InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
3082 berichten
Pagina 177½ van 206
Je leest nu alle berichten van "Ans Jondral"
Volg datum > Datum: donderdag 2 juni 2011, 13:552-6-11 13:55 Nr:230817
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:230811
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeuk aan de benen Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004

Zijn die plekken ook vochtig?
Zou het kunnen dat er lymfevocht uitlekt en dat die vliegen daarop af komen?

Ik heb dat met mijn paard ook een voorgehad. Die had maandenlang een vage plek op 1 voorbeen waar steeds vliegen op zaten en waar steeds nieuwe wondjes verschenen, ondanks regelmatig ontsmetten.
Ik dacht eerst ook dat de vliegen de wondjes veroorzaakten. Of dat ze het zelf stuk beet omdat de vliegen haar zo irriteerden, maar uiteindelijk bleek dat niet zo te zijn. Er lekte lymfevocht door haar huid heen wat die wondjes veroorzaakte. de vliegen kwamen daar alleen maar op af.
Volg datum > Datum: donderdag 2 juni 2011, 20:042-6-11 20:04 Nr:230835
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:230833
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeuk aan de benen Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Ilma Meijer schreef op donderdag 2 juni 2011, 19:40:

> Ans Jondral schreef op donderdag 2 juni 2011, 13:55:
>
>>
>> Zijn die plekken ook vochtig?
>> Zou het kunnen dat er lymfevocht uitlekt en dat die vliegen daarop af
>> komen?
>
> Maar dan zou ze ook dikke benen moeten hebben toch want dat is er iets mis
> met de vochthuishouding in de benen.

Nee, ze had daar geen dikkere benen door.
Je zag gewoon alle pezen en aders lopen, net als anders. (Mijn paard heeft uit zichzelf hele droge benen, dus elk vochtbultje valt op bij haar.) En de huid was ook niet verdikt ofzo.
Er zaten gewoon korsten met natte plekjes onder en kleine wondjes en het was een beetje kaal.
En het jeukte en irriteerde haar blijkbaar want ze beet eraan. En dan dus die vliegen die erop af kwamen. Het leek wel wat op rap eigenlijk.
Maar gewone middeltjes tegen huidinfecties etc... hielpen niet.
Ze heeft daar maanden mee rondgelopen tot mijn DA toevallig eens op bezoek was en er een blik op wierp.
En die zei direct dat het lymfe was die door haar huid lekte.
Waarschijnlijk had ze enkele maanden eerder een ontsteking gehad op dat lymfevat waardoor het stuk gegaan was. Het heeft 2 ab-kuren nodig gehad voor we het uiteindelijk weg hadden. Want na de eerste kwam het weer terug.
Achteraf gezien kon dat wel kloppen van die lymfevat-ontsteking, want enkele maanden eerder had ze enkele dagen een lichte zwelling gehad op dat been, zonder veel erg.
Dat was mij na het rijden eens opgevallen maar enkele dagen later verdwenen. Maar verder dus niks van gemerkt. Ze had er niet kreupel door gelopen en was niet ziek geweest. Maar een beetje daarna is het eigenlijk wel begonnen met die plek.
Maar omdat jij nu schrijft dat je paard wel koorts heeft gehad...?
Volg datum > Datum: vrijdag 3 juni 2011, 17:043-6-11 17:04 Nr:230853
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:230846
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Jeuk aan de benen Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Ilma Meijer schreef op vrijdag 3 juni 2011, 0:48:

>
> Die koorts was vorig jaar. Nu is dat gelukkig niet het geval. En ze heeft
> ook alle 4 haar benen vol steken zitten.

Ah ok, dat heb ik dan verkeerd gelezen. ;-)
Volg datum > Datum: zaterdag 4 juni 2011, 22:114-6-11 22:11 Nr:230922
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:230914
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Oppas ofzo? Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Marlies Sanders schreef op zaterdag 4 juni 2011, 19:34:

> Even inhakend op wat Egon schreef....Ik heb sinds ik mijn paarden heb ook
> geen echte vakantie meer gehad, das nu toch al zon 15 jaar, hoe doen
> jullie dat?

Mijn stalgenoten zorgen voor Pête en mijn zus zorgt voor de rest.
En andersom net zo, als de zus of één van de stalgenoten op vakantie gaat.

Ik ga trouwens ook wel eens 'huis-sitten' bij een vriend die paarden aan huis heeft.
Dan neem ik gewoon mijn intrek in zijn huis. En doe de dingen die ik anders ook doe. Met dat verschil dat ik s'morgens zijn paarden verzorg voor ik naar m'n werk vertrek en net zo als ik 'thuis' kom. Die kan dan gerust een paar weken weg hoor, daar zit ik niet mee in.
Die heeft een heel gaaf huis+terrein, dus dat is voor mij dan ook een beetje vakantie. :-M

Maar voor zo'n dingen moet je natuurlijk wel een bepaald vertrouwen hebben in andere mensen. Eén van mijn stalgenoten zegt zelfs, dat ze het niet wil weten als één van haar paarden ernstig ziek zou zijn en zij zit in het buitenland. Dan moet ik maar zelf alles regelen en haar achteraf op de hoogte brengen. Want als zij in het buitenland zit, kan ze er toch niets aan doen.
Zover zou ik dan weer niet gaan. :-P
Volg datum > Datum: maandag 6 juni 2011, 23:336-6-11 23:33 Nr:231037
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231032
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Chris Irwin, clinic Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004

Ik wilde net zeggen, die oefening met stelling die jij beschrijft is inderdaad niks anders dan rechtrichten. ;-)
Ik heb dat eindeloos met Pête gereden...met resultaat overgings.
Moest ik haar ooit nog terug beginnen rijden, zou ik elke training ook weer zo beginnen.
Want ik ken geen andere effectieve manier :-M

Even een poging om het uit te leggen:
Ik oefende het op een vierkant. Bij voorkeur in het midden van de piste omdat je paard dan niet de neiging heeft om tegen de muur te gaan hangen. (Dan zijn ze namelijk al scheef om mee te beginnen.) En omdat het je de ruimte geeft om je paard aan het einde van de korte zijde toch de andere kant uit te sturen.
Stel dan dat je paard op de rechterhand loopt en bent halverwege de lange zijde. En je went dan af. Als je paard dan scheef is, gaat ze zich op de rechterschouder naar binnen laten vallen of net weglopen over de linkerschouder. Dat hangt ervan af. En dat wil je dus niet. Dus dan ga je niks anders doen dat je stelling veranderen en paard wegsturen van die binnenschouder waarop ze valt. Of als ze over de buitenschouder wegloopt naar links, belet je dat ook omdat de hals en het hoofd opeens in de weg zitten. Dan kan ze die schouder niet tegen zetten. Dus je laat je paard eigenlijk denken dat je de andere kant uit gaat. Als je wisselt van stelling is je paard een fractie van een moment sowieso recht. Als je dat voelt, verander je de stelling weer naar de kant die je eigenlijk wilde opgaan (verder je vierkant op.) En zo doe je dat met elke wending. Telkens opnieuw van de schouder af sturen/ of mee sturen in de richting waarin ze weglopen. Het kan ook zijn dat je paard zich niet recht maakt omdat zij weet dat je toch naar rechts wil aan het einde van de korte zijde. Dan stuur je hem resoluut dus de andere kant uit. (En daarom dat je dat in het midden rijdt.)
Het paard zal zich uiteindelijk zelf recht gaan maken in die wendingen.
Je wilt dat je paard leert te wachten totdat jij haar vertelt welke kant zij uit moet. Want als je afwent en ze weet al dat ze toch naar links zal moeten, dan gaat ze al scheef lopen vanaf de moment dat je afwent.
En als je aanvankelijk bijna zigzaglijnen rijdt omdat je zo fel moet doorvragen, zal je merken dat je stellingen steeds kleiner en kleiner worden. Totdat je een perfect vierkant hebt en je correcties niet meer zijn dan een subtiele halve ophouding. En dan kan je dat vierkant ook kleiner gaan maken.
Als je dat bereikt hebt, dan heb je je paard (als't goed is) ook op de buitenteugel en kan je van daaruit richting een cirkel gaan werken door je binnenbeen meer te gaan gebruiken.
Het voordeel van deze manier is dat je eigenlijk weinig moet zitten knoeien met je benen. Je 'duwt' je paard niet in een stelling. Dus ze kunnen daar ook niet tegenin gaan. het paard loopt uiteindelijk ook uit zichzelf recht, zonder dat je iets moet doen.
En de bewegingen volgen elkaar zo snel op dat je paard ook niet de kans krijgt om zich vast te gaan zetten. Het wordt dus ook niet contra-productief. (Bij buitenstellingen heb je bijvoorbeeld wel dat gevaar.) En je kan de muur gebruiken voor hardnekkige gevallen.
Alleen kan het wel eens zijn dat je er tegenaan knalt dan als je er nog niet zo handig mee bent. (Kan Pête van meespreken. Maar die was naar verluid ook heel snel met zich opnieuw scheef maken naar beide kanten dat ik het gewoon niet kon volgen.)
Nadeel is dat het best mogelijk is dat je in het begin nogal lomp moet zitten sturen.
En in galop vond ik het best moeilijk. :-8

