Pfff, het is gewoon een veulen van 5 jaar wat nog nooit iets geleerd is.
Je zou verdorie fokkers moeten verplichten hun veulen vanaf dag een langzaam maar zeker hun veulen basiskennis bij te brengen. Leiden aan een leidtouw, stap, ho, een halster leren accepteren, voetjes leren geven, uit je ruimte blijven, vast staan enz.
We hadden tot nu toe steeds met 2 mensen aan dat paard gewerkt. Ik nam haar mee uit de wei en omdat ik nu alleen was bond ik haar vast aan een betonnen hek. Ik draai me om en BAF!! halster te barsten en Allegra op haar kont. Stommiteit van mij natuurlijk. Ik had het kunnen weten.
Goed, dat begint te komen, deed ze het in het begin 5 keer in een minuut, op het laatst probeerde ze het nog een keer in de 5 minuten. Het touw gaat los om het hek in mijn hand en iedere keer vier ik als ze er aan trekt. Ik klik en beloon haar zodra er geen spanning op het touw meer staat.
Ze denkt nu gevonden te hebben waarom ze zo moet staan, wat daarvan de bedoeling is. Schrapen! Jammer dat het maar met een voet is, want de teen is op het beton zeker een cm korter geworden. Dat zou al een stuk schelen met het bekappen

Nee onzin natuurlijk, ze gaat er alleen maar stijler van staan, want de veel te hoge hielen blijven veel te hoog.
Huidige stap is belonen als ze niet meer schraapt en stilstaat, met haar neus bij het hek. Geheel volgens de wet van Thorndyke: "gedrag wat beloond wordt vermeerdert en gedrag wat genegeerd wordt vermindert".
Maar goed, ze zit vol verrassingen en dat houdt het interesant.