InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
60 berichten
Pagina 4½ van 4
Je leest nu alle berichten van "DC"
Volg datum > Datum: dinsdag 12 april 2011, 18:4212-4-11 18:42 Nr:227987
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Het likken van elkaars wonden: Normaal gedrag? Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

Mijn ruin Don Carlos heeft in een ongelukkig moment zijn zwilwrat aan zijn achterbeen losgewrikt (?). Dat hangt nog aan een stukje en heeft flink gebloed. Ik heb geprobeerd de zwilwrat te verkleinen maar echt weghalen durf ik niet. Ik las op Bokt dat sommigen dan de wrat weghalen maar dat leek me niet echt een goed idee. Om te voorkomen dat er vliegen e.d. op gaan zitten heb ik het ingespoten met blauwsel (van de DA gekregen voor een andere wond aan hetzelfde been). Inmiddels is het redelijk met zijn benen, maar ik zag nu net dat mijn andere ruin Zorro zijn been aan het likken is, dat betekent dat het weer lekt. Ik heb het al eerder gezien bij zijn voorbenen waar Don vaak (oppervlakkige) wonden had door zijn slaapziekte. Is dit normaal gedrag bij paarden, ik heb het eigenlijk nooit eerder gezien of er van gehoord. Hebben jullie hier ervaringen mee?

Mariël
Volg datum > Datum: vrijdag 20 mei 2011, 11:5320-5-11 11:53 Nr:229910
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Zorro stijf na liggen, lichte kreupelheid? Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

Mijn 7-jarige ruin Zorro heeft sinds een maand last van stijvigheid. Hij ligt altijd als hij slaapt en sinds een maand loopt hij onregelmatig als hij opstaat. Hij ontziet dan zijn linkervoorbeen. Er is niets aan te voelen of te zien. Hij reageert ook niet als je er aankomt maar het lijkt wel alsof hij een slaapbeen heeft. Verder merk je niets aan hem, hij glanst, eet normaal en ziet er tevreden uit. Hij staat 24 uur in de wei met zijn maatje en wordt zeker niet overbelast. Ik heb er 3 keer op gereden in de bak en ook dan merk je weinig. Maar ik ben bang dat ik iets forceer, vandaar dat ik niet veel verder durf. Hij kan ontzettend uit zijn dak gaan: rennen, kort draaien, bokken en steigeren kan hij daar iets mee gekneusd hebben of moet ik aan zijn pezen denken?.
Moet ik nu een DA laten komen hiervoor. Hebben julie hier een idee van.

Mariël
Volg datum > Datum: dinsdag 21 juni 2011, 14:0021-6-11 14:00 Nr:232090
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen Re:231962
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Zorro stijf na liggen, lichte kreupelheid? Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

Met Zorro gaat het goed gelukkig, maar als hij lang heeft gelegen (en dat doet hij graag) blijft hij stijf met zijn rechtervoorbeen. Hij rekt en strekt zichzelf wel en na een rondje lopen zie je er ook niets meer van. Dus ik laat het maar zo. Als het erger wordt kan ik er altijd naar laten kijken.

Mariël
Volg datum > Datum: dinsdag 29 mei 2012, 14:1329-5-12 14:13 Nr:247404
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen Re:247311
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard likt/eet zand Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

Mijn beide paarden, maar met name Don Carlos inmiddels 22 jaar, eet/likt regelmatig zand/grond. Ik ben daarom zeewier gaan geven maar na het eten daarvan duikt hij direct weer naar een bepaalde plek in de wei en likt/eet de aarde op.
Hij staat 24 uur per dag buiten, overdag in grote wei met veel gras, 's nachts in bak, kleinere wei met minder gras en schuilstal.
Ze hebben allebei een liksteen met mineralen (rode baksteen).

Vorige week heeft hij 2 keer lichte (koliek?)klachten gehad dus ik maak me wel zorgen. Hij heeft vanwege de warmte wel veel gezweten en is nogal lek geprikt door insecten, dus of hij daardoor uit zijn doen was? Hij glanst en ziet er verder heel gezond uit.

Moet ik nu toch al een zandweg kuur geven of het nog even aankijken?
Volg datum > Datum: donderdag 31 mei 2012, 13:2531-5-12 13:25 Nr:247462
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen Re:247421
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard likt/eet zand Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

Sorry dat ik nu pas reageer maar ik was gisteren laat vanwege een voetbalwedstrijd van Oranje. Inmiddels heb ik via de DA een kuur voor beide paarden gehaald. Dus nu maar hopen dat het werkt en zoja regelmatig herhalen.

Bedankt voor de reacties.

Mariël
Volg datum > Datum: donderdag 31 mei 2012, 16:0731-5-12 16:07 Nr:247464
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen Re:247463
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard likt/eet zand Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

Ik zit nu op mijn werk en weet de naam niet meer precies, ik zal straks even kijken en het laten weten (als mijn computer thuis tenminste werkt).

Mariël
Volg datum > Datum: vrijdag 1 juni 2012, 9:261-6-12 09:26 Nr:247489
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen Re:247464
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard likt/eet zand Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

Ik heb nog even gekeken maar er staat geen naam op, recept DA voor zandetende paarden ter preventie zandkoliek. Wel bij samenstelling vermelding Psyllium, geen vermelding van suikers of dextrose. Misschien een combi van zandweg? De kosten vielen me wel mee, 2 kuren a € 21,00.
Ik moet het droog over voer geven, en de paarden vinden het niet echt lekker maar eten het grotendeels wel. Ze houden er wel een plakkerig gevoel van over want ze blijven een beetje likken na het eten ervan.

Ik kijk de resultaten na deze kuur wel aan en anders kan ik altijd in het vervolg bij PN de kuur bestellen.

Mariël
Volg datum > Datum: dinsdag 11 maart 2014, 8:3611-3-14 08:36 Nr:265563
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: verlies van maatje, advies? Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

:-( Het is al weer een tijd geleden dat ik op het forum heb gezeten. Dat komt omdat er het afgelopen 1,5 jaar nogal wat gebeurd is in mijn leven. Ik heb mijn man verloren na een ongelijke strijd tegen kanker, en vond de kracht om door te gaan door mijn dieren, 2 honden Max en Beau en 2 paarden Zorro en Don Carlos. In september vorig jaar is Max aangereden door een idioot die veel te hard reed waardoor hij 2 poten verbrijzeld heeft. Na veel doktersbezoek en heel veel aandacht is inmiddels een poot genezen maar de andere (achterpoot) is nog kreupel en zou nog geopereerd moeten worden, maar daar is volgens de chirurg geen haast mee. Dus we dachten dat we een beetje bij konden komen. Nu heb ik gisteren echter moeten besluiten om Don Carlos (24) in te laten slapen omdat hij verlammingsverschijnselen had aan de achterhand waardoor hij niet meer kon lopen zonder te vallen. Dit is gisteren gebeurd en hoewel ik het heel zwaar vond om mijn maatje te zien gaan had ik er wel vrede mee omdat hij geen paardwaardig bestaan meer had. Hij is door het crematorium heel waardig opgehaald (wilde geen grijper aan mijn kanjer), Ik had Zorro afscheid laten nemen en laten kijken/snuffelen e.d. maar hij blijft nu maar hinniken in de hoop dat zijn maatje antwoord geeft. Elke hinnik gaat door merg en been. Moet ik nu snel een ander paard aanschaffen of juist wachten. ik weet het niet meer. Altijd geweten dat het heel zwaar zou zijn maar dit doet zo'n pijn.
Kan iemand mij advies geven wat te doen om het gemis van zorro te helpen?
Mariel
Volg datum > Datum: woensdag 12 maart 2014, 8:0812-3-14 08:08 Nr:265591
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen Re:265583
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: verlies van maatje, advies? Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008
Dank je wel voor alle reacties. Inmiddels is Zorro wat rustiger geworden en hinnikt hij alleen nog zachtjes als hij bij de inloopstal staat. Ik ga het even aankijken hoe hij zich ontwikkelt en zodra hij symptomen laat zien van eenzaamheid zorg ik voor een ander paard. Ik ga dus op zoek naar gezelschap voor hem dus als jullie iets horen over een paard of pony die hiervoor geschikt is dan hou ik me aanbevolen. Ik heb al zitten kijken bij opvangpaarden maar ik weet niet of ik daar wel geschikt voor ben.

Mariel
Volg datum > Datum: zondag 2 november 2014, 10:222-11-14 10:22 Nr:269014
Volg auteur > Van: DC Opwaarderen Re:268409
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Narcolepsie, weet iemand daar meer over? Structuur
DC
Nederland


60 berichten
sinds 12-11-2008

Hoi Ingrid,

Sorry, ik heb door omstandigheden heel lang niet op de site gezeten en zag nu pas je bericht. Helaas is Don Carlos op 10 maart 2014 ingeslapen, niet door de narcolepsie maar door ouderdom en ataxie aan achterhand. In overleg met dierenarts heb ik hem toen moeten laten inslapen zodat hij pijnvrij bleef.
Hij is 24 geworden ondanks zijn grootte (183 m) dus je hoeft je geen zorgen te maken dat je paard er niet oud mee kan worden. Bij Carlos was het geen aandoening in rug e.d. (heb ik uit laten sluiten door foto;s e.d. in kliniek)

groetjes,

Mariel
Je leest nu alle berichten van "DC"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
60 berichten
Pagina 4½ van 4
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact