Anja S schreef op woensdag 14 juli 2010, 10:57:
> absoluut niet lullig bedoeld, dat moet je echt van me aannemen, maar het
> geeft mijns inziens wel aan hoe verdomd lastig sommige zaken liggen, zowel
> rationeel als emotioneel.
Deze "sommige" dingen, het afdanken of (laten) vermoorden van (een of meer) van je dieren, ligt rationeel nmm helemaal niet moeilijk.
Ben je er flauw van, gaan ze foetsie.
Om wat voor reden enerzijds of anderzijds ook.
Simpeler kan niet.
Emotioneel is onderworpen aan persoonlijke perceptie. en daarom kan en mag niemand zich er nmm in mengen. Wordt wel vol overgave gedaan, van de blommetjes in de tuin van de buurman tot onzinnige wetgeving toe. Het "ik vind" wordt maar al te makkelijk verbonden met een "jij mag niet".
Toch valt emotioneel best vaak terug te voeren op rationeel, maar is het een manier om het rationele en de koele berekening te verbergen (alweer om wat voor reden dan ook).
Dit soort ToM constructies maken het leven op de mensenrots nmm erg ingewikkeld, heb ik weinig aanleg voor, daarom woon ik liever 24/7 met mijn niet menselijke al dan niet "gehouden" dieren (de tamme vos van afgelopen winter en alle andere beessies op mijn erf tellen ook mee) en valt het niet mee hier op audiƫntie te mogen komen