet, gelijk klaar staan met een oordeel en dat, best Eddy is wel denigrerend.
Ik onderken dat Peter veel meer kaas heeft gegeten van het genetische gebeuren dan ik maar geeft hem dat dan gelijk het recht om op deze manier te reageren???
Nee ik mijn optiek niet, hij kan zijn kant van het verhaal uitleggen en dan is het aan mij als ontvanger om te zien of ik er iets mee doen en niet dat ik er iets mee moet doen.
Toen Peter als 9 jaar oud mannetje begon met het houden van paarden was zijn kennis vele male minder en anders dan het gene wat hij nu weet.
Dus eigenlijk had hij als 9 jarige nooit mogen beginnen met paarden omdat zijn kennis niet optimaal was.
Maar dan blijft wel de vraag over wanneer moet je dan wel beginnen met het houden van paarden?
Misschien wel nooit want je bent als mens nooit uitgeleerd.

Helena is helemaal blij met haar nieuwe aanwinst, Peter vind het maar helemaal niets en veroordeelt Helena eigenlijk gelijk.
Ipv dat hij vragen stelt over hoe ze denkt dingen te gaan aanpakken gaat hij al gelijk uit van een doomsenario.
Erg leuk hoor als je helemaal blij ben met je nieuwe paard.

In dit geval gaat het echt niet om wie het meeste weet maar om het respect wat naar andere toe tentoongesteld wordt.
Ik weet dat het alleen maar op het internet is maar je moet er toch niet aandenken dat als je ergens tussen een groep mensen zit en iemand vertel iets leuks dat er op deze wijze wordt gereageert zoals Peter dat hier doet.
Leuk gesprek krijg je dan.....

Emma
Volg datum > Datum: zondag 11 januari 2009, 16:1911-1-09 16:19 Nr:155243
Volg auteur > Van: Realist Opwaarderen Re:155218
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Duim voor me :) Structuur

Realist
Willemstad
Curacao

Jarig op 1-1

262 berichten
sinds 11-6-2008
Peter Donck schreef op zondag 11 januari 2009, 15:05:

> Realist schreef op zondag 11 januari 2009, 12:54:
>
>> Zo zie je maar dat ik ook nog steeds leer en zoals jij schrijft

> en vergelijk met de 1°helft van de 21°
> and weep !
>
> maar gaat u gewoon verder.......overigens !

Ik hoe echt niet af te koelen, ben nog niet eens 0.1 graden gestegen in temp, misschien ook wel want zit heerlijk met mijn voeten voor de verwarming.
Ik heb goed gelezen, heb Helena haar topic ook gelezen welk gras ze het beste kan zaaien op de nu nog wijngaard.
Ik reageer, niet omdat ik me aangesproken voel maar omdat ik de wijze waarop jij reageert niet helemaal kan waarderen.
Ik ben je al eerder tegengekomen in andere topic waaruit bleek dat jij een goede dosis kennis heb van zaken die ik niet heb.
Op deze wijze waarop je nu alleen reageert zie ik daar helemaal niets van terug, dacht dat dit forum er was om mensen te helpen, kennis te delen en van elkaar te kunnen leren.
Zoals jij nu reageert laat je je alleen maar minachtend uit ipv dat je je kennis deelt of uitnodigt om verder te vragen.

En wat arabieren betreft:
Ik kijk nu in oude boeken en moet toegeven dat die van mijn wel heel erg lijken op de exemplaren die zo rond 1890 vanuit het midden oosten naar Engeland zijn vertrokken.
Nu kan ik ook bij de oude arabieren niet helemaal spreken van een paard die zonder invloed van de mens gevormd want hoelang werden de merries al gekuistert bij de tenten gehouden? Want veel meer vrijheid kregen ze vaak niet, de arme beestje stonden zelfs vaak meerdere dagen opgetuigt en gekluisterd bij de tent omdat de baas weleens heel snel moest vertrekken.
En dan over de hengsten niet te spreken, vaak met meerdere hengsten hele dagen op stal, ja ze mochten eruit om te dekken maar oh wat een leuk leven was dat voor ze.
Hoelang werden er al keuze gemaakt welke merrie bij welke hengst te laten ect ect.
Welk paard wijs je aan voor de oorsprong van de arabier, hoe zag deze eruit, maakt je hier dan ook onderscheidt tussen de verschillende strains of horen ze allemaal gelijk te zijn?
Als je uitgaat van de strain dan is het weer de vraag welke strains en hoeveel, Raswan ging heel anders om met strains dan zeg maar de Blunt en Forbis denkt er weer anders over of heb jij hier je eigen theorieën over (zo ja dan hoor ik ze graag)
Ga je ervan uit dat de oude poolse lijnen wel arabisch zijn? Vooral daar er geen enkel bewijs meer is waar ze van oorsprong vandaan kwamen.
Of is voor jou een arabier pas echt als deze SE is?
Als ik dan toch arabieren heb, doe ik er dan niet verstandig aan om hooi en gras weg te laten en ze voeren met dadels, kamelen melk en woestijngras?
Zo ging het vroeger in elk geval wel.

Misschien dat ik een stuk eigenwijs vreten ben hoor maar nog steeds kan ik het verschil niet zien tussen mijn eigen paarden en die paarden van 100 jaar terug.
Het verschil van de huidige showarabier en die van ons kan ik wel heel duidelijk zien en ook omschrijven.
Volg datum > Datum: zondag 11 januari 2009, 16:3111-1-09 16:31 Nr:155248
Volg auteur > Van: Realist Opwaarderen Re:155223
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Duim voor me :) Structuur

Realist
Willemstad
Curacao

Jarig op 1-1

262 berichten
sinds 11-6-2008
Peter Donck schreef op zondag 11 januari 2009, 15:14:

> Realist schreef op zondag 11 januari 2009, 13:59:
>
>> Toen Peter als 9 jaar oud mannetje begon met het houden van
>> paarden was zijn kennis vele male minder en anders dan het gene
>> wat hij nu weet.
>> Dus eigenlijk had hij als 9 jarige nooit mogen beginnen met
>> paarden omdat zijn kennis niet optimaal was.
>
> dàt heeft petertje dan ook niet gedaan,
> hij heeft wijselijk gewacht tot hij 28 was
Ik heb geen idee hoe oud je nu bent maar als je terugkijkt wist jij op je 28ste al wat je nu weet?
Heb jij in de tijd geen aanpassingen gedaan op de manier van houden?
Ik weet namelijk bijna zeker dat ik over 10 jaar wel aanpassingen heb gedaan omdat er altijd weer nieuwe inzichten komen.


>> Helena is helemaal blij met haar nieuwe aanwinst, Peter vind
>> het maar helemaal niets en veroordeelt Helena eigenlijk gelijk.
>> Ipv dat hij vragen stelt over hoe ze denkt dingen te gaan
>
> en misschien had heleentje gewoon eerst wat meer vraagjes
> moeten stellen
> vòòr ze haar zelfverklaarde snoezebol in huis haalde
> dan werd ze nu misschien niet even uit de pan geveegd

Denk je nu echt dat dit paard het zo slecht krijgt bij helena omdat ze niet voldoende vragen heeft gestelt voor ze eraan begon?
Waarom zou ze niet met de vragen komen als ze tegen dingen aanloopt, waarom moet zij zich eerst meer verdiepen en waarneer weet ze genoeg?
Is het zo erg dat Helena een paard koopt voordat ze toestemming vraagt op dit forum?
Ik heb nooit de kans gehad om mij eerst te verdiepen voordat ik aan paarden begon, de paarden liepen er al toen ik geboren werd.
Ik heb heel veel in de praktijk geleerd onder toekijkende ogen van mijn ouders daarnaast heb ik ook heel erg veel uit de boeken geleert maar altijd wel de praktijkvoorbeelden die mijn paardenmij gaven in het achterhoofd.

>> In dit geval gaat het echt niet om wie het meeste weet maar om
>> het respect wat naar andere toe tentoongesteld wordt.
>> Ik weet dat het alleen maar op het internet is maar je moet er

>
> ach er mag hier wel wat meer vuur onder het stookketeltje
> dat tuft des te gezelliger
> maar ja, als je liever wollige wantjes hebt .....

Peter als jij alleen maar met wat loze kreten aan komt zetten en verder helemaal niets geen inhoud dan weet jij ook dat het gesprek snel ten einde is.
Terwijl een gesprek/discussie waarbij je met goede argumenten komt een hoop mensen aan het denken kan zetten.
En nee hoor wollige wantjes hoeft van mij echt niet maar een beetje inhoud zou het wel leuker maken.
Je leest nu alle berichten van "Realist"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
262 berichten
Pagina 7½ van 18
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact