InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
7 berichten
Pagina 1½ van 1
Je leest nu alle berichten van "Wendy Tuymans"
Volg datum > Datum: maandag 14 februari 2011, 10:3514-2-11 10:35 Nr:224498
Volg auteur > Van: Wendy Tuymans Opwaarderen Re:224441
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Wat en hoe over de zit van de ruiter Structuur

Wendy Tuymans
Homepage
België

Jarig op 19-12

7 berichten
sinds 17-10-2009
hoi
Ik ben een recreatieruiter die het allerliefst rustig buiten wandelt in stap en draf met ons fjordje. Ik rij nu slechts een 3-tal jaar, waarvan het laatste jaar met de fjord.
Ik leerde pas 'op volwassen leeftijd' rijden omdat ik in m'n jeugd die kans niet heb kunnen grijpen....

Wekelijks ga ik naar de les (standaardmanège met manègepaard) om bij te leren en de puntjes op de i.
Tijdens de les kreeg ik te horen dat ik m'n benen onvoldoende stil kan houden, vooral tijdens galop, maar ook in draf. Er wordt doorgezeten in draf (westernles) - maar ik kan ook lichtrijden hoor.

Naar mijn gevoel doe ik dit : rustig ademen, me lang maken en ontspannen, benen openen vanuit heupgewricht, armen ontspannen naast m'n lichaam, kijken waarheen je wil rijden, en m'n hakken niet overdreven uitdrukken want dat geeft spanning/pijn in m'n kniëen en dat zou kunnen leiden tot een stoelzit bij mij.
Naar mijn gevoel kan ik de beweging mooi volgen vanuit m'n middelpunt en 'kleef' ik aan het zadel en knel ik niet met m'n benen. (Uiteraard geef ik been indien nodig en gebruik ik m'n benen ook om te sturen indien nodig)
Maar ik ben dus niet bewust dat m'n benen zogezegd te veel zouden bewegen: ik lette erop na de opmerking en ik merkte wel op dat ik veel bewegingen opvang met m'n enkels en afhankelijk van met welk paard ik rij kunnen m'n enkels vrij veel bewegen in het ritme van het paard
(maw enkelgewricht vangt mee te schokken op, dus m'n middelpunt te weinig of zo omdat de energie ook door m'n enkels wordt opgevangen ? maar mijn enkels/benen gaan niet naar voor en achter in de beweging, eerder verticaal op en neer en m'n knieën zijn daarbij ontspannen en 'scharnieren' gewoon vrolijk mee in de beweging en inderdaad dan zijn mijn benen niet stil ... maar paard ook niet he)

Om dit te vermijden volgens de lesgeefster moest ik m'n hakken veel meer uitdrukken, en op het zicht gaf dat inderdaad beterschap, maar ik vond dat dit me star maakte en spanning gaf in m'n benen ter hoogte van de knieën .
Ik rij toch liever met ontspannen benen hoor, maar volgens de lesgeefster waren die dus té ontspannen.
Nu moet ik wel zeggen dat ik vrij lang 'eerste rijlessen' volgde waarbij ik op barebackpad zat (zonder beugels) of aan de longe 'hing' op klassiek zadel zonder beugels en western zadel zonder beugels (bij verschillende manèges/ lesgevers om de verschillende paarden en zadels te voelen...en later dan kocht ik een westernzadel voor de fjord :-P )
Ik denk door lang in het beginstadium zonder beugels te rijden, die houding er ingebakken zit en daardoor maak ik m'n beugels ook steeds vrij lang, tenzij het paard een grote slingerbeweging maak, dan maak ik ze korter.
Ik kreeg vroeger wel eens een opmerking na de les : "als jij ooit een zadel koopt, dan kan je besparen op de beugels, want die gebruik je toch niet haha" en ik had toen zoiets van 'wablief deuh... ' 8-\
oef lange uitleg, ik vind het wel moeilijk te verwoorden: hoe zit je, waar gaat het fout en hoe voel je het aan...en hoe kan je dan bewust verbeteren als de gewoonte erin zit geslepen...
Conclusie : mijn vraag dus : is het ok dat je goed kan zitten en je benen volledig ontspannen zijn waarbij je dus de hakken niet uitdrukt, maar voet gewoon horizontaal in de beugel houdt - ontspannen maar toch met een beetje steun? En dat is dus steeds het hekele puntje waarbij ik altijd opmerkingen krijg tijdens de meeste rijlessen (klassiek en western):Wendy, hakken lààààg :-S
groet
Wendy
Je leest nu alle berichten van "Wendy Tuymans"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
7 berichten
Pagina 1½ van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact