InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5061 berichten
Pagina 334½ van 338
Je leest nu alle berichten van "Frans Veldman"
Volg datum > Datum: donderdag 4 juni 2015, 22:384-6-15 22:38 Nr:270822
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:270816
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Carrot or stick? Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
e m kraak schreef op woensdag 3 juni 2015, 22:30:

> Grinn! maar een eind weg, maar je beweert hiermee nu dus dat het
> paardjesleersysteem van Parelli grote nonsens is en niet werkt?

Dat beweer ik helemaal niet. Waar noem ik hier Parelli?

> terwijl het bij uitstek een kwantitatief
> strafmatig handelen is met de "fasen";

Daar verschillen we dan over van mening. Natuurlijk kun je het leiden met een halster zien als een "straf", want een halster voelt pas aangenaam als je er aan meegeeft. Is het ook "straf" als ik jou bij de hand pak en zeg "kom eens even hier staan"? Net zo goed kun je clickeren zien als het "onthouden van voedsel" (dus straf) totdat het paard de gewenste reactie geeft. Het is allemaal niet zo zwart-wit als jij het steeds maar weer probeert voor te schotelen. Het raakvlak tussen beloning en straf is flinterdun. Maar enfin, dat wordt weer een oeverloze discussie.

> Weet je nog, van je sleutelbos of moet ik dat terugzoeken?

Over 20 jaar trek je dat nog steeds uit de context en sla je er me nog steeds mee om de oren neem ik aan?

> Die onderzoekers beweren dat:
> - beloning kwantitatief werkt, dus bij meer beloning meer van hetgeen die
> beloning opwekt.
> - straf kwalitatief werkt, dus een ietsiepietsie straf straft evenveel als
> een heleboel straf als je dat uit het resultaat ervan moet opmaken.

Ik denk dus dat die onderzoekers hiermee een punt hebben.
Dat jij dat anders ziet komt doordat jij wel een hele ruime interpretatie van "straf" hebt:

> Aan de andere kant werkt fase 1 van Parelli niet totdat de proefpersoon
> geleerd heeft dat het al straf is indien dat (nog niet) als straf wordt
> ervaren;

Grinn!

Frans
Volg datum > Datum: donderdag 4 juni 2015, 22:574-6-15 22:57 Nr:270823
Volg auteur > Van: Frans Veldman Opwaarderen Re:270817
Volg onderwerp > Onderwerp: Re: Nieuwe website Structuur

Frans Veldman
Homepage
Drenthe
Nederland

Jarig op 22-10

5061 berichten
sinds 1-1-2003
Merel Stoffers schreef op donderdag 4 juni 2015, 16:42:

> Ook worden hoofdstellen met de teugels aan de onderkant gepromoot, maar ik
> denk dat ook dat niet voor iedereen werkt: je moet dan echt wel het sturen
> op orde hebben (buitenteugel!).

Ik heb meermaals paarden die voorheen bit gewend waren met een touwhalster gereden (teugels aan de onderkant) en elk paard begrijpt het.

Dat gedoe met teugels aan de zijkanten heb ik nooit zo goed begrepen, behalve dan als je vanuit een verleden met bit redeneert. Aan een bit "trek" je, maar met een halster "duw" je (tenzij je het halster aan de trekkende kant op een of andere manier aan de wang van je paard vastnaait).

Als je het hele idee van bit nooit gekend zou hebben, dan zou je nooit op het idee gekomen zijn om de teugels aan de zijkant van het halster te bevestigen.

Ik krijg net een leuk ideetje: laat iemand die achter je staat eens proberen om je opzij te bewegen door:
1) Je broek aan de zijkant te pakken en naar buiten te trekken
2) Je broek in het midden te pakken en naar opzij te trekken

Probeer goed te voelen waar je "druk" voelt. Probeer je voor te stellen dat je een paard bent en niet begrijpt wat er gebeurt (en je ook niet zo snel uit balans bent als een tweebener). In welk geval geeft de sensatie het meest intuitief aan wat er van je wordt verlangd?

Als je aan de linkerkant van je broek trekt voel je... vooral "iets" gebeuren aan de linkerkant! Rechts voel je eigenlijk niets. Voor een paard dat wil wijken voor "iets" wordt het erg verwarrend. Natuurlijk kun je een paard dat wel leren (en als ie een bit is gewend dan snapt ie het vast wel) maar intuitief is het allerminst.
Trek je echter het midden van je broek naar links, dan voel je wel een soort druk van rechts komen...

Frans
Je leest nu alle berichten van "Frans Veldman"
Warboel
Mix van alle berichten uit alle rubrieken (forum oude stijl)
 
5061 berichten
Pagina 334½ van 338
 InloggenBookmarks Woordenboek
UitloggenInstellingenForum-hulp!

Deelnemers online: 0 verborgen deelnemers.
contact