Lena schreef op woensdag 22 juni 2011, 18:34:
> Sandra van Bommel schreef op woensdag 22 juni 2011, 13:06:
>
>
> Ben ik blij dat ik niet de enige ben die zit te piekeren
>
en ik blij dat ik niet de enige ben.,.
> Mijn "click" is gevallen op het ogenblik dat ik besloot dat de weg er
> naar toe zeker zo leuk is als het doel bereiken! En dat ik niet te star
> mag zijn. Laat het 'moeten' los en zonder je het beseft raak je verder dan
> gedacht.
Daar sla je de spijker op de kop. Als ik over zoiets praat/schrijf, krijg ik het ook zelf beter op een rij en ik besef dat ik het 'moeten' nog steeds niet echt had losgelaten. Ik dacht van wel na mijn topic over angst, maar het was niet zo.
Ik 'moet' hälga recht krijgen, ik 'moet' silja soepel en aan de hulpen krijgen, ik 'moet' de paarden voldoende beweging geven want ze zijn te rond etc etc etc.
Vermoeiend. En dat niet alleen Door dat 'moeten' was het toch een verplichting en had ik soms niet eens zin/moest ik mij er echt toe aanzetten. En dat voelen paarden. Sil helemaal en die pikt dat niet. Jij niet enthousiast, ik ook niet.
Nu ik de vinger op de pijnlijke plek leg, merk ik dat het beter gaat. Vanmiddag met zijn drieen dolle pret gehad met clickeren. Gewoon omdat ik dacht: Ik 'moet' helemaal niets. Ik heb doelstellingen, maar die mag ik ook over 5 jaar bereiken of zo.
Inderdaad... die weg erheen is belangrijker. De lol samen. Dan maar wat minder soepel. Zo lopen de al jaren rond, dus een jaartje meer of minder is dan ook geen levensgrote ramp.
Een ding is zeker... zulke paarden confronteren je behoorlijk met je eigen fouten. Je leert er veel van.
>
> Nexor staat erg open voor cliceren, en hij apporteert met plezier.
> Pavana is veel trager en vlugger afgeleid. Haar wilde ik het ook leren. Op

> Gisteren op die manier ook nog de DA verbaasd. Pav stapte per ongeluk op
> haar touw (ik was met mijn aandacht bij de DA en niet bij Pav dus).
> "Oei", zei de DA, ... Niks oei dus, gewoon een rukje of 2 en mevrouw
> snapt 'm weer.
Super toch. Heel leuk op ingespeeld.
>
>>
>
> Het lijkt me logisch dat je af en toe een stapje terug neemt. Moet ik ook
> doen, vaak wil ik toch nog te snel gaan, niet alleen bij cliceren hoor!
Fijn dat ik daarin niet alleen ben. Begon me al echt een klungelaar te voelen.
>> vriendinnetje is. Maar soms beetje nijdig/dreigen komt wel voor)
>
> Het zal zeker mogelijk zijn, maar dat gaat boven mijn petje.
>
Toevallig stonden ze met zijn tweetjes in de stal, toen ik vanmiddag met hun wilde clickeren. Jaja, ik heb echte stalpaarden.

Het is een schuilstal en ze kunnen er zelf in en uit, maar ze maken er behoorlijk veel gebruik van, zowel met warm weer als met vies weer, sinds Rappa weg is.
Dus tja... ik dacht... waarom niet proberen...
Ik heb dus met hun getarget, om de beurt, Sil paar keer, Hälga paar keer... en oefening hoofd omlaag gedaan. En eigenlijk ging dat best goed. Toegeven... Silja wilde af en toe sjaggie naar hälga doen en haar wegsturen, maar ik kon haar vrij gemakkelijk wegsturen. Ik moet alleen nog wat duidelijker worden in mijn teken... nu stop ik met jou en ga ik naar de ander.
Het is nog niet hetzelfde als twee paarden tegenlijk om de beurt eigenlijk, maar wel dicht bij elkaar), maar zo wennen ze er misschien wel aan dat ik ieder apart een commando kan geven en belonen.?
Dit ging in ieder geval goed. We hadden lol en daarna nog lekker geknuffeld. Ik had het leadrope omhangen en het halster duidelijk zichtbaar in mijn zak, maar dit keer stoorde dat silja helemaal niet. Ze vond het eindelijk weer leuk.
(en dan kletst ze de hele tijd met van die zachte bromgeluidjes)
> Groetjes, Lena
> (mijn paard kan het al, ik krijg het alleen niet goed uitgelegd)
Mijn paard kan het ook al, maar krijgt het mij niet goed uitgelegd