InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
883 berichten
Pagina 51½ van 59
Je leest nu alle berichten van "muriel"
Volg datum > Datum: maandag 27 juni 2011, 11:0927-6-11 11:09 Nr:232553
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: voor de NH-ers (Noord Hollanders) onder ons wellicht interessant ; ) Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007

Het is niet vaak dat er iets te koop komt incl. schuilstal en water in Noord Holland
dus wellicht interessant. Als is het natuurlijk wel een postzegel het is tenminste wat.

http://link.marktplaats.nl/436698066
Volg datum > Datum: dinsdag 28 juni 2011, 12:0428-6-11 12:04 Nr:232616
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:232614
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Hoeven van wilde paarden niet gezond Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Ik heb ook de ervaring dat een turkse slof verwijderen bij paarden zonder hb geschiedenis zonder problemen gaat. Wel een hoop spierpijn de komende tijd door vaak andere belasting maar niet gevoelig op voeten. Een hb paard turkse slof verwijderen is vaak wel nog gevoelig, ik gebruik ook geen vijl of zaag en doe alles enkel met tang. Vijlen geeft te veel trillingen, op knippen geen reactie. Daarnaast wil ik altijd zo snel mogelijk werken aangezien vaak beide of alle vier de voeten bevangen zijn en die extra belasting moeten dragen.
Een keer waren de turkse sloffen zo lang dat enkel de slijptol er nog doorheen kwam (de slijptol heb ik zelf niet gehanteerd) hoefsmid had in alle jaren nog nooit zulke lange hoeven gezien.
Volg datum > Datum: woensdag 29 juni 2011, 10:5529-6-11 10:55 Nr:232633
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:232632
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: bitloos mennen Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Ik vind de leeftijd van beleren niet enkel te maken heeft met de groeischijven.
Het ene paard is ook eerder puppy-af dan de ander. Ik zie een groot verschil op mentaal vlak tussen mijn paarden en ponies op dezelfde leeftijd. De pony op de foto is 5 jaar oud en is er helemaal klaar voor, zijn vriend even oud is tussen de oren nog een stuk jonger.

Wat betreft het gewicht was de stelregel altijd 3x gewicht op verharde weg, 2x in weiland/verharde zandpaden en 1x op zandpaden. Voor een wagen waar je ook het terein mee in gaat kom je al snel op 1x gewicht. Dit is dan wel op basis van een wagen die makkelijk rolt. Twee-wielig en vierwielig kan ook nog verschil maken. Met een pony van 300 kg met twee man op een marathonwagen van 250 kg door het bos vind ik dus al te zwaar, zeker voor een jong dier. Ik ga wel eens met een tweespan shetlanders grote maat met een goede marathonwagen het bos in met 1 vrouw op de bok en 1 man achterop. Dat gaat nog met volle galop de heuvels op en zijn na 1,5 uur boscrossen nog amper moe of nat. Moet zeggen dat de eigenaar ze in topconditie heeft.

Mijn meninstructrice raadde mij aan (ik ben op zoek naar een marathonwagen voor mijn draver 1.52 en ik denk 500 kg voor bospaden gebruik) een wagen van maximaal
220 kg. Voor kleinere ponys is het daarom best moeilijk een fijne stevige wagen te vinden.
Dan kan je er beter een tweespan voor zetten (vinden de ponies vaak ook veel leuker).
Volg datum > Datum: vrijdag 1 juli 2011, 11:211-7-11 11:21 Nr:232726
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:232718
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verschil tussen hooi en gras. Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Is het verschil in bodem of is het verschil in bemesting ?. Wij zijn vier jaar geleden veranderd van bemesting. De weides hier zijn altijd geinjecteerd en hebben kunstmest gehad bij de vorige eigenaar. Zand op leem en zandbodems die zeer vruchtbaar is door eeuwen lange bemesting met schapenmest (historische es). Bodemonderzoek gedaan , bekalkt en na 3 jaar ruwvoeronderzoek, zuring en distels worden met hand verwijderd, land wordt licht bemest met compost/stalmest. Dit alles om vooral een paar van onze hb-gevoelige en 1 zware excemer goed te houden.

Onze paarden en ponies krijgen dus hooi, gras en afgelopen jaar voor het eerst ingepakte voordroog tweede snee van eigen land voor de rest enkel een paar maanden per jaar een handje agrobs wiesencobs met vitaminesupplement. Het land is veranderd van een monocultuur in een compleet ander weiland dan de buren. Veel verschillende grassoorten en andere gewassen, niets heeft duidelijk de overhand. Veel eilandjes van bepaalde grassoorten dus ik neem aan dat het straks meer per baal afhankelijk is wat ze binnen krijgen. Voor de grap een paar kilo spelt op 3 ha in de molshopen gezaaid vorig jaar, enkele sprieten tarwe hier en daar van het graanveld van de buren vorig jaar. Gras staat nu tot mijn middel ongeveer dus hoop op mooi hooi weer.

Resultaat paarden zien er super uit (nu zagen ze er altijd wel goed uit) maar zelfs de da en bezoekers valt het op dat onze paarden meer glimmen dan paarden die ze elders tegen komen. Eczemer (afkloppen) nog steeds goed zonder 1 plekje zonder deken, spuiten etc.
Terwijl vorig jaar nog compleet ingepakt van maart tot en met oktober.
Dat paarden gaan schuren (ook geen eczemers) van kippenmest bemesting is me al vaak opgevallen bij kennissen met paarden maar ik vermoed dat kunstmest op de een of andere manier een niet te onderschatten invloed heeft op de gezondheid van onze paarden.
Volg datum > Datum: vrijdag 1 juli 2011, 13:231-7-11 13:23 Nr:232728
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:232727
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verschil tussen hooi en gras. Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Frans Veldman schreef op vrijdag 1 juli 2011, 12:41:

>
> Misschien moeten we op de site eens een database aanleggen met daarin de
> waarden die gemeten zijn in de grond van mensen die eens een
> bodemonderzoek hebben laten doen, met daarnaast hoe ze vroeger bemestten,
> hoe ze dat daarna gingen doen, en wat de resultaten waren. Is misschien
> educatief voor mensen die altijd zomaar wat op hun land kwakken.

Ik denk dat heel veel mensen niet de luxe hebben om zelf hun hooi/voordroog te maken.
Dan ben je maar mooi afhankelijk van wat je kan vinden en is een ruwvoeranalyse ook te kostbaar per levering. Aan de andere kant ruwvoeranalyse kost ongeveer 100,00 euro bij 100 balen van 1 levering 0,10 eurocent per baal extra. Weet je wel wat je voert en wat de tekorten zijn. (tenminste bij vitaminen op het moment van analyse) . Verdient zich waarschijnlijk wel weer terug in gericht supplement aanschaffen. Maar het blijft wat je er ook in het lichaam in stopt om tekorten op te heffen als het lichaam het niet opneemt om de een of andere reden (wat volgens mij veel voor komt) heeft dat nog niet veel zin. Er zijn hoveniers met vit. D tekort..... tja zeg het maar.
Volg datum > Datum: vrijdag 1 juli 2011, 13:261-7-11 13:26 Nr:232729
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:232728
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Verschil tussen hooi en gras. Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007

oeps, rekenfoutje bij 1000 balen zit je natuurlijk pas 0,10 euro. Moet je wel met elkaar kopen
10 mensen 100 balen van zelfde partij moet wellicht toch mogelijk zijn op zo een forum. Kan je ook nog een mooie prijs per ton afspreken.
Volg datum > Datum: dinsdag 12 juli 2011, 22:2912-7-11 22:29 Nr:233200
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:233191
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: paard niet meer te repareren?? Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007

Hai Suzanne,

Niet zo mooi, maar er is denk ik zeker nog goede hoop.
Het grote probleem met peesletsel is dat de meeste mensen veels te vroeg weer aan de gang gaan met hun paard. 8 weken rustig aan de hand, het pootje is slank, hij loopt niet kreupel meer en we gaan weer als vanouds verder. Met als gevolg grote kans op herhaling.
Ik citeer even Van Schie (de pezendokter van NL) in zijn promovendi van 2004:

Een schrikbarende bevinding was de uitbreiding van rupturen gedurende de eerste vier weken na het ontstaan, zelfs na box-rust. Van groot belang in deze periode is dus ondersteuning, eventueel met gips, zelfs als het paard geen tekenen van kreupelheid vertoont. Hoewel significante individuele verschillen in de mate van herstel werden waargenomen, was het herstelproces zelfs 20 weken na het ontstaan van de blessure nog verre van voltooid. Wel bleek dat al na 14 weken een goede prognose te geven was van het herstel en dat de periode van 12 tot 16 weken van cruciaal belang was voor de uiteindelijke kwaliteit van het peesherstel..... Teveel belasten is niet goed, maar te weinig en te laat evenmin.

Dat het zo vaak fout gaat komt dus over het algemeen dat mensen niet de tijd nemen en het revalidatie moeilijk is. Een keer een sprintje trekken of onhandige beweging in het land brengt je weer terug naar af maar maanden boxrust is ook zo weer wat.
Ik zou denk ik schade bekijken met da, boxrust in eerste periode en dan tussentijds herstel bekijken en naar aanleiding daarvan weer opbouwen naar rustige beweging. En 20 is zeker nog niet oud maar voor veel klanten van de DA te oud om nog veel energie, geld en zorg in te steken zonder garantie vandaar mischien zijn advies. Via deze link:
http://www.echoconsult.nl/articles%20and%20press.htm

Krijg je wat meer inzicht in peesproblemen en revalidatie in een paar artikelen van Van Schie en is ook link naar de wetenschappelijke studies
Volg datum > Datum: donderdag 21 juli 2011, 19:2821-7-11 19:28 Nr:233777
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:233774
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Perfekt bitloos hoofdstel-was bit/bitloos/5 turkse vrachtwagens Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Spirithorses schreef op donderdag 21 juli 2011, 19:08:

> Voor mij eerlijkgezegd is er maar één goed begrijpend bitloos hoofdstel.
>
> We trainen hier toch heel wat paarden en geven heel wat lessen, ook aan
> mensen met eigen paard dus ook mensen/paarden die de overstap naar bitloos
> maken. Ik ben in al deze jaren nog niet één paard tegengekomen dat de
> sidepull niet gelijk snapte. Maar ik ben wel diverse paarden tegengekomen
> die in eerst instantie verward reageerden op alle kruislingse systemen
> (Cook, Meroth, Emiel Voest, FRA etc). Want ze gingen daarbij tegen de druk
> in en bovendien heben die meeste hoofdstellen een knevelende werking onder
> de kaak/kin en een trage (dus slechte) release.
>
> Groet, Pien

Ik heb dezelfde ervaring tot nu toe met verschillende systemen gereden en ik heb voor alle drie de rijpaarden nu een sidepull terwijl ik eerst ook drie verschillende kruisling hoofdstellen bij de paarden heb geprobeerd. Ik ben nu 1 van de paarden bitloos aan het beleren met (paard is al jaren bitloos onder de man) had het bekende Ideal bitloze menhoofdstel wat Nils volgens mij ook gebruikt. Werkte weer niet fijn, volledig in protest hoofd recht omhoog, geen goede release etc. direct leidsels losgemaakt en aan neusriem vast gemaakt als sidepull ging direct een stuk beter. Enkel haast niemand ment met sidepull voor de wagen dus even afwachten hoe dit verder gaat.
Volg datum > Datum: vrijdag 22 juli 2011, 10:2922-7-11 10:29 Nr:233824
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:233813
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Perfekt bitloos hoofdstel-was bit/bitloos/5 turkse vrachtwagens Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Marianne Gomes schreef op vrijdag 22 juli 2011, 7:59:

>
> Dank je Pien, dat is precies wat ik al vermoedde. Een doorlopende gedachte
> uitgaande van het Bit hoofdstel. Dus er is plaats voor een verbetering op

> sidepull zoals je zo goed uitlegt ligt veel dichter bij de door bit
> overgedragen instructies. Waar alle oude kar trekkers toch mee beleerd
> zijn.
>
De gedachte is meen ik dat je omdat de leidsels door de sleutelringen en leidselsleutels gaat je niet zoals met rijden de teugels van de hals en naar de hals toe kan bewegen.
Bij Achenbach mennen rij je de wendingen onder constante lichte druk waarbij je de "buitenbocht" meer lengte geeft. Als je aan de linkerleidsel trek voor linksaf wendt hij in zijn hals als je toestaat rechts zal hij meer buiging in het lichaam vertonen. Je hebt namelijk geen been en zithulpen. Vandaar ook de zweep op de bok, niet om te slaan maar als vervanging van je beenhulp je slaat hem ook niet op zijn kont maar legt de zweep aan op de plek waar normaal je kuit is.

Wat het ideale bitlooshoofdstel is per situatie en persoon/paard afhankelijk.
Het kruislingssysteem (wij hebben met leren riemen en koord gebruikt) gaat nog prima
op een eenvoudige bosklos rit. Links, rechts stop, en achteruit meer zullen die toeristen ook niet doen. Als ik echter halve of hele ophouding wil maken is mijn release niet goed genoeg met name niet met wintervacht. Maar met ieder paard en pony hier probeer ik weer de verschillende methode om te zien wat het fijnste werkt. Het is niet standaard de sidepull maar tot nu toe vinden de meeste paarden die hier het fijnst.
Je leest nu alle berichten van "muriel"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
883 berichten
Pagina 51½ van 59
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact