Spirithorses schreef op dinsdag 9 juni 2009, 18:17:
> Helms Cindy schreef op dinsdag 9 juni 2009, 18:01:
>
>> eddy DRUPPEL schreef op maandag 8 juni 2009, 16:57:

> gezet. Rico is een pensionpaard en ik wil geen blessures,
> eigenaar zal daar ook niet van gecharmeerd zijn denk ik.
>
> Groet, Pien
Ik zou liefst mijn hengsten zo lang mogelijk hengst houden. Zeker Invierno omdat hij beschikt over bepaalde capaciteiten en een zekere allure heeft (fokken? Njet).
Maar bij mij komt het leven in de kudde op de eerste plaats. Alles is hier rondom het bestaan van 1 kudde gemaakt. De paddock met inloopstal, de toegang tot de verschillende weides. Als ik er één of eventueel twee moet afzonderen, met wat ben ik dan bezig? Dan kan ik ze achteraf ook nooit meer samen zetten zonder strijd.
.Ik geef ze nog een kans ... en afhankelijk van hoe serieus het zal zijn, zal ik bepaalde beslissingen maken. Een tweejarige die de plak gaat zwaaien, komt een sterk karakter zeker niet ten goede volgens mij.
Het is de bedoeling dat de ruinen heelhuids blijven en geen stress gaan ondervinden (Amaroc en zijn kolieken) door opkomend testosteron van anderen bv. Ik heb geen zin in uitbrekende elkaar mollesterende paarden. Daar hebben zij net zo weinig aan als ik. Maar ik hoop dat ze op hun minst hengst kunnen blijven tot zij volledig uitgegroeid zijn. Maar dat karakter van Invierno lijkt niet echt deugdzaam om geen accidenten te veroorzaken (op 1jarige leeftijd ging hij kaarsrecht naar de dominante ruin van een andere kudde op verplaatsing, ging s'avonds voor dat paard zijn stal stal staan, zette zijn kont ertegen en sloeg uit, ook toen kwam Amaroc tussen beide).
Pff ... had liever gehad dat dit nog niet gebeurd was ...