jo schreef op zaterdag, 6 november 2004, 16:34:
> Het loopt en beweegt, schraapt en buigt zijn benen vrijuit.
>
> Nederland is plat, dus hij loopt niet op schuine en /of rotsige
> ondergrond waardoor zijn hoeven schuin afslijten.
Juist daarom! Paarden lopen in de natuur minstens 30 km per dag. Dat doen de veulens in Nederland niet. Daarbij is Nederland plat, en komt alleen de hoefwand met de grond in aanraking. Steunsels e.d. kunnen onbelemmerd doorgroeien tot ze de platte bodem bereiken. Dan steken ze inmiddels ver uit en slijten ze niet af maar buigen ze om. Dat is het begin van een ellende die lastig is te herstellen. Heel veel paarden hebben daar last van.
> Maar hemeltje....... om latere problemen te voorkomen......ja,
> ja.
> Hahahaha, Ik wordt pissig.

Niet nodig in dit geval.
Wat doet jou denken dat de hoeven van volwassen paarden sneller groeien en dus wel bekapt moeten worden? Die van een veulen groeien echt evensnel hoor!
> Gun de natuur nou toch eens zijn kans om te laten zien dat hij
> het zelf goed genoeg kan!
Dan moet je hem in een berggebied loslaten en daaglijks 30 Kilometer laten lopen. Dan hoef je inderdaad niets meer aan de hoeven te doen (en dat geldt eveneens voor volwassen paarden).
Groeten,
Frans