InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
883 berichten
Pagina 55½ van 59
Je leest nu alle berichten van "muriel"
Volg datum > Datum: donderdag 21 juni 2012, 17:2521-6-12 17:25 Nr:248013
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:247990
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk ontwormen tegen aarsmaden Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Coralie schreef op woensdag 20 juni 2012, 15:11:

> Sorry hoor,
> het recept dat ik hier gegeven heb is een oud recept, afkomstig uit het
> boek van J de Bairacli-Levi.
> Zij heeft oude kruidenrecepten verzameld.
> Zie bijvoorbeeld: http://www.barf-natuurlijk.nl/forum/viewtopic.php?t=1450

Beste Coralie,

Ik heb het boek in de kast staan : The complete Herbal Handbook for farm and stable van Juliette de Bairacli Levy en heb het er maar eens bijgepakt.
Bij het behandelen van paarden wordt het nergens genoemd wel vnl. knoflook in combinatie met melasse en haver. En dan vooral in combinatie met een paar dagen vasten vooraf. Maar daar wordt ook genoemd afgewerkte olie als zeer succesvol vliegenmiddel. En de bekende Terpentine-lijnzaad combinatie. We weten dat veel knoflook voeren slecht is voor paarden en helaas blijft dit overal weer genoemd worden.

De meer interessante kruiden staan eigenlijk vnl bij de behandeling van schapen zoals druiven pitten, radijs en vele andere.

Tansy (Boerenwormkruid) wordt wel genoemd bij de losse kruiden en dan wordt ook als wormmiddel genoemd. Het gekke is ook dat ze zegt dat de bladeren gekookt preventie tegen abortus is en even verder als gebruik abortus opwekken is.
Dat het al eeuwen gebruikt wordt voor abortus opwekken is een van de redenen
dat ik zei dat je er voorzichtig mee moet zijn als je niet heel veel kennis hebt.

Daarnaast is boerenwormkruid vooral toegeschreven aan een wormafdrijvende werking voor spoelworm en lintworm. Terwijl er een hele grote kans is dat je voor kleine bloedworm wil ontwormen.

De strekking van mijn verhaal was laten wij gewoon een beetje voorzichtig zijn met wat geschreven of gezegd wordt voordat je het in je paard propt. Dit geldt zowel voor produkten van de farmafia als van de alternatieve sector.
Naschrift (donderdag 21 juni 2012, 17:27):
oeps, het gaat zelfs over aarswormen, is al helemaal niet van bekend dat dit werkt
Volg datum > Datum: vrijdag 22 juni 2012, 9:3622-6-12 09:36 Nr:248021
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:248016
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: natuurlijk ontwormen tegen aarsmaden Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Niet echt, wel voor andere doeleinden, voor wormen staat er enkel:
Two ounces of seeds act as a worm expellant.
Niet hoelang of hoevaak of per kg dier. Is dit voor een kip of een paard ?
Moet je het zo geven of koken.

Ik hou mij wel heel veel bezig met deze materie en ben zeker op zoek naar iets wat helpt aangezien haast niemand zich beseft dat over 10-15 jaar er mogelijk resistentie bestaat voor alle nu bestaande chemische middelen. Dan kan je dus in de situatie komen dat je paard dood gaat aan de wormen en je kan helemaal niets doen wat werkt. Zoals vroeger regelmatig voorkwam maar wij als "nieuwkomers" haast niet kennen.
Ik zie het hier om me heen bij de oude paardenboertjes te zuinig voor alles maar op wormenkuren besparen ze niet en vooral heel vaak ontwormen (wat natuurlijk alleen maar slecht is). Die hebben de oude tijd nog meegemaakt. Er zijn meerdere wetenschappers (met name in Brazilie) bezig met onderzoek naar een nieuwe middelen op plantaardige basis maar mocht dit succes hebben dan zal het nog wel even duren voor het op de markt is.
Volg datum > Datum: maandag 25 juni 2012, 21:2025-6-12 21:20 Nr:248105
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:248098
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard wat een oog mist Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007

Laat ik nou toevallig een oogklep in mijn handen hebben gehad bij Divoza in Leek afgelopen zaterdag (ik had zo een ding nog nooit gezien had enkel ervaring met afplakken vliegenkap) mocht je niet iets zelf willen fabriceren.

Wat van belang is bij een oogklep of vliegenkap is dat deze niet tegen het oog drukt en ook niet tegen de wimpers als zij haar ooglid beweegt (ook niet na het schuren of iets dergelijks). Deze kap was dan ook een soort zwarte rubberen schelp met twee zwarte banden die vrij lang waren dus ik denk om zonder halster om te doen. Ik denk dat als je zo iets maakt dat het makkelijker is om dit aan een halster vast te maken. Is denk ik minder benauwd en vies (stof) dan altijd maar een heel masker op.
Naschrift (maandag 25 juni 2012, 21:23):
Bij masker slechte kant afplakken met zwart en goede kant rond oog uit knippen
Volg datum > Datum: dinsdag 26 juni 2012, 0:4626-6-12 00:46 Nr:248112
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:248109
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Cushing Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007

oeps, te laat ...
In ieder geval van mij ook nog de allerbeste wensen :-D
Volg datum > Datum: maandag 9 juli 2012, 9:069-7-12 09:06 Nr:248434
Volg auteur > Van: muriel Opwaarderen Re:248432
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: darmflora veulen opkrikken Structuur

muriel
Homepage
Nederland

Jarig op 8-6

883 berichten
sinds 21-2-2007
Lena schreef op zondag 8 juli 2012, 23:51:

Hallo Lena,

Heb je het mest van het veulen al laten controleren op veulenworm. Dit is de meest voorkomende reden van veulens op deze leeftijd. De veulenworm is latent aanwezig bij volwassen paarden en wordt actief bij de merrie als ze een veulen heeft.
Voor de merrie heb je dan ook geen veulenworm bij mestonderzoek kunnen vinden echter het veulen krijgt dit via de melk binnen. Ook via het ligbed van het veulen kunnen de veulenworm besmetten aangezien door de huid kunnen kruipen bij een veulen. Over het algemeen geeft het enkel lichte diaree en hoef je niet in te grijpen maar een grote infectie is natuurlijk niet wat je wil.
Je leest nu alle berichten van "muriel"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
883 berichten
Pagina 55½ van 59
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact