Piet schreef op zaterdag 6 februari 2010, 21:10:
> Ok, maar het principe is hetzelfde. Ik heb ook nog ervaring met mijn
> voormalige 6,5 ha vollegrondkwekerij. Je buitenbak, ik denk dat Anja het
> daarover heeft, regent zeiknat, de plassen erop. Wil je dat dat water zo
> lang mogelijk vastgehouden wordt en een zompige bende vormt of wil je dat
> kwijt?
> Ik wil dat kwijt via een zo goed mogelijk doorlatende zandbodem.
> Ik vermoed dat droogte een minder groot probleem is in ons natte land dan
> vocht.
> Precies hetzelfde als alle idioten die turf door de kleibodem in hun
> tuintje mengen....
> In de zomer is het iets minder hard, maar de rest van het jaar......
Ja, Piet, ik heb het over mijn buitenbak ... maar is dit nu niet precies dezelfde werking als die tapijt/geo-nog-wat snippers in die professioneel aangelegde buitenbakken?
Mijn bak is redelijk droog (zandgrond), echte plensbuien van een dag of wat nagelaten, maar daarna is hij binnen 1 of 2 dagen droog. Afgelopen zomer was het de sahara ... maar dat kan opgelost worden met sproeikoppen aansluiten op de grondwaterpomp, toch? De rijbak moet nu een keer goed doorgefreesd (schrijf ik dat goed?) worden ... hij is behoorlijk ingeklonken/hard. Een loonbedrijf heeft het over zo'n 50 centimeter de diepte in, over de lengte en dan nog eens in de breedte. Bak ligt op twee zijde aan een sloot en ligt een fractie hoger dan de rest. Extra zand opbrengen is ook een optie.
Door die vezels toe te voegen, overigens mijn idee en geen commercieel lulverhaal van een loonwerkersbedrijf of zo, doe ik ook wat aan de "vering" van de bodem en, ik dacht, aan bevriezen? Naar het schijnt blijft door het mengen van zand en kokosvezels de rijbak onder alle weersomstandigheden bruikbaar. Wat de afgelopen weken/maanden niet het geval is, daar hij kei en kei hard was door de vorst.