InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
33 berichten
Pagina 1½ van 3
Je leest nu alle berichten van "Chloe"
Volg datum > Datum: donderdag 26 maart 2009, 18:0826-3-09 18:08 Nr:161679
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:161637
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijke fokkers Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Bedankt voor al jullie reacties, dat is fijn om te weten!

Ik ben niet op zoek naar een paard (excuses voor het misverstand) maar als ik ooit een eigen paard zou kopen, dan wil ik dat wel graag met de meest natuurlijke start doen! Nadat ik het boek Paard Natuurlijk heb gelezen weet ik wel hoe het hoort en ik vind dat allemaal ontzettend belangrijk.

Het is eigenlijk van de zotte dat mensen hun mond vol hebben over broodfokkers, terwijl er in de paardenwereld op zulke grote schaal misstanden plaatsvinden. Of lijken plaats te vinden. Ik heb het idee dat de natuurlijke methode, zowel van houden en (op)voeden, maar ook van berijden (ik ben natuurlijk ook helemaal pro bitloos e.d.!) nog helemaal niet tot de massa doorgedrongen is. Ik zal waar ik kan in ieder geval mijn steentje bijdragen aan de verspreiding van kennis hierover! Ik heb het boek voor mezelf gekocht, alweer uitgeleend en aan een ander kado gedaan. Kennis is toch een prachtig kado!
Volg datum > Datum: donderdag 26 maart 2009, 18:1426-3-09 18:14 Nr:161680
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:161219
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hollands next Top Horse Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Ik zat te speuren naar iets zonder bit, als ik dan toch mijn stem moet geven dan liever op iets natuurlijks. Heb alleen nog iemand gevonden die aan Natural Horsemanship doet. Had een touwhalster, dat is hoopvol.

Gevonden. 8-)

****

Hallo allemaal!

Ik ben Barbara, en kom uit Zuidveen/Steenwijk.Ik ben de eigenaresse van Feija.
Feija is een echte irish cob en in oktober 2008 vanuit Cardiff/Engeland naar Nederland gekomen.Ik heb hem gekocht bij Tinkerstal Mc Cloud.
Er valt zo veel te zeggen over dit kleine, maar prachtige paardje.
De naam Feija is Sinti (zigeunertaal) en betekent "hij die raad krijgt van de elfen".
Feija is lief, eenkennig, leergierig en zeer intelligent. Ik gebruik Feija voornamelijk in de vrijheidsdressuur, dit heeft een redenen, want ik ben zelf chronisch ziek en heb hierdoor een lichamelijke beperking, waardoor ik helaas niet meer elke dag kan rijden.
Feija word getraind vlgs de NH principes-rust, wederzijds respect, vertrouwen en vooral plezier staan bij ons bovenaan.We trainen geheel in vrijheid, zonder een hoofdstel of bit.Feija beheerst een aantal leuke kunstjes, zoals buigen, lachen, bellenblazen, met een zakdoek of vlag zwaaien en nog veel meer.Hij mag ook heel graag werken op muziek!Pionnen, paraplu's, hula hupp's-noem maar op, niets is hem te gek!

WAAROM WIJ MEEDOEN AAN HNTH?
Ook dit heeft een redenen, want Feija en ik vertegenwoordigen een kleine hoeveelheid ruiters voor die het niet vanzelfsprekend is, elke dag zonder moeite in een zadel te zitten.Wij doen mee voor een GOED DOEL, namelijk de stichting aangepast paardrijden in Steenwijk.Ik zal het helemaal geweldig vinden als wij zouden winnen en deze mensen dan nuttige spullen kunnen aanschaffen.Ze hebben het erg hard nodig .Daarom staan Feija en ik nu in HNTH en doen ons uiterste best.Het zal ons een groot plezier doen, om de jury met een leuk optreden te overtuigen, dat Feija het absoluut waard is om HNTH te worden.Ik ben altijd van mening dat het heel belangrijk is, om iets goeds te doen voor een ander.Het verhaal van stichting Staps heeft mij diep geraakt en vandaar die idee, met deze gedachte hieraan deel te nemen.En nee-wij rijden verder geen wedstrijden, hebben geen enkele winstpunt of premie behaald, maar zijn gewoon Feija en Barbara en genieten van ons samenzijn als partners!Het doet mij erg goed als ik weet, dat mijn paard graag bij mij mag wezen, dat vind ik het allerbelangrijkste!

Feija en ik wensen iedereen heel erg veel geluk met deze verkiezing, wat een prachtige paarden allemaal!En ik wil iedereen die hier vandaag of morgen op de knop drukt om te stemmen, heel hartelijk bedanken voor de stem en steun!

Groetjes Barbara @ hoefje van Feija!

****

Echt prachtig, dit verhaal, ZIJ doet het met de juiste redenen en daar stem ik op.
Volg datum > Datum: donderdag 26 maart 2009, 18:2026-3-09 18:20 Nr:161681
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Video over mishandelingpraktijken bij gangenpaarden Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Video over mishandelingpraktijken bij gangenpaarden

De Amerikaanse dierwelzijnsorganisatie ‘The Human Society’ presenteerde afgelopen weekend tijdens de jaarlijkse paardenconferentie in Florida een video met gruwelijke trainingpraktijken die worden toegepast bij gangenpaarden. De organisatie hoopt mensen bewust te maken van de dierenmishandeling en wil deze trainingspraktijken, ‘soring’ genoemd, een halt toe te roepen.

‘Soring’ wordt toegepast om de kenmerkende gang van gangenpaarden, meestal Tennessee Walking paarden, beter te laten uitkomen. Vaak worden paarden met chemicaliën en ijzeren kettingen gedwongen de hoeven beter op te tillen. De methode is in 1970 officieel verboden. Toch wordt ‘soring’ volgens de welzijnsorganisatie nog altijd uitgevoerd.

Tijdens het congres sprak Keith Dane, paardendirecteur van de organisatie, over schaamteloze mishandeling van weerloze dieren waar een einde aan moet komen. Dierenartsen en wetenschappers discussieerden over mogelijkheden om het gebruik van ‘soring’ aan te tonen. Hierbij kwamen het gebruik van technologieën als thermografie en röntgenologie aan bod.

http://www.horses.nl/videos/bekijken/1495
Volg datum > Datum: maandag 30 maart 2009, 11:2030-3-09 11:20 Nr:161989
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Beleid voor schuilstallen voor gemeente Nunspeet Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Beleid voor schuilstallen voor gemeente Nunspeet
29/03/2009 14:45

Nunspeet is na Wijchen de tweede gemeente van Nederland met een eigen beleid voor schuilstallen. Deze stallen dienen als beschutting voor schapen, geiten, paarden, pony's ezels en andere boerderijdieren die door particulieren worden gehouden.

Dankzij de fractie van de Christen Unie ligt er een beleidsnotitie, die door de gemeenteraad is aangenomen. ''Wij zijn heel blij dat we dit na 2 jaar voorbereiding hebben bereikt. Het gaat nu de inspraak in naar de burger en dan kan het worden definitief worden vastgesteld," aldus Reinard Olthuis, lid van de schaduwfractie CU die het voorstel samen met CU-raadslid Wilco Leeflang heeft voorbereid.

De CU-fractie wil dat de gemeente het beleid opneemt in het bestemmingsplan voor het buitengebied. Doel is het bevorderen van dierenwelzijn en verfraaiing van het landschap. Er is veel wildgroei ontstaan, vindt Christen Unie. Daarnaast wil de fractie hobbyboeren stimuleren om beesten buiten te laten lopen. Dat maakt het landschap aantrekkelijk.

Net als in andere gemeenten is er in Nunspeet veel behoefte aan schuilplaatsen. Vandaar het initiatief van Olthuis, die dankbaar gebruik heeft gemaakt van de beleidsnotitie van de gemeente Wijchen en de brochure Schuilstallen in het Buitengebied van het Landelijk Kennisnetwerk Levende Have, de Dierenbescherming en de Nederlandse Belangenvereniging van Hobbydierhouders.

Particulieren met hobbydieren in Nunspeet worden geholpen een goede schuilgelegenheid te bouwen die past in het landschap. Steen en golfplaten worden straks niet meer toegestaan. De schuilstallen komen op logische plekken. Waar echter jarenlang gedoogd werd, zullen nieuwe afspraken worden gemaakt en er zal ook handhavend moeten worden opgetreden, aldus de CU-fractie.

Bron: Levende Have, http://www.levendehave.nl/
Volg datum > Datum: maandag 30 maart 2009, 11:2230-3-09 11:22 Nr:161990
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Paardenarts doorbreekt taboe Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Paardenarts doorbreekt taboe
28/03/2009 11:51

Om te voorkomen dat het Friese paard aan inteelt ten onder gaat, is kruisen met andere rassen een optie, vindt een Friese paardenarts. Dat is tegen het zere been van het stamboek Friese paarden. Veulentjes met waterhoofden, eten dat door de neus weer naar buiten komt, dwerggroei. Het komt bij alle paarden voor, maar opvallend vaak bij Friese. Voor dierenarts Siebren Boerma was dit de aanleiding de noodklok te luiden.

Kruisen met andere rassen is voor de Koninklijke Vereniging Het Friesch Paarden-Stamboek (KFPS) taboe. Men is als de dood dat er in plaats van het karakteristieke pikzwart bijvoorbeeld een bruin paardje ter wereld komt. Experimenten waarbij gekruist wordt met Arabisch of Andalusisch bloed vinden geen genade in de ogen van het KFPS. Boerma denkt hier heel anders over. Ander bloed binnenhalen gebeurt bij andere stamboeken ook. Wat is er mis mee als je daardoor gezondheidsproblemen kunt veroorzaken?

Het KFPS werkt momenteel nauw samen met de universiteiten van Utrecht en Wageningen. Er wordt geprobeerd om DNA-testen te ontwikkelen. Wim Back, arts aan de diergeneeskundige faculteit Utrecht is nauw betroken bij het DNA-onderzoek. Hij vindt dat niet zomaar ander bloed binnen het Friese stamboek moet worden gebruikt. „Dan ben je de mooie gang kwijt en het mooie plaatje.”

Het KFPS voorspelt dat binnen enkele generaties het ras op orde zal zijn. Dat duurt Siebren Boerma te lang. Negen jaar geleden stuurde hij als eerste een gehandicapt veulen naar Back en er is in de praktijk nog niet een test beschikbaar. Er is nog veel geld nodig.

Boerma vraagt zich hardop af waar dat vandaan moet komen. Als de individuele leden van de KFPS het moeten ophoesten, heeft hij er een hard hoofd in. „Ze hebben een keer een waterhoofd en denken dan: toe maar, volgend jaar fokken we wel weer een ander. We moeten echt voortvarender te werk gaan en het ras zo gauw mogelijk gezond fokken.”

Bron: Trouw, http://www.trouw.nl/
Volg datum > Datum: dinsdag 31 maart 2009, 17:3831-3-09 17:38 Nr:162057
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Slechte opkomst bij rondetafelgesprek paardenwelzijn Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Slechte opkomst bij rondetafelgesprek paardenwelzijn
31/03/2009 11:38

De Partij van de Dieren (PvdD) organiseerde gisteren in Den Haag een rondetafelgesprek met mensen uit de paardensector. De belangstelling vanuit de Tweede Kamer was bijzonder slecht. Naast Marianne Thieme en Esther Ouwehand van de Partij van de Dieren was alleen Dion Graus van de Partij voor de Vrijheid (PVV) aanwezig.

Dion Graus van de PVV: ,,Ik zit hier met een soort plaatsvervangende schaamte, dat er zo weinig mensen zijn. Nu blijkt wel weer dat paardenwelzijn een onderschoven kindje is.”

Marianne Thieme zat het rondetafelgesprek voor. ,,We hebben dit georganiseerd om volgende week tijdens het gesprek in de Kamer met minister Verburg een compleet beeld te hebben. We vonden het onvoldoende om alleen de SRP te horen en wilden ook andere partijen aan het woord laten. We hebben inmiddels ook een aantal werkbezoeken afgelegd.”

Bron: Horses.nl/De Paardenkrant
Volg datum > Datum: woensdag 1 april 2009, 18:201-4-09 18:20 Nr:162089
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:20743
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: weidebeheer Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Peter Donck schreef op donderdag 20 januari 2005, 18:06:
> Ik vindt persoonlijk dat je dit op 6 ha met 8 paarden wel mag
> aandurven. MAAR je zal wel bakken kritiek over je heen krijgen.
> Lange grasstukken zijn ook goed voor rupsen en vlinders,
> muizensoorten als bv dwergmuizen, vogels enz. In de struweln
> krijg je plaats voor dierne als wezel en hermelijn.......

Ik heb er totaal geen verstand van hoor, daar niet van. Maar als ik onderstaande lees, dan vind ik 8 paarden op 6 ha allesbehalve extreem. Ik vraag me alleen af of dit een betrouwbare site is dan, als er hier zo anders over gedacht wordt?

Afmetingen
Per paard is 0,5 – 1 hectare weiland nodig indien ook het ruwvoer voor de winter meegerekend wordt, anders biedt 1 hectare weiland ruimte aan circa vier paarden. Voor de opfok van jonge paarden is een oppervlakte van minimaal 2 hectare per perceel gewenst, hoe groter hoe beter.

Bron: http://www.eigenpaard.nl/weide.aspx
Volg datum > Datum: woensdag 1 april 2009, 18:321-4-09 18:32 Nr:162091
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:20756
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: weidebeheer Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
> Even een reaktie over Aujewski................ is niet alleen
> besmettelijk voor paarden maar OOK voor mensen......
> PS. Er wordt in Europees verband over gesproken om de
> varken-enting tegen Aujewski af te schaffen; (beter voor de
> export) wat gebeurt er bij een uitbraak dan met onze paarden?
> Ruimen?
> Nynke v.d. Veen

Absoluut onjuist, Nynke.

Andere diersoorten zoals herkauwers, honden en katten, worden hetzij door direct contact, aerogeen of door vreten van ongekookt slachtafval besmet. De mens is niet gevoelig voor de infectie.

Alles over de ziekte van Aujeszky en het laatste nieuws staat op ons forum. Aangezien dit voor ons enorm belangrijk is (wij voeren onze honden en katten natuurlijke rauwe voeding, maar geen varkensvlees!) blijven we op de hoogte van de ontwikkelingen

De artikel 10 status is trouwens al bereikt.

Per 1 januari 2009 heeft Nederland de zogenaamde 'artikel 10 status' voor de Ziekte van Aujeszky. Dit betekent dat Nederland officieel vrij is van deze ziekte zonder dat er gevaccineerd wordt.

Het paard is trouwens geen herkauwer en de kans is niet erg groot dat het paard de ziekte krijgt.

Andere diersoorten en de mens:
O.a. runderen, schapen, geiten, honden, katten, nertsen, muizen en ratten kunnen na infectie ziekteverschijnselen vertonen. Het meest opvallende verschijnsel bij rundvee is hevige jeuk waarna bijna altijd sterfte volgt. Mensen en pluimvee zijn nauwelijks gevoelig. Er zijn een paar onvolledig bewezen ziektegevallen bij het paard beschreven.

Dat paarden dus zullen worden geruimd bij een uitbraak is zéér onwaarschijnlijk!

Schade
Indien de ziekte op een bedrijf uitbreekt zal de schade bestaan uit:
tegenvallende technische resultaten en meer uitval van varkens;
het niet kunnen verkopen van gespeende biggen en vleesvarkens.

http://natuurlijkevoeding.yourbb.nl/viewtopic.php?f=12&t=8695
Volg datum > Datum: woensdag 1 april 2009, 18:401-4-09 18:40 Nr:162094
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:20869
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Weidebeheer Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Spirithorses schreef op zaterdag 22 januari 2005, 17:43:
We hebben nu een pereboom
> omgezaagd overigens en die wordt stukje bij beetje door de
> paarden en ons in mootjes gehakt, helpt ook weer tegen
> verveling.
>

Wat doen ze precies met die perenboom? Knagen ze daar aan?
Volg datum > Datum: woensdag 1 april 2009, 18:521-4-09 18:52 Nr:162095
Volg auteur > Van: Chloe Opwaarderen Re:161489
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Haver? Structuur

Chloe
Homepage
Nederland


33 berichten
sinds 22-3-2009
Ik kreeg op een ander forum deze tip, kennen jullie dit en wat vinden jullie ervan?

http://www.topdiervoeders.nl/st-hippolyt-pre-alpin-wiesencobs-p-301.html

Ik heb een week geleden een mail gestuurd naar dit bedrijf of het misschien verzonden kan worden als maximaal 3 kilo bijvoorbeeld, wat moet ik nou met 25 kilo van die brokkies. :-) Heb nog geen antwoord gehad.
Je leest nu alle berichten van "Chloe"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
33 berichten
Pagina 1½ van 3
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact