InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5 berichten
Pagina 1 van 1
Je leest nu alle berichten van "Happy"
Volg datum > Datum: dinsdag 3 maart 2015, 21:123-3-15 21:12 Nr:269992
Volg auteur > Van: Happy Opwaarderen
Volg onderwerp > Onderwerp: Paard (25) derde keer peestrauma. Laten gaan? Structuur
Happy
Nederland


5 berichten
sinds 3-3-2015

Mijn lieve oma van 25 (kwpn) was tot haar 24ste kerngezond. Totdat ze een keer op 3 benen (linksvoor kon ze niet meer belasten) de wei af kwam. Ze had heel veel pijn, pees gesceurd, dus kreeg van de dierenarts fenilbutazone ingespoten, stalrust opgelegd, een gel om haar been mee in de smeren en pijnstiller om zo zelf oraal te geven. Na twee maanden op stal, mocht ik 5 keer per dag een paar min met haar stappen. Na 4 maanden heb ik haar op een afgezet stukje wei gezet en na een half jaar kon ze weer met de andere paarden de wei op en kon ik weer een beetje rijden. Totdat zezich een paar maanden later weer verstapte, nu was het haar andere pees. Weer alle injecties, zalfjes, stalrust en bewegingsopbouw werd geadviseerd. Ik heb haar wel sneller weer op de wei gezet, ondanks dat ze nog niet goed liep, omdat ze vereenzaamde en ze haar oude dag, dan maar kreupel en een beetje pijnstiller, beter op wei kon doorbrengen. Ik stapte regelmatig met haar op het harde, gaf haar Tendom comp om het peesherstel te stimuleren en gaf haar 4 ml but tegen de pijn. 6 Weken geleden ongeveer ben ik de but gaan afbouwen en was de Tendom comp op. Het leek super te gaan. We liepen een paar keer per week 30 min kreupelvrij. Tot voroge week. Ze kwam weer op 3 benen de wei af. Nog veel meer pijn door de voroge twee keren. Allebei de pezen waren dik. Ze probeerde op de achterbenen te blijven staan, maar dat was natuurlijk lastig. Ze hijgde van de pijn. Kon moeilijk gaan liggen en opstaan. Als ze kon gaan liggen, bleef ze zwaar hijgen. De dierenarts heeft haar daarom weer een fenilbutazone spuit en luet een heel flesje hiervan met cortisonepillen achter. Twee dafen daarna waa ze weer zo goed als nieuw....door de cortisone denk ik.
Ik heb een afspraak gemaakt om haar te laten gaan, maar twijfel zo erg!!!! De kans dat ze er weer zo bijligt als vorige week en dan met nog veel meer pijn is zo groot. Haar beide bezen blijven dik en al drie keer beschadigt. Ik zie haar vechten om op 3 benen te blijven staan als de hoefsmid met haar bezig is (alleen iedere maand kappen), ze ligt veel en als ze opstaat lost dit veel moeite om te blijven staan, ze kan op de wei alleen maar alleen staan, want andere paarden jagen gaar op of ze wilt meedoen. Laatst wilde ze mee galloperen met haar buurpaardjes en stobd op de achterbenen van de pijn.
Met zware pijnstiller wilt ze heel graag de stal uit, maar is dat de oplossing?
Daar kont bij dat ik haar alles wil geven wat ze nodig heeft om nog goede laatste jaren tehebben, maar heb dat geld niet. Een kutreden!
Volg datum > Datum: woensdag 4 maart 2015, 9:434-3-15 09:43 Nr:269996
Volg auteur > Van: Happy Opwaarderen Re:269995
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard (25) derde keer peestrauma. Laten gaan? Structuur
Happy
Nederland


5 berichten
sinds 3-3-2015

Nou, een paar maanden na haar tweede trauma liep ze nog steeds kreupel. Mijn hoefsmid zei toen dat haar steunzolen altijd zo hard waren, maar dat hij daar nooit te veel van af durfde te halen. Toen heeft hij dat toch eens gedaan, veel meer weg gehaald dan voorheen, waardoor haar straal vrijheid kreeg. De dag erna liep ze 75% beter dan voorheen!! Ik dacht dat dat dus de oorzaak en dus oplossing was! Totdat ze vorige week een nog groter en pijnlijker trauma opliep dan de twee keer ervoor. Ze stond net weer met twee vriendinnetjes op wei, daarvoor durfde ik dat niet aan, omdat ze dan niet haar eigen weg kon bepalen.
Ik wil haar gewoon heel graag behoeden voor het volgende trauma, wat bijna zeker nog veel intenser zal zijn. Dat ze waarschijnlijk dan helemaal niet meer de wei af komt. Haar pezen zijn blijvend beschadigt, dus zeer kwetsbaar en pijnlijk.
Volg datum > Datum: woensdag 4 maart 2015, 11:134-3-15 11:13 Nr:269999
Volg auteur > Van: Happy Opwaarderen Re:269998
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard (25) derde keer peestrauma. Laten gaan? Structuur
Happy
Nederland


5 berichten
sinds 3-3-2015

Steunsels bedoelde ik idd. Ja, daar waren mijn huidige hoefsmid en ik ook achter. Mijn vorige hoefsmid heeft haar helemaal plat gezet, waardoor dusde pezen werden uitgerekt. Mijn huidige hoefsmid was dus bezig haar weer wat meer...hoe moet ik het noemen..schuiner? te laten gaan staan. Ik vind het moeilijk uit te leggen,hoop dat jullie snappen wat ik bedoel. We durfden er ook niet teveel eraan te veranderen, omdat ze al wat ouder is en dat dus haaar hele li haam anders zou neerzetten, met andere gevolgen dachten we.
Volg datum > Datum: woensdag 4 maart 2015, 17:564-3-15 17:56 Nr:270003
Volg auteur > Van: Happy Opwaarderen Re:270002
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard (25) derde keer peestrauma. Laten gaan? Structuur
Happy
Nederland


5 berichten
sinds 3-3-2015

Ik zal zo snel mogelijk fotos maken. Ze liep daarna een stuk beter ja, maar dat weerhield het niet om.vervolgens weer een trauma op te lopen. Haar beide voorpezen zijn heel erg beschadit. Komt dat ooit nog goed? En om nu, ze is bijna 26, haar hele bouw te veranderen lijkt me ook weer niet hoed voor haar. Ik gun haar de laayste jaren een leven op de wei en niet de helft daarvan op stal, omdat ze gewoon niet eens naar de wei kan lopen zonder heel veel pijnstillers.
Volg datum > Datum: donderdag 5 maart 2015, 13:155-3-15 13:15 Nr:270009
Volg auteur > Van: Happy Opwaarderen Re:270006
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Paard (25) derde keer peestrauma. Laten gaan? Structuur
Happy
Nederland


5 berichten
sinds 3-3-2015

Wij hadden dat vermoeden ook. Dat de steunsels naar binnen waren gegroeid en tegebn de pezen enzo aanduwden. Ik heb een natuurlijke bekapper als hoefsmid. Hij behandelt haar al een dik jaar, waarvan hij de laatste 3 maanden bezig was met het dieper weghalen van die steunsel. Al die tijd liep ze ook gewoon in de wei en stapte ik dafelijks met haar op het harde. Desondanks verstapte ze zich toch weer vorige week, had ze weer heel veel pijn en waren haar beide pezen dik. Mijn hoefsmid heeft ook geen goede oplossing meer waarbij we weten dat ze daardoor over een tijdje weer pijnvrij en risicovrij lekker zichzelf kan zijn op de wei.
Je leest nu alle berichten van "Happy"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5 berichten
Pagina 1 van 1
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact