InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2237 berichten
Pagina 19½ van 150
Je leest nu alle berichten van "Sandra van Bommel"
Volg datum > Datum: zondag 7 maart 2010, 19:227-3-10 19:22 Nr:195015
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:194915
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Ze zijn er nog steeds hoor Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

warrig hoor... reageren op dit bericht... reacties staan beetje kris kras. Maar goed, mag de pret niet drukken.
Piet, ik weet er alles van, dat ze er nog zijn. Ik zie het regelmatig.
Helaas denken nog veel mensen dat iemand die in de hogere klasse rijdt weet wat hij of zij doet. Valt te betwijfelen...
Gezien veel sportpaarden erg jong naar de knoppen zijn
Kan me goed voorstellen dat je je niet in kon houden.
Volg datum > Datum: maandag 8 maart 2010, 9:088-3-10 09:08 Nr:195073
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:195067
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ijzers eraf Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Karin, ik begrijp best dat je het goed bedoeld, maar op dit punt hebben we gewoon verschillende meningen.
Zelf inrijden is voor mij geen optie omdat ik weet dat ik dan gespannen op zo'n paardje kruip en niet dat kan bieden wat het dan nodig heeft.
Een paard wat ouder is en al langer bereden, is meestal op jonge leeftijd flink 'doorgereden' en een basis voor voortijdige slijtage is dan al gelegd. Nog afgezien van het feit dat deze paarden vaak al heel wat langer op ijzers staan en daar al de gevolgen van meedragen (enkele uitzonderingen daargelaten)

Nu heb ik niet bewust voor een jongeling gekozen, maar het beestje kwam gewoon op mijn pad en ik zie er dus ook voordelen van in. In tegenstelling tot jij.
Dat ie brokken heeft gehad en snachts op stal heeft gestaan afgelopen winter, boeit me niet.
Uit ervaring weet ik dat zoiets nauwelijks problemen oplevert. Amber heeft van haar 18 jaar 16 brokken en stalrust en dekens gehad en dat is net een van de weinige dingen die geen probleem vormen bij haar. Deze zeer strenge winter heeft ze zonder dekens en brokken met glans doorstaan.
De ijzers daarentegen waren wel een probleem, maar ze stond er al 16 jaar op en ze stond op ijzers die haar een paar maten te klein waren.

Ik heb het paard overigens nog niet gekocht. Eerst kijkt mijn da er naar. Hij kent mij, weet wat past en heeft een gedegen kennis van paarden, gezien hij naast paardenhouder een eigen paardenkliniek heeft en veel simpel boerenverstand gebruikt.
Ovrigens zou Eddy goed met hem kunnen praten, want ook mijn da is voorstander van beweging voor ieder probleem (evt aangepast) (toen ik mijn shetten apart wilde zetten omdat ze te dik waren en ik bang was voor bevangenheid, zei hij dat ik er beter aan deed om kilometers met hen te maken.Liefst elke dag, maar minimaal 5-6 keer per week. Bij Amber zag hij ook als enige therapie voor haar kissing spines en artrose beweging/aangepaste training. Vandaar dat Amber op pijnstilling heeft gestaan om te kijken of het een optie was om vandaar uit te beginnen. Helaas reageerde ze daar niet op. Haar problemen zijn te ernstig)

(ff noot voor Piet.. Toen DA amber de eerste keer nakeek, zag hij dat ik gebruik maakte van de clicker om een goed onderzoek mogelijk te maken. Hij heeft mij het hemd van het lijf gevraagd daarover en was erg positief over de toepassing daarvan op een dergelijk praktisch gebied)

Maar goed... na da ga ik er zelf een tijd mee in de weer en pas daarna maak ik mijn beslissing
Mijn topic is dan ook niet bedoeld om te vragen of anderen vinden dat ik hem al dan niet moet kopen, maar om advies in te winnen voor een zo gladjes mogelijk afkicken van ijzers.
Volg datum > Datum: maandag 8 maart 2010, 9:138-3-10 09:13 Nr:195075
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:195072
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: een heerlijke dag, wandeling met Fálki Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Leuk hoor, dat het zo lekker ging-
Volg datum > Datum: maandag 8 maart 2010, 14:438-3-10 14:43 Nr:195120
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:195108
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: ijzers eraf Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Piet en christel.. bedankt.
Idd piet, van hier uit zelf verder in rijden is geen probleem. Dan heb ik nog niet het probleem dat ie 'ff stevig is doorgereden' zoals ze dat dan zo mooi noemen. Zo kan ik hem nog beetje vormen en vooral heel rustig aan doen. Zoals heeeeel veel wandelen en dan af en toe stukje erop stappen, om te beginnen. En natuurlijk grondwerk om spiertjes soepel te maken.
Ik zal dat ff overleggen met de da. Hij heeft een goed beeld van datgene wat werkt voor een specifiek paard nav bouw en ontwikkeling.
Vooropgesteld dat hij goed gekeurd wordt.
Psyche van haar paard lijkt tot dusver ook prima. Relaxt en stabiel, met toch ook een dosis energie, zoals dat hoort voor een jong paard.
We zullen zien... ik heb een tijd om het te bekijken.
Brokken en dekenverleden zie ik niet als een probleem. Dat is zo makkelijk op te lossen. Ze heeft overigens alleen snachts een deken op.
Hij stond bij de vorige stal ook alleen snachts op stal en overdag in haar blootje in de wei. Feit dat hij in een kudde is opgefokt de eerste drie jaar, vind ik een goede bijkomstigheid. Zie ook hier dat zijn sociale vaardigheden naar de andere paarden heel erg goed zijn.
En die brokken.... eerlijk gezegd heb ik die bij amber gewoon achterwege gelaten. Ze kreeg alleen lijnzaadbrokken en onbeperkt hooi en een mineralen/vitamineblok. Nooit geen probleem mee gehad,
En die ijzers... ja, dat moet dan wel lukken, denk ik. Zal allert zijn op het verloop...
Volg datum > Datum: woensdag 10 maart 2010, 9:5510-3-10 09:55 Nr:195397
Volg auteur > Van: Sandra van Bommel Opwaarderen Re:195394
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: effecten van het bit (youtube film) Structuur
Sandra van Bommel
Homepage
Bredaryd, Slättö
Zweden

Jarig op 15-10

2237 berichten
sinds 30-3-2009

Heftig ja... helaas geen onbekend beeld.
Erg genoeg heeft een dergelijke manier van rijden blijkbaar een voorbeeld funktie. Ben in stallen geweest waar vierjarigen met de kin op de borst werden gereden, die mond open probeerden te maken in protest, maar ja..., daar zit dan een stevige sperriem omheen... :-(

Heb hier trouwens ook een film van ellen ofstad over paarden met problemen. Nee, ze rijdt niet altijd zonder bit, maar er staan een heel boeiend stuk in over de schade die het bit standaard aan de binnenkant van de wand aanbrengt bij gebruik van mexicaanse of soortgelijke neusriem (je weet wel... die dubbele neusriemen waar tegenwoordig iedereen mee rijdt)
Ze laten het ook daadwerkelijk zien in die video.
Helaas biedt een sidepull daarna niet echt de oplossing, omdat die dan drukt op de plek waar aan de binnenkant van de wangen die schade is ontstaan en dan ook voor irritatie zorgt. De wonden moeten dan eerst helen...
Je leest nu alle berichten van "Sandra van Bommel"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2237 berichten
Pagina 19½ van 150
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact