Isabel van der Made schreef op donderdag 18 maart 2010, 21:43:
> De intolerantie is een andere kwestie, Nederland is behoorlijk rot, en van
> een afstand lijkt rassenhaat bij jullie vrij geaccepteerd. Gaan jullie er
> iets aan doen? Stemmen? Of op die griezel wiens naam ik weiger te
> onthouden. Op z'n minst hoop ik dat ieder weldenkend mens naar de stembus
> gaat en niet laks achter zijn pc blijft zitten.
Grappig (als het niet zo triest was).
Ik kom op basis van dezelfde argumentatie tot een totaal andere conclusie.
Nederland is rot, mee eens.
De voornaamste reden is dat Nederland wordt geregeerd door een stelletje idioten die door ons Nederlanders goedkeuring krijgt via de stembus.
Stel we organiseren op PN een avondje uit. We kunnen naar de disco, en we kunnen naar de bioscoop. Vooraf gaan we eten, we kunnen kiezen tussen BBQ, vega-tent, en het visrestaurant .
Partijleiders zijn:
Egon: Bioscoop en vis
Piet: Bioscoop en vis
Frans: Bioscoop en BBQ
Pien: Disco en vega-tent
De verstokte vegetariers onder ons, een zeer grote groep, kiest voor de partij van Pien, want dat is de enige waarbij ze geen vis of vlees op hun bord krijgen.
Pien wint, en we gaan dus naar de Disco.
Kun je nu beweren dat het merendeel van de PN-ers naar de disco wil?
Nee toch, maar we doen het wel, want dat hebben we "gekozen".
Kun je zelfs maar beweren dat het merendeel eigenlijk naar de Bioscoop wil? Misschien wilde iedereen eigenlijk het liefste gewoon 's avonds bij een kampvuur zitten, maar dat had nou eenmaal niemand in zijn partijprogramma staan.
Ga je rondvragen aan mensen die op een willekeurige partij stemmen in hoeverre ze het eens zijn met het partijprogramma, dan blijkt dat ze zich in geen enkele partij volledig kunnen vinden en het stemmen meer een noodsprong is: "ok, er is 1 punt waar we het mee eens zijn, de rest nemen we er maar voor lief bij". Dat ene punt daar komt dan na de verkiezing niets van terecht, en de rest daar zitten we mee opgescheept.
In de stembus kun je niet aangeven dat je het alleen maar met bepaalde punten eens bent. Stem je op een partij, dan verklaar je het eens te zijn met het volledige programma.
Ik ga dus geen goedkeuring meer geven aan dingen waar ik het hartgrondig mee oneens ben. Zodra ik dat doe ben ik zelf medeschuldig aan de rotzooi die het hier gaat worden.
Ook al ben ik het eens met de stelling dat er meer geld voor onderwijs en bejaardenzorg moet komen, als diezelfde partij ook in zijn programma heeft staan dat economie boven het dierwelzijn gaat, dan ga ik dus niet hierop stemmen, want dat zou betekenen dat ik kies voor de bioindustrie.
Alle partijprogramma's uitkammend kan ik geen enkele partij vinden waar ik volledig achter kan staan.
Dus gaat niemand mijn stem krijgen.
Ik weet het, we zijn allemaal opgevoed met het idee dat het je "burgerplicht" is om te gaan stemmen, maar juist doordat we met zijn allen steeds maar weer goedkeuring blijven geven aan punten waar niemand het eigenlijk mee eens is, komen we in deze rotzooi terecht.
> Tenzij jullie digitaal
> kunnen stemmen, weet ik eigenlijk niet.
We mogen wel digitaal onze bankzaken beheren, onze belastingaangifte doen, etc. maar voor het geven van ons mandaat aan regeringsbesluiten is internet ineens niet veilig genoeg of zo.
Achterliggend idee is natuurlijk dat de regering doodsbang is dat dit voor de hand liggende idee er toe gaat leiden dat ze via hun package-deals geen zaken meer het regeerbesluit kunnen binnenfrommelen waar het merendeel van de bevolking eigenlijk niet achter staat.
Het hele systeem moet gewoon op de schop. Je moet gewoon per punt kunnen aangeven of je het er mee eens bent of niet, en de regering dient zich daar dan aan te houden.
Zolang dat niet zo is stem ik alleen op een partij als de hele bijbehorende package-deal met mijn wensen overeenkomt.
Als je stemt op zaken waarmee je het niet eens bent, dan kies je zelf voor deze rotzooi.
Frans