Christel Provaas schreef op maandag 3 mei 2010, 13:42:
> Oneens. Vossen hebben sinds jaar en dag kippen geroofd, toen ze wel en ook
> toen ze niet bejaagd werden. Kippen zijn voor de opportunist vos
> gemakkelijker te grijpen dan weidevogels.
> Naarmate er meer vossen zijn (jarenlang beschermd geweest), worden er ook
> meer kippen gepakt, want ze moeten allemaal eten.
Opportunist is een mensenuitdrukking.
Een vos zoekt gewoon eten en ziet kippen.
De mens moet zorgen dat de kippen veilig zijn. Dat is wel heel erg lastig inderdaad, want het zijn slimme en handige diertjes.
Maar hoe rot het ook is om alle gezellige en braaf eierleggende kippetjes zo aan te treffen, je kunt het de rovers nooit kwalijk nemen.
3 van de grote loopeenden die hier twee jaar geleden aan kwamen lopen, zijn deze winter ook gepakt. Door marters, ik zag de kleine voetstapjes in het zand. Zielig voor de eenden, maar de marters moeten ook eten. Dat is dan weer het risico van een vrij leven.
Ik denk trouwens dat de marters hier de rattenpopulatie in evenwicht houden want steeds als ik me zorgen begin te maken dat het er teveel worden lijkt het weer minder te worden. En de katten doen het niet