Volg datum > Datum: dinsdag 7 juni 2011, 2:257-6-11 02:25 Nr:231042
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231039
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Chris Irwin, clinic Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Een beetje jammer dat jullie aan een bericht met 3 DT-fouten sterren gaan toekennen :-8

Maria Delavega schreef op maandag 6 juni 2011, 23:59:

>
> Verdorie Ans, dat is super uitgelegd. Merci! Of ik het nu ook zal kunnen
> toepassen is een andere vraag, dit lijkt me niet simpel...

Ik had er moeite mee. Maar ik had het geluk een hele goede en eindeloos geduldige instructrice te hebben. ;-) Maar eens ik het doorhad en het gevoel herkende, werd het een gewoonte.
Ik heb nu een hekel aan scheve paarden. En ik voel dat direct als ik op andermans paard stap. (Ik doe dat daarom ook zelden, want ik erger mij daaraan. :-8 )
Maar ik ben dus geen natuurtalent. Wat ik nu in 1 bericht geschreven heb van zigzag tot cirkel met buitenteugel/binnenbeen, heeft mij 4 maanden dagelijks fanatiek trainen gekost vooraleer ik het min of meer zelf met mijn paard voor elkaar kreeg.
Aan de Bodt zelf heb ik trouwens geen fluit gehad. Ik snapte die vent niet. Maar ik had het geluk dat er op die lesdag iemand was die mij achteraf wel super goed heeft geholpen.

Nog een kleine toevoeging trouwens.
Ik heb het nu dmv een vierkant beschreven, maar je kan dat dus ook doen dmv slangenvolten of zigzaglijnen of achtjes of... het principe blijft hetzelfde. Maar zo'n vierkant had voor mij en Pête de meeste voordelen.

En helemaal dwangloos is het niet hoor. Die illusie moet je niet hebben. Het kan er in het begin behoorlijk onhandig uitzien. (En de Bodt wordt daar ook op af gerekend.) Maar probeer maar eens een paard dat vast van plan is over zijn schouder weg te lopen en daarbij zijn hals vastzet in een stelling te krijgen. Maar de voorkant verplaatsen is alleszins makkelijker dan de achterkant verplaatsen. ;-)
Volg datum > Datum: donderdag 9 juni 2011, 11:569-6-11 11:56 Nr:231163
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231160
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Prijzen van nieuw hooi Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Cindy Helms schreef op donderdag 9 juni 2011, 11:20:

> Peter Donck schreef op donderdag 9 juni 2011, 8:05:
>
>> al geloof ik graag dat jij daar ook weer een uitzondering op bent, maar
>> misschien kom jij ook minder bij de sport-vreetmaaroppaarden dan bij de
>> hondenbrokkenpaarden....
>
> wat denk je nou zelf? ;-)
> Ik masseer ze eerst lekker mals zelfs, speciaal voor de seniorhond zonder
> tanden Grinn!

Dan ook nog klassieke muziek spelen zeker?
Kobe-paardenvlees...

Altijd geweten dat jij bijbedoelingen had....
Volg datum > Datum: vrijdag 10 juni 2011, 13:3310-6-11 13:33 Nr:231213
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231211
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Voornemen 2011 Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004

Leuk verslag Cindy, maar ik word al moe als ik het lees...
Dat je de tijd vindt om met zoveel paarden ook echt aan de slag te gaan. Respect joh. ;-)

Hoe gaat Sunny verder? Is hij al een beetje 'geland' of zwerft hij nog steeds ergens rond in Wonderland?
Volg datum > Datum: vrijdag 10 juni 2011, 20:0710-6-11 20:07 Nr:231231
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231229
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verschil tussen hooi en gras. Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Wil schreef op vrijdag 10 juni 2011, 19:54:

> Nu Marianne, zo'n onwijze gedachte is het niet van jou hoor.
>
> In hooi zitten idd. weleens zaken die paarden in verse vorm misschien niet
> (op dat moment) op zouden peuzelen.
>
> Wil.
>
> Zeepaardje: embryo dat het verder verdomde.

Kruiskruid bijvoorbeeld.
Dat smikkelen ze in hooi gewoon naar binnen.
Terwijl ze daar op een weide toch grotendeels af blijven.
Volg datum > Datum: vrijdag 10 juni 2011, 20:3710-6-11 20:37 Nr:231234
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231233
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verschil tussen hooi en gras. Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Piet schreef op vrijdag 10 juni 2011, 20:25:

> Ans Jondral schreef op vrijdag 10 juni 2011, 20:07:
>
>> Wil schreef op vrijdag 10 juni 2011, 19:54:

> Clicker training is a wonderful tool for teaching
> people to focus on the positive and have an
> attitude of gratitude for every effort your horse
> makes.

Ja, ik weet dat ze het eten.
De mijne alleszins wel. Maar ze vinden het vers duidelijk niet het lekkerste hapje.
Daarom dat woordje 'grotendeels' ;-)

Maar in hooi is het al helemaal hap-slik en binnen.
Volg datum > Datum: zaterdag 11 juni 2011, 12:5411-6-11 12:54 Nr:231273
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231272
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verschil tussen hooi en gras. Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Piet schreef op zaterdag 11 juni 2011, 12:47:

> Alles is relatief.

En wij beschikken toevallig wel over meerdere hectaren, maar dan heb je een paard dat je er niet op kan zetten. Ze is gezonder als ze geen gras eet.
Dan heb je weinig aan een 'natuurlijke' omgeving.
En ik ben echt niet de enige met een paard dat beter niet teveel op de weide loopt. ;-)
Volg datum > Datum: maandag 13 juni 2011, 18:1613-6-11 18:16 Nr:231398
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231389
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Chris Irwin, clinic Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Anja Seijn schreef op maandag 13 juni 2011, 15:10:

> Sandra van Bommel schreef op maandag 13 juni 2011, 14:27:
>
>>
>> ik had het dus over KFH in reactie op post anja
>
> Het gaat mij niet om de persoon KFH. Als je alle toeters en bellen
> achterwege laat, blijft er volgens mij de basis over waar alle andere
> zogenaamde goeroes op voort zijn gaan borduren. Zij het net een tikkeltje
> anders, zij het met een eigen sausje ... slechte imitatie is Irwin, slim
> gejat is Voest, commercieel uitgebuit is Parelli. Kijk nog maar eens naar
> dat filmpje! Maar de basis, tja dat is toch echt KFH.

Ach, en die heeft het heus wel weer ergens anders vandaan. ;-)
Ik snap dat niet goed, die idolisatie van mensen of trainingstechnieken.
Gebruik toch gewoon wat je kan gebruiken en wat werkt. En wie het ooit gezegd heeft of voorgedaan, wat maakt dat uit?
Volg datum > Datum: dinsdag 14 juni 2011, 19:3314-6-11 19:33 Nr:231475
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231456
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard verbrijzelt gezicht man Almeria Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Piet schreef op dinsdag 14 juni 2011, 17:38:

> Ok, ok, ok, misschien had ie een hengstig exemplaar moeten uitzoeken ( dat
> scheelt vast wel want alle hengstige merries zijn slettebakken)

En dan nog heeft een merrie heus wel door of het een hengst is die haar wil dekken of een ander raarsoortig wezen dat iets wil forceren.
Volg datum > Datum: dinsdag 14 juni 2011, 23:4014-6-11 23:40 Nr:231524
Volg auteur > Van: Ans Jondral Opwaarderen Re:231519
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: 225 km zonder ijzers ! Structuur
Ans Jondral
Heffen
België

Jarig op 4-1

3082 berichten
sinds 1-10-2004
Spirithorses schreef op dinsdag 14 juni 2011, 23:25:

> Uiteindelijk wel ja.
> 3 vrouwen die gezamenlijk de gebruiksaanwijzing stonden te bestuderen, dat
> ding steeds weer wilde uitklappen in toom houdend. En maar hopen dat er
> niemand foto's stond te maken, hahaha.

Er staat serieus op dat infobordje bij die tenten in de decathlon dat het makkelijk door 1 persoon recht te zetten is en dan in't klein eronder dat je met minimaal 2 moet zijn om dat ding ook weer op te plooien. :-M
Super handig hoor om in je eentje te gaan trekken. :-D
Je leest nu alle berichten van "Ans Jondral"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
3082 berichten
Pagina 177½ van 206
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact