InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2766 berichten
Pagina 177½ van 185
Je leest nu alle berichten van "Eva Saegerman"
Volg datum > Datum: maandag 4 oktober 2010, 10:454-10-10 10:45 Nr:215163
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Paardentaxi verhalen Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
Wij rijden voortaan doorheen gans Belgie en Nederland met onze "paardentaxi" (www.paardentaxi.be) voor vervoer van paarden en mens wat is dat een moeilijke job!

Niet het vervoer op zich natuurlijk maar waar we terechtkomen, hoe trailerladen gebeurt, hoe ik mij moet inhouden om niet te gaan trainen, etc

Gisteren een mooi staaltje van hoe het niet moet.

Aangekomen op het afgesproken uur op een manege en meteen moest mijn partner de trailer zus of zo zetten om het paard er "makkelijk op te krijgen". Ondertussen waren ze het paard nog wat aan het opjagen om de energie van de laatste twee dagen op stal er uit te krijgen. Ik dacht al " lap daar gaan we weer".
Enfin, paardje komt richting trailer en ik zag meteen dat dit een niet trailermak paardje was. In het contract staat duidelijk vermeld dat wij alleen paarden vervoeren die trailermak zijn, dat wil zeggen zonder geweld en vrijwillig binnen half uur de trailer opgaan. OK, na half uur weigeren van paard om maar in de buurt te komen van trailer en steeds op de begeleider te springen (eigenaar staat natuurlijk langs de kant te kijken hoe de tienermeisjes proberen te laden) vragen ze mij te helpen. Ik die al met ogen dicht in de auto zit te wachten stem toe.
Meteen is paardje rustig! Ik geef hem tenminste bewegingsvrijheid aan zijn hoofd ipv kort te nemen aan het halstertouw. Paardje relaxt. Ik begin te clickere, paardje is ontspannen en let niet op de trailer. Ik kan alle kanten met hem op, we lopen de parking rond en ik moet 0gram druk op leidtouw zetten om hem halt te vragen en achteruit te vragen. Op puur lichaamstaam beweegt paard mee, helemaal ontspannen en op mij gefocuust. Paardjes die passeren, auto's, kinderen, enz, ze blijft gefocuust. Stilletjes aan gaan we meer richting trailer werken maar nooit ana de trailer. Tot op het moment dat paardje lief gewoon mee stapt naar de trailer en ontspannen aan de klep blijft staan. Ik laat haar gewoon vrij, geen druk op leidtouw en ik hou haar bezig. Geef haar opdrachten uit te voeren die ze in alle ontspannenheid uitvoert. Een prachtig paard dat op zoek was naar een leider en eindelijk een vond. Geen steigeren, geen schrapen, geen verzet, geen oren plat, geen omver lopen, niet naar de begeleider springen, enz, een totaal angstvrij paard aan de klep. De minste druk of vraag die ik stelde: meteen paniek. Ok, stapje terug. Na enkele pogingen hou ik het voor bekeken en geef het paard terug. Dit gaat niet lukken, we keren terug naar huis. Eigenaar betaalt natuurlijk onze reiskosten van 120 euro (was een heel eind weg) en wil perse nog eens zelf proberen.

Man man man! Met 30 personen er rond en herrie maken, opjagen richting trailer, paard steigert en in volle paniek, "valt iedereen aan", kijkt niet op een auto meer of minder schade, etc. Ik stap naar de menigte toe, sluit de klep en zeg dat het over is.

Eigenaar keert zich op dat moment tegen ons met grootste verwijt dat we maar moeten wachten tot paard er op staat, desnoods namiddag lang, dat wij niet kunnen beslissen te stoppen, en dat zij niet betalen want paard is niet vervoerd geraakt.

Gelukkig hebben we een duidelijk contract waarin staat dat wij het recht hebben het vervoer stil te leggen als wij vinden dat dat nodig is, er moet betaalt worden, etc. Klant belt advokaat, leest contract langs tel door en moet toegeven: wij krijgen onze vergoeding (we geven ze nog korting, dom dat we zijn!) en vertrekken, na 2u trailerladen.

Pff moeilijk hoor! Dat is de derde keer dat we zoiets meemaken. Dat paard helemaal niet trailermak is terwijl eigenaar vind van wel en allerlei truken uit de doos halen: bit er in, longetouwen, zweep, martingaal, etc. En dan moet ik op dat moment er aan denken dat ik niet aan het trainen ben, ik doe vervoer! Maar toch hou ik me nooit in, ik toon wel graag hoe het wel moet en zij doen er mee wat ze willen ;-)
Volg datum > Datum: dinsdag 5 oktober 2010, 22:165-10-10 22:16 Nr:215288
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen Re:215278
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paardentaxi verhalen Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
Bedankt voor jullie reacties!
Toch even dit:

* chauffeur (niet ik!) heeft weldegelijk een transport vergunning, zelfs internationaal én een rijbewijs CE (BE was zelfs genoeg maar we kunnen nu dus zelfs met paardenvrachtwagen+trailer rijden).
* wij zijn niet zomaar met transport begonnen, dit is weloverwogen.
* tuurlijk weet ik dat ik dergelijke situaties tegenkom en zal tegenkomen in de toekomst; ik wilde hier alleen maar even vertellen hoe onkundig mensen toch kunnen zijn die zogenaamd alles van paarden kennen.
* ik geef ook trailerlaadtraining, twee uur per week.
* voorwaarden zijn niet door ons opgesteld, maar onze boekhouder heeft ons eventjes geholpen

Iemand vroeg naar in welke omstandigheden de paarden even uitgelaten kunnen worden met prikpaaltjes. Dat kan op vraag van de klant; die vraag nog niet gekregen.

clickertraining.be" target=_blank>www.clickertraining.be
www.paardentaxi.be
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 13:236-10-10 13:23 Nr:215319
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen Re:215300
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paardentaxi verhalen Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
@ Stephanie: hier ben ik inderdaad iets mee, bedankt!
Ik denk dat ik op de paardentaxi site maar even wat toelichting over paardvriendelijk laden geef
Merci voor de tip!
Volg datum > Datum: woensdag 6 oktober 2010, 13:256-10-10 13:25 Nr:215320
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen Re:215302
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paardentaxi verhalen Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
Piet schreef op woensdag 6 oktober 2010, 7:48:

> Het verhaal hier op PN was uit frustratie he. grrr

Yes

>
> Eva kennende gaat ze van punt 1 doodongelukkig worden......

Als ik er ongelukkig avn wordt dan stop ik er meteen mee.
Maar misschien krijg ik wel enkele mensen mee met paardvriendelijk trailerladen? O:)

>
> "Go to humans for opinions, but horses for answers"

clickertraining.be" target=_blank>www.clickertraining.be
www.paardentaxi.be
Volg datum > Datum: donderdag 21 oktober 2010, 9:1621-10-10 09:16 Nr:216216
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen Re:216208
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Engerds actief in België Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
En helemaal niet ver van ons!
Maar ik heb niet zo veel schrik, de weide ligt afgeschermd van de weg, tenmidden hoge begroeiing; Van geen enkele kant kan je de paarden zien lopen, je moet al weten waar ze staan. Ik mag er niet aan denken...

clickertraining.be" target=_blank>www.clickertraining.be
www.paardentaxi.be
Volg datum > Datum: dinsdag 26 oktober 2010, 20:1226-10-10 20:12 Nr:216586
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: 15 paarden gevangen deze ochtend Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
Deze ochtend op weg naar het werk, tussen de gewone verkeersberichten door, werd er oplettendheid gevraagd voor een kudde op de N42 ter hoogte van Oosterzele.
Mijn alarm stond meteen aan, ik was er 8km vandaan!
Dus meteen naar plaats van onheil gereden met de gedachte dat ik die "kudde" (het zijn er wellicht maar 2, weer overdreven van de media dacht ik) misschien nog kon helpen veilig onder te brengen ergens.

Ik wam toe... helikopter, drie combi's.

Mensen waren in paniek, niemand wist wat te doen en dan zijn er enkele paardenkenners in de buurt... ;-) Het was louter kwestie van de leider er uit te halen en bij te houden. Met die magneet zijn we in een voortuintje gaan staan en de rest volgde. 2 andere paarden van de 15 zijn van zelf terug naar de manege gelopen. Een vrachtwagen heeft de andere 12 opgeladen en 1 paard wilde de vw niet op en die hebben we dan 5km te voet naar huis gebracht, geheel overstuur. Alle paarden kleddernat en rillend toegekomen op de manege. Op de N42 is max toegelaten snelheid trouwens 90km/uur maar er wordt vaak sneller gereden dus wonder boven wonder dat er geen ongelukken gebeurd zijn. En de poulouse van het oude vrouwtje...ziet er maar belabberd uit ;-)

Het heeft in totaal 3u geduurd om alle paarden terug op hun plek te krijgen, ruim 5km verderop.

Hoe ze zijn ontsnapt: de paarden gaan smorgens altijd samen met hun groepje van 15 op de weide en lopen van uit hun stal rechtstreeks naar de weide, tot deze ochtend een slimmerd :-) besloot een ommetje te maken. Was indrukwekkend te zien hoe die ene de leiding nam, en galoppeerde over de weg, gevolgd door een kudde meelopers en achteraan de twee kleine pony's die na 5km lopen doodop waren. Tussen hen en het eerste paard zaten 3 auto's tussen. Hoe dom kunnen mensen zijn die ter goeder trouw willen proberen helpen: ze zetten zich dan dwars over de weg om de paarden tegen te houden. Gelukkig is er geen enkel paard OP de auto's gesprongen! Maar wel goed natuurlijk dat mensen überhaupt willen helpen!

En ik moest ook bekomen nadien...

En ene grappig detail: mijn zoontje van 2'en half zat gedurende al die tijd te kijken naar mama tussen de paarden met een koekje en een chocomelkse op zijn schoot en vatte samen toen we weg reden: "paard gaa niet".

clickertraining.be" target=_blank>www.clickertraining.be
www.paardentaxi.be
Volg datum > Datum: woensdag 27 oktober 2010, 9:2027-10-10 09:20 Nr:216641
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen Re:216611
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 15 paarden gevangen deze ochtend Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
Van de interventie gisteren kon ik niets slechts zeggen over diensten van de politie.
Hebben heel goed meegewerkt en geluisterd naar instructies van mensen die iets van paarden kennen.

clickertraining.be" target=_blank>www.clickertraining.be
www.paardentaxi.be
Volg datum > Datum: maandag 1 november 2010, 21:171-11-10 21:17 Nr:217096
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen Re:217077
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Koetsen in Brugge Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
Herkenbaar...
In juli waren we ook in Brugge en getuige van een incident.

De een na de andere koets passeerde en ik gruwlede ook meteen van de steeds wegglijdende paarden in de bochten op kinderkopjes (kasseien op z'n schoon vlaams) die de paarden perse in draf hoorden te nemen. Ik verwittgde nog mijn vriend dat het niet lang zou duren dat er ongelukken gebeuren. Iets later hoorden we achter ons een gekletter. Een van de koetspaarden was met een van de achterbenen achter de achterstang geraakt en die prikte, om de een of andere reden, in de achterhand. Paard in panier rond zich schoppen, steigeren, maar dat lukt niet goed, etc

Toppunt van toeristische ellendige kostenwinners: de menner van die koets, wist niet wat te doen. Ze wist niet hoe die broek van de koets af te halen en het paard te bevrijden. Ik ben er heen gestapt om te helpen (op mijn toeristische sloefen - sandalen- en short) en ik werd vriendelijk verzocht op te krassen door een andere menner die ondertussen daar was om te helpen.

Telkens het paard weer een piek van paniek had kreeg ie nog een pak tegen het hoofd en een brullende menner "'oh oh''. Paard was weer los en moest meteen weer ingespannen worden. Had niet eens de tijd om even tot rust te komen. Het ging natuurlijk niet goed om terug in te spannen met alweer het nodige gebrul volgens de mannen.

En de toeristen die in een lange rij stonden te wachten, gaven forfait, ze namen wel een andere koets die net stopte voor de volgende rit.

clickertraining.be" target=_blank>www.clickertraining.be
Volg datum > Datum: zaterdag 13 november 2010, 20:3513-11-10 20:35 Nr:218091
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen Re:218070
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Weersomstandigheden Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
Weide ligt nu 30cm onder water en we zijn halverwege.
Ik ben echt bang nu!
Paarden hebben nu wel achteraan in de weide een stuk van 60m² dat volledig droog ligt maar als dat ook onder gaat wordt het evacueren en hopen dat we iemand ebreid vinden de paarden op te vangen.
Brrr

clickertraining.be" target=_blank>www.clickertraining.be
www.paardentaxi.be
Volg datum > Datum: zondag 14 november 2010, 12:2314-11-10 12:23 Nr:218136
Volg auteur > Van: Eva Saegerman Opwaarderen Re:218126
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Weersomstandigheden Structuur

Eva Saegerman
Homepage
gent
Belgie

Jarig op 12-5

2766 berichten
sinds 28-4-2006
Onze paarden zijn geevacueerd.
Deze ochtend was de weide overstroomd tot 75cm.
Paarden stonden ons zelf op te wachten op een stukje waar ze slechts 30 cm onder stonden. Ik vraag me nog steeds af hoe beereke de weide doorgetrappeld is. Volgens mij heeft die moeten zwemmen.
We hebben snel een stukje braakliggend grond rechtover de weide afgespannen en de paarden daar naar toe verhuisd. Het hooi is naar de vaan. Alle botten dreven op het water. Net als de houten planken, oude dakpannen enz die ze hadden gelegd als bodembedekking en die de voeten tot vorige week flink drooggehouden hadden.
Ik heb toevallig toen nog foto's van de wei getrokken en nu ook enkele.
Ik zet ze straks online.
Op het stukje van 150? m² waar ze nu staan is het verschrikkelijk nat ook, morgen zal dat een heuse modderpoel zijn.
Maar dat zijn nu eenmaal de beste omstandigheden in dit noodweer.
150 huizen zijn geevacueerd in onze wijk, 2 mensen verdronken in henegouwen, brandjes ontsaan door kortsluitingen, enz.

Klote allemaal!
Je leest nu alle berichten van "Eva Saegerman"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
2766 berichten
Pagina 177½ van 185
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact