Bedankt allemaal voor de reacties!
Jullie hebben zo veel geopperd/gevraagd, ik ga proberen overal op in te gaan (maar het kan zijn dat ik iets vergeet

)
Ik ga kijken of hij reageert op dit supplement, RedPlex heet het overigens, niet Redflex

. Zo niet, dan ga ik zeker kijken naar het zink/kopergehalte.
Ik dacht dat 'overdosering' vitamine e niet zo'n kwaad kan, alleen overdosering selenium? Het supplement dat ik nu heb is enkel vitamine E en hiervan is het nodig heel veel te geven (100 ml per keer). Ik wil dit iets minderen en dan aanvullen met Chevivit, desnoods de Chevivit om de dag. Zo krijgt hij iig ook wat Selenium binnen zodat ie de vitamine E beter op kan nemen.
Ik heb hem laten testen op wormen en vandaag de uitslag gekregen: hij heeft idd een besmetting. Dus misschien dat de boedarmoede daar een gevolg van is? (al zag de dierenarts in het bloed geen sporen van wormen). Het advies was Equimax en deze heb ik meteen besteld.
Aan zijn spieren voel ik niets vreemds. Ze zijn zacht en je kunt ze indrukken. Geen duidelijk te voelen bobbels. Zijn ogen vind ik zelf niet heel helder, al moet ik zeggen dat ik al wel het idee heb dat dit iets beter is geworden sinds ik vorige week donderdag goed en wel met de supplementen ben begonnen...
Ik ga inderdaad helemaal stoppen met rijden, totdat ik merk dat het beter gaat met hem. Nu deed ik al niet veel hoor, en het was vooral om goed aan te voelen of er verbetering of verslechtering in zat, en om hem het niet te laten afwennen. Hij is nog heel onervaren en heeft nogal een ehm... vrije geest
Als hij blijft schudden met zijn hoofd laat ik idd een chiropractor komen. Er is al wel een osteopaat bij geweest en zij heeft een paar blokkades gevonden en een craniosacraalbehandeling gedaan, maar voor mijn gevoel heeft dit weinig geholpen.
Toch vraag ik me af of hij rugpijn heeft, hij reageert namelijk helemaal niet gevoelig als ik stevig met de massageborstel over zijn ruggengraat ga.
Ik heb een boomloos zadel, dus dat zou toch niet mogen knellen zou je zeggen. Ik denk overigens dat het zadel dat hij voorheen had niet al te best paste, getuige de witte haren op zijn rug.
Tandarts staat ook op het lijstje. Ik rijd hem zonder bit, dus dat is het niet. Maar dat wil natuurlijk niet zeggen dat hij geen last van zijn tanden kan hebben.
Zijn hoeven zijn niet al te best, hij heeft last van gevoelige zolen omdat hij altijd op ijzers gelopen heeft en nu eraf is. Dierenarts dacht zelfs aan
hoefbevangenheid maar uit rontgenfoto's is gelukkig gebleken dat dit niet het geval was. Ik heb nu hoefschoenen voor hem en dat maakt wel een verschil.
Wat er is veranderd voor hem... dat is vooral dat hij van een echt natuurlijk leven met grote kudde waarin hij ook geboren is, zwervend over zo'n 60 ha bergland, nu op een suf blubberig manegeweitje staat. Dat is zeker niet niks, die overgang.
Hij wordt zeker geaccepteerd door de andere paarden, maar hij moet niks van hun toenadering weten. Vandaag hinnikte hij overigens wel terug toen zijn weidemaatje naar hem hinnikte toen hij weer de wei opging. Een hele overwinning!!!
Qua voer, ik heb geprobeerd de 'natuurlijke' manier aan te houden: gras, hooi en liksteen. Maar blijkbaar was dit in dit geval toch niet voldoende. Ik heb natuurlijk ook helemaal geen idee van wat er in het hooi zit, dat ligt helaas buiten mijn 'macht'