InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
883 berichten
Pagina 33½ van 59
Je leest nu alle berichten van "muriel"
Volg datum > Datum: donderdag 17 december 2009, 16:3317-12-09 16:33 Nr:182903
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:182891
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bevroren drinkwater Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Hier kwam vanmiddag buurman met zijn trekpaard voor de arrenslee langs ligt nu ongeveer 30 cm sneeuw. Ik kan niet wachten tot ik hier mijn Nelson waterzuilen heb geinstalleerd, bij de buren hebben wij er al een paar jaar geleden 1 geinstalleerd en wordt ik iedere dag geconfronteerd waar een beetje techniek het leven toch wel een stuk eenvoudiger kan maken. Hier lopen de leidingen nog op een paar plaatsen boven de grond dus tot die tijd zijn vorstvrije waterkranen en bakken nog geen optie.
Volg datum > Datum: donderdag 17 december 2009, 17:1817-12-09 17:18 Nr:182915
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:182905
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Bevroren drinkwater Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007

>
> Anders alternatief is van die speciale warmtedraden rond je
> kraan draaien, dan vriest dat ook niet kapot. Verbruikt bijna
> niets. Maar ja, dan heb je wel stroom nodig...

Het draad verbruikt nog aardig wat aangezien het ook de omgeving verwarmd daarnaast schiet je er weinig mee op als de lepel van de waterbak nog altijd vastvriest.

De ballenbakken en het type zonder bal werkt enkel bij groepen paarden of runderen van minimaal 10 stuks anders is er te weinig beweging en vriest de boel nog altijd vast.
Volg datum > Datum: donderdag 17 december 2009, 18:0817-12-09 18:08 Nr:182926
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:182919
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Rollenbollen enzoverder Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Spirithorses schreef op donderdag 17 december 2009, 17:45:

>>> En dan bij het gaan rechtstaan gauw om je heen kijken of
>>> niemand je gezien heeft, de sneeuw van je af kloppen en
>>> fluitend wegwandelen zeker.
>>> Ik ben een keer met BD vóluit vanuit rengalop onderuit
>>> geschoven in een bocht en toen ik opstond keek ik recht in een
>>> cameralens :-8
>>>

Ik had ook ooit eens een groot publiek. Ik rij op het strand in Scheveningen en wil het strand afgaan door het mulle zand. Vlakbij de boulevard struikelt mijn arabier en gaat rustig liggen en blijft lekker rechtop liggen. Ik stap af terwijl hij op de grond ligt en zie honderden toeristen mij aangapen. Ik heb maar gedaan of het op commando was en een diepe buiging gemaakt naar mijn publiek en tegen mijn paard "blijf" geroepen (een stemcommando dat hij kent) en hij bleef gewoon liggen. Ipv de gebuikelijke opmerkingen van kwartje is op, en moet je niet eens gaan leren rijden etc kreeg ik nu enkel lof en adviezen voor het circus.
Volg datum > Datum: donderdag 17 december 2009, 20:5817-12-09 20:58 Nr:182951
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:182950
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Aandacht!!! Hengst gestolen!!!! Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Wie steelt er nu zo een herkenbaar paard. De kleur is zo zeldzaam in Europa.
Ik vind hem wel heel mooi, moet ik hem echt afgeven als ik hem vind.

Ik wil niet zeggen dat in dit geval er iets achter steekt maar vaak zit er wel weer een verhaal achter dit soort diefstallen echtscheiding, ruzie, zakelijk conflict etc.
Er zijn ook geen paardenmarkten meer in dit seizoen dus die hoef je niet meer af te lopen. In duitsland vind je wat meer rocky mountain horses wellicht daar de fokvereniging of stamboek informeren. Deze paarden zijn zo opvallend die worden snel herkend door kenners. Wat dat betreft is het gelukkig geen Fries.
Volg datum > Datum: donderdag 17 december 2009, 21:2317-12-09 21:23 Nr:182961
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:182939
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Natuurlijk omgaan met paarden en er je beroep van maken? Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007

>
> Bedankt dat je me zo de babiroessa leert kennen. Wat een
> geniale naam en wat een geinig zwijn :-)
> Ik wens jullie hierbij allemaal een fijn 2010 met heel veel
> babiroessa's!

De naam wordt wel op heel veel manieren verbasterd. Ik ken het dier als Babirussa of de Nederlandse naam Hertzwijn, De wetenschappelijke naam is Babyrousa babyrussa. Ik weet dat toen hij ontdekt werd dat het een sensatie moest zijn geweest iedere dierentuin directeur moest en zou hem ik zijn park hebben. Er was indertijd 1 Babirussa te koop en die was in handen (contract) van de heer Zeehandelaar de beroemdste dierentuinhandelaar van de wereld en hij heeft hem indertijd voor usd 100.000 verkocht had aan de dierentuin van New York (ik kan het mis hebben is al heel lang geleden dat ik het verhaal gehoord en gelezen hebt. In een vorig leven) Even off topic.
Volg datum > Datum: donderdag 17 december 2009, 22:2417-12-09 22:24 Nr:182971
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:182968
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Natuurlijk omgaan met paarden en er je beroep van maken? Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
4bozzza schreef op donderdag 17 december 2009, 22:10:

Wat is het nummer van die Zeehandelaar? ;-)
De man leeft denk ik niet meer, de laatste keer dat ik hem gesproken hebt
was het al een knorrige oude man van in de 80 die enkel nog commanderen
en dat was denk ik al 15 jaar geleden.

Hij heeft wel een geweldig boek geschreven over zijn leven, ik heb het ooit van iemand geleend en gelezen. Dus mocht je het ergens ooit vinden zou ik het heel graag nog een keer lezen. De man was een draak en iedereen sidderde en vreesde de man, de man had een hele hoge status vroeger. Als ik hem een fax moest sturen dan deed ik dat dan op vrijdagmiddag om 17:00 naar New York toe en rende dan snel het kantoor uit. Ik hoorde dan de telefoon al gaan wetende dat hij weer vloekend en tierend op mijn voorstel reageerde. Tegen de tijd dat ik hem dan maandag weer aan de lijn had was hij meestal al weer een beetje afgekoeld.
Volg datum > Datum: dinsdag 22 december 2009, 14:0422-12-09 14:04 Nr:183460
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:183455
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Marstall Wiesen Cob (grasbrok Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Frans Veldman schreef op dinsdag 22 december 2009, 13:19:

> irene schreef op dinsdag 22 december 2009, 12:37:
>
>> Dan weet ik dus dat ik geen spelt moet bijvoeren, maar wat met
>> de grasbrok?
>

Hallo Irene,

Ik voer het nu al geruime tijd om de vitamine supplement te mengen, om ze van de weide af te halen, als losse brokjes in mijn jas voor beloning etc.

Nu voer ik geen kilo's aan mijn paarden dus is het geen kostbare zaak.
Bij het voeren van onbeperkt hooi en weidegang is het handig dat ik iets heb om ze van de weide te halen en is dit een gezond alternatief.
Volg datum > Datum: woensdag 23 december 2009, 10:4323-12-09 10:43 Nr:183578
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:183574
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Snijmais Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
hallo Petra,

In het tijdschrift van de gezondheidsdienst van dieren stond een artikel van twee jaarlingen die stierven aan nutritionele myopathie (spierbevangenheid door verkeerde voeding) veroorzaakt door het voeren van veel snijmais in verhouding tot de hoeveelheid kuilgras. Ik heb deze ingescand en naar je toe gemaild in pdf.
Wellicht als je dit artikel van een "authoriteit" aan je pensionhouder laat lezen en niet als kritiek uit maar als "nieuw" wetenschappelijk inzicht mbt voeren dat ze wel serieus er naar kijken ipv verdedigen met wij doen het al altijd zo.

Succes,

Muriel
Volg datum > Datum: dinsdag 29 december 2009, 12:5129-12-09 12:51 Nr:184301
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:184300
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ringen op de hoef Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Ik heb altijd begrepen dat evenwijdig lopende ringen ontstaan door wijziging van voer, overgang van hooi naar gras etc.

Wijkende ringen dus richting hiel uitlopend ontstaan door hb.
Volg datum > Datum: woensdag 6 januari 2010, 13:416-1-10 13:41 Nr:185775
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:185766
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos en ruggebruik Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Een paar dingen die ik mis in de discussie al ben ik een leek.

Ik lees iedere keer als het ene been van de grond is draagt het andere voorbeen. Een paard loopt toch zeker niet als een mens. Vaak zijn er toch zeker drie benen aan de grond. Vangt het paard zijn eigen gewicht bij ontlasting van het voorbeen niet op door een van de achterbenen meer gewicht op te gaan nemen of is dit fysiek onmogelijk.

Verder we praten hier voornamelijk over belastingskreupel dus zo weinig mogelijk
het gewicht willen dragen op het pijnlijke been, wat dan bij bewegingskreupel en rechtrichten. Ik vind het altijd zeer veradelijk om te beoordelen of een paard nu belastingskreupel is aan het ene been of juist bewegingskreupel aan het tegenovergestelde been.

Een ander punt waar ik vaak tegen aanloop bij veel mensen is dat met name jonge paarden b.v. niet kunnen aangalopperen in de rijbak maar op het rechte stuk in het bos gaat het prima. Ik ben het wat dat betreft met Frans eens wat betreft ik veel zie in de praktijk. Ik krijg de indruk dat er met jonge paarden veel te veel in de bak geklungeld wordt en ik zie veel te veel mensen oefeningen uitvoeren waarvan ik denk laat dat paard nu eens eerst leren rechtuit lopen. Schouderbinnenwaarts en andere ingewikkelde oefeningen terwijl het paard nog nooit heeft geleerd om de balast van een ruiter goed te leren dragen. Dus meer een balans verhaal dan een gewichts/buikspier verhaal. Ooit naar de sporen van een jong paard gekeken over de A-C lijn hij zwalkt van links naar rechts. Niet zozeer scheef een kant op omdat hij scheef zou zijn maar van links naar rechts. Rij met dit paard kilometers rechtuit zoals hij ook in de natuur zou doen en je ziet dat hij veel rechter en stabieler gaat lopen.

Aangezien ik nu sinds kort een paard heb met een afwijking (karperrug) zal ik me moeten gaan verdiepen in het bewust gaan gymnastiseren van zijn bewegingsapparaat maar alle andere paarden die vele vele kilometers in de benen hebben (echter nooit bakwerk) hebben wij nooit een rugprobleem of beenprobleem gehad. Heb ik dan niets in de gaten, geluk gehad, super paarden. ben ik zonder te weten een superruiter?

Sommige paarden hier hebben meer dan 100.000 km in de benen zonder ooit 1
dag kreupel of gevoelig op de rug. In theorie is het allemaal zo begrijpelijk wat er beweert wordt maar waarom zie ik zelf zo weinig slecht lopende paarden bij de urenmakers buiten en lees zoveel problemen bij de bakruiters. Beide halen toch een da erbij als het paard niet goed loopt.

Wellicht als ik wat verder ben in mijn eigen studie op dit vlak dat ik het allemaal wel goed begrijp maar nu zie ik theorie en praktijk niet elkaar aanvullen.
Volg datum > Datum: vrijdag 8 januari 2010, 17:338-1-10 17:33 Nr:186234
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:186230
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Morgen harde wind en kou Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Voor Arabesk:

Nu maak ik niet graag reclame voor mezelf maar dit gestuntel kan ik niet meer aanlezen.

www.tackroom.nl/Waterverzorging/Nelson/waterkraan.html

Is dit niet een idee voor je waterkraan. Gegarandeerd stromend water tot -30 als het in Alaska kan moet NL toch zeker lukken.

sorry, 1 keertje sluikreclame dan maar.
Volg datum > Datum: vrijdag 8 januari 2010, 18:048-1-10 18:04 Nr:186258
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:186252
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Morgen harde wind en kou Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007

>
> weiland en kraan zijn niet van mij dus ik denk niet dat het
> gewaardeerd wordt als ik de kraan dieper ga inspitten...

Als je leiding nu vorstvrij is blijft hij dat ook met deze kraan.
De maten van 1.00 meter diep is wat overdreven je moet gewoon het uitloopdeel
onder de vorstvrije grens hebben.

Hij kan trouwens eenvoudig zelf geplaatst worden heb je geen loodgieter voor nodig.
Je leest nu alle berichten van "muriel"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
883 berichten
Pagina 33½ van 59
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact