Spirithorses schreef op dinsdag 19 oktober 2010, 17:45:
> Inderdaad interessant, ook wat jij schrijft over Bart.
> Loopt hij verder helemaal goed of is het wel eens wisselend?
>
> Met Olijf gaan we rechtrichten als het op rijtechniek aankomt, zij is
> rechtsgebogen dus dat verklaart waarom haar probleem voornamelijk in haar
> linkervoet zit. Stukjes van de puzzel vallen steeds meer in elkaar voor
> mij!
Dat recht richten is inderdaad super belangrijk. Mijn training is daar vooral op gericht. Zijn evenwicht verplaatsen naar achteren. En dan natuurlijk gelijk over links en rechts.
Ik heb vooral in het begin licht slingerend gereden. Zodat hij geen tijd had om op z'n voorhand te lopen. Niet op zijn linker voorbeen en niet op zijn rechter voorbeen. En dat slingeren ging van 2/3 pasjes naar links en dan meteen 2/3 pasjes naar rechts. Ik kon zeg maar niet slalommen, het ging puur om gewichtverplaatsing.
En zijn hoofd omhoog (niet extreem natuurlijk, maar zijn oren als hoogste punt en echt niet aan de teugel, niet belangrijk) en daarmee leren dat zijn achterbenen ook meedoen.
Bart loopt eigenlijk helemaal goed. Soms na lang op de weg draven krijgt hij ietwat last. Maar dat is dan alleen op dat moment. Zodra ik dan de berm in rijd, is het meteen over. Ik rijd zelfs TREC met hem. En sinds vorige week doe ik mee aan de springles bij de rijvereniging!
Wat ik al zei: Ik volg je verhaal graag!
(Sorry, wel een beetje off-topic)